PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Oświetlenie progów - na dole drzwi, door step light



sirtrojan
2nd-August-2010, 00:23
W Infiniti FX I gen. drzwiach montowane są żarówki o symbolu DE3175.

W PL ten skrót nikomu nic nie mówi dlatego lepiej już szukać żarówek rurkowych 31 mm

Ja kupie sobie takie LEDowe - jak zmontuję to podzielę się wrażeniami: http://allegro.pl/item1167199795_zarowka_diodowa_c5w_c10w_31_36_42_m m_6_led.html

Jacob_USA
2nd-August-2010, 04:47
Ja mam w tablicy rejestracyjnej takie podswietlanie bialo niebieskie taki xenon zajebiscie to w nocy wyglada ;)

Black
2nd-August-2010, 09:57
w G też są rurkowe,i ostatnio kombinowałem co bym tak włożyć żeby ładnie świeciło.Też sie skusze na takie Grzegorzowe:).

sirtrojan
2nd-August-2010, 10:22
ja wymieniam z prozaicznych powodów - zdechł mi kilka razy akumulatora bo tych lampek nie mogę ( nie umimiem ? ) wyłączyć a świecą zawsze gdy są otwarte jakiekolwiek drzwi - zatem wymiana na zestaw 4 sztuk które biorą mniej prądu od 1 klasycznej żarówki jest jak najbardziej na miejscu :)


zamówione -czekam na dostawę i podzielę sie wrażeniami + ew. fotki porównawcze.

MARUS
3rd-August-2010, 06:49
ja juz dawno wymienilem te zarowki. zamowilem jakies z ebaya. ale niestety nie pamietam ktore :( ale chyba cos podobnego

sirtrojan
3rd-August-2010, 11:00
miło wiedzieć, że będę miał takie jak nasz Expert od oświetlenia :thumb:

MARUS
4th-August-2010, 04:10
Hehe :) maly mod te zarowki ale cieszy :)

Jacob_USA
4th-August-2010, 04:38
I chyba ja sobie takie zmontuje oswietlenie ;) :D Marus czy ty jestes wstanie zrobic mi swiatla w moim G na jakis bajer typu angel eys :D ?? Ja w wypiekach dobry nie jestem i boje sie ze w piekarniku moze mi sie przypalic wypiek lol

sirtrojan
6th-August-2010, 21:58
Mod zrobiony :thumb: - pstryknąłem nawet kilka zdjęć żeby pokazać jak wyjmować plastikowe osłonki. Roboty na góra 5 minut :)

Jak że pogode w W-wie mamy jaką mamy, leje jak z cebra ( dla "zagraniczniaków" : f..n raining ) to jakiekolwiek fotki odłożyłem na później.
Jako że udaję się teraz na spożywanie alkoholu odłożyłem też wklejanie fotek instruktażowych.

Athens
6th-August-2010, 22:28
Miłego spożywania i czekamy na fotorelację. Jak kupię swoje Infiniti to oblejemy to razem ;-)

Black
7th-August-2010, 10:53
fotek jeszcze nie ma-ostro było:)

sirtrojan
7th-August-2010, 11:47
spoko było - odwiedziłem nawet pałac prezydencki i obrońców krzyża.

Black
7th-August-2010, 13:02
spoko było - odwiedziłem nawet pałac prezydencki i obrońców krzyża.

hehe powaznie?

mialem nadzieję że wczorajsze ulewy nad Warszawą zmyły towarzycho do domów,lub gdziekolwiek.

sirtrojan
7th-August-2010, 14:32
stali twardo :)
sry za OT.

sirtrojan
8th-August-2010, 16:07
Wrzucam obiecane fotki z montażu LEDów.

Na początku wyjmujemy lampkę podważając ja w samym rogu/ zajęciu. Poluzować z jednej i drugiej strony i pociągnąć do dołu

tę fotke zrobiłem leżąc na podłodze i kierując obiektyw w góre.

537

Aby wypiąć lampkę z kostki wystarczy wcisnąć ząbek w kostce i pociągnac lampkę.

Po wyjęciu przyszedł czas na montaż LED.
Jak widać na poniższych fotkach ledy są większe od standardowej żarówki wiec wciśnięcie ich wymaga trochę siły i przesunięcia blaszek które trzymają żaróweczkę/led.

538

wkładamy z powrotem lampkę do drzwi i mamy gotowy zestaw oświetlenia progów :thumb:
Led musi mieć długość 31 mm! to jest ważne bo są różne!

aha i robiłem to przy podłączonym akumulatorem jednak ze względu bezpieczeństwa instalacji lepiej zdjąć jedną klemę z aku!

pozostałe fotki auta z już zamontowanymi ledami wkrótce.