PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Żarnik do FX-a



BAJZEL
8th-October-2015, 00:29
Witam,
mam wrażnie ( mimo ,ż moja kobieta tego ni widzi) , że jeden żarnik ma delikatni inny odcień...
Ma ktoś jakieś sprawdzone żarniki godne polecenia ??

korzen
8th-October-2015, 08:20
LOKTONG wymienial u siebie chyba na Philips. Skrobnij do niego PW...

LOKTONG
8th-October-2015, 08:38
Wymieniałem na boscha ale sztuke i do dzisiaj mam roznice ;) koszt 200zl - auto idzie na sale wiec mi to juz lata - a dwa lata tak jezdzilem

BAJZEL
8th-October-2015, 09:32
całkiem sporo za sam żrnik :) bo koleżka z ma dostęp do żarnków po 80 zł i jeździ na nich pół życia nigdy nie narzekając ....

p.s. sam wymieniałeś ?
nie mam cierpliwości do delikatnych długich robótek - a zastanawiam się czy samemu się bawić czy odstawić autko ...
nigdy nie bawiłem się xenonem :)

philips, osram, bosch....

jakieś opinie panowie - wszystko to w granicach 180-200 zl

LOKTONG
8th-October-2015, 09:42
Wymieniał mi to mechanik - zaraz po kupnie auta bo wracalem do domu jak jednooki bandyta.

BAJZEL
8th-October-2015, 09:51
nie może być tak źle ... sam się za to zabiorę ... tylko muszę zdecydować jakie żarniki kupić ..

COUGAR
8th-October-2015, 21:15
Daj znać jakie i gdzie kupiłeś :)

BAJZEL
9th-October-2015, 13:56
interlook - macie te firmę wwa :) podobno te d2s za 59 zl są ok ... kolega na nich lata od kilku lat i bez problemu wręcz poleca
Natomiast te za 30zł to takie na szybko jak trzeba na wczoraj wymienić - sam sprzedający powiedział , ze rok powinny wytrzymać ... tzw podcerani du...py szkłem ..
ale 200 zł za sztukę a 60... to jest różnica - wrzucę je na próbę :) może trafny strzał a jak nie to standardowo phillips / osram ...
Idę wygrzebać starą żarówę- żeby zobaczyć co konkrtnie tam siedzi

BAJZEL
9th-October-2015, 14:41
Generalnie dostęp z góry jest utrudniony ... ale da radę :) troszkę po omacku organoleptycznie.... bo ręka wejdzie ale głowy w celu patrzenia na to co się robi nie wsadzimy - najwygodniej żeby widzieć co się robi to trzeba zdejmować nadkola ... ja powalczę od góry - odchylenie obudowy filtra powietrza a drugiej z strony zbiorniczka wyrównawczego bardzo ułatwi robotę :) może nawet będzie jakiś widok na robote... jak tylko dostanę żarówki( dziś lub jutro ) to działam i zdam relacje

BAJZEL
11th-October-2015, 19:12
No i po robocie :
na szybko ze względu na weekend kupiłem w Juli :
żarówki ksenonowe Hamron 4500k za bagatela 33 zł sztuka
sam montaż upierdliwy ale wykonalny z góry jak już wspominałem zdemontowałem obudwę filtra powietrza - a później cały dolot ale to już w celu zerknięcia na przepustnicę (przy okazji ją lekko przetarłem i umyłem wkładkę K&N )
od strony pasażera zdemontowałem zbiorniczek wyrównawczy i to wystarczyło aby wcisnąć łapkę
sama zmiana żarówek :
czas : 20 -30 min
porzebny sprzęt to klucz 10-ka

były to jedyne dostępne żrówki w niedzielne popołudnie i świecą przyzwoicie :) zdam jeszcze relacje ile wytrzymały zanim wrzucę docelowe phillipsy lub osramy

grabba
11th-October-2015, 19:49
A kiedyś straszono, że wytrzymują "tylko" 100 tkm i wymiana będzie kosztować kilka tysiów :)

BAJZEL
12th-October-2015, 07:41
Z tego co wiem to żywotność idzie w godzinach a nie kilometrach :) heh ale czy to ważne ... mają wytrzymać do wiosny :)