PDA

Zobacz pe?n? wersj? : STAG i spalanie



trocek
9th-October-2015, 12:56
Witajcie,
w moim EX 35 założyłem rok temu STAG'a 300 / 6 Premium, 2x KME GOLD, wtryski Hana H2000 i przez 10.000 km było ok - czyli spalanie LPG miasto 20l / 100km trasa 15-16 l ( minimum 13 - w dłuższej trasie bez postojów)
Po przeglądzie rozregulowali mi instalację (najpierw założyli wadliwy filtr fazy ciekłej i zanim doszli, że cała partia filtrów jest trefna to już zdążyli zrobić ponownie regulację),
po pierwszych poprawkach zaczął palić prawie 40 l w mieście.
Aktualnie po kolejnych dwóch wizytach wygląda na to, że wyjdzie ok. 30 l i "fachowcy" twierdzą, że widocznie tyle pali i nic więcej nie są w stanie zrobić.
Prośba do Was o informacje jakie macie spalanie LPG na takiej lub podobnej konfiguracji. Wydaje mi się, że EX nie powinien palić więcej niż FX, więc wyniki z FX'ów też mnie interesują.
Chętnie też wybrałbym się do jakiegoś dobrego fachowca na regulację - czy możecie kogoś polecić ? - lubelskie / mazowiecke, ale jak trzeba to przejadę się i dalej.

Pozdrawiam,
trocek

korzen
9th-October-2015, 14:17
Powinien palic do 20% wiecej niz Pb. U mnie to bylo w granicach 2-3l wiecej na LPG. Tylko ja mialem PRINS wiec idzie z autoadaptacji map paliwa (nie reguluje sie go, robi to sam na podstawie map Pb). Dopuki nie usuna usterki jezdzij po prostu na Pb. Bezpiecznie i sprawdzisz jakie wychodzi spalanie na benzynie. Dodasz do 20% i masz spalanie jakie powinno byc przy dobrze ustawionej instalce LPG. U mnie wychodzilo ok 15Pb i 17.5LPG przy normalnej jezdzie. Szybka jazda + 3l :)
Od siebie dodam, ze ostatnie 3 miesiace jezdzilem tylko na Pb i jezdzi sie duzo lepiej. Nic sie nie przelacza, szybko sie tankuje i silnik chodzil tak, ze szklanke lychy mozna na nim bylo stawiac lol

BAJZEL
9th-October-2015, 14:46
U mnie minimalne różnice, ale mniej więcej jak u kolegi korzeń ... nie daj sobie wmówić więcej i pożegnaj panów jeżeli nie mają pojęcia co robią ...
Co za beton.. ci to powiedział... widocznie tyle pali ... nie wracaj tam ...

sirtrojan
9th-October-2015, 20:13
Nawet przy srogi budowaniu 25 Pb to ciężko na mieście osiągnąć. Zmień specjalistę od gazu. Na forum lpg znajdziesz typów w swojej okolicy.

maxs
9th-October-2015, 23:14
Też mam zamontowanego staga i spalanie gazu jest praktycznie dokładnie o te 20 % większe niż na benzynie (benzyna maxxxx w mieście w mega korkach 21l/100 - gaz 25l/100) a tak na trasie bez zamulania to benzyna 14l/100 a gaz 17l/100. Więc gazownik do zmiany:)

Kazik
10th-October-2015, 04:40
Witam wszystkich serdecznie

po zestawie widzę, że jest oki.

Kolego Trocek, kup sobie na allegro interfejs do staga i sam to ustawi, co jakiś czas sprawdzaj - to naprawdę proste, jedziesz zbierasz mapy na benzynie robisz korekt i sprawdzenie, lepiej ustawisz niż te twoje spece

co i jak znajdziesz na forum STAGA , tam też znajdziesz speców z tego regionu co rozumieją temat i sprawdzą poprawność instalacji, może wtryskiwacz leje.

zajac01
10th-October-2015, 22:43
Od niemal 1,5 roku też mam instalke STAG300, reszty gratów nie pamiętam. Proszę o pokutę i rozgrzeszenie.
Spalanie miasto (turlanie się w Warszawskich korkach) 16-20. Trasa 14- dość spokojnie, 20- dość niespokojnie.

trocek
20th-November-2015, 14:35
No dobra - sprawa wygląda tak, że mój EX tak jak mój kot poczuł zbliżającą się zimę i wciąga wszelkie paliwa jak opętany.
Zrobiłem ok. 200 km na benzynie i wyszło prawie 21/100 - ok. 20% to trasa bez szaleństw.
Byłem w serwisie Nissana (do Warszawy na razie nie mam kiedy podjechać) - sprawdzili pod komputerem i wychodzi,
że mieszanka prawidłowa, błędów nie ma. Samochód jeździ jak trzeba. Ale nie daje mi trochę spokoju te wysokie spalanie - zwłaszcza, że koledzy piszecie, że macie jednak dużo niższe wyniki.
Samochód ma 58.000 mil zrobione i na bieżąco wymieniane filtry/oleje i co tam trzeba.
Nie bardzo wiem czego się jeszcze można czepić.... Może ktoś ma jakiś pomysł ?

Ologt
20th-November-2015, 18:48
spalanie LPG miasto 20l / 100km trasa 15-16 l ( minimum 13 - w dłuższej trasie bez postojów)

bardzo podobnie +/- ,instalka PRINS

djoneway
10th-November-2016, 11:33
U mnie teraz na sterowniku Q-Max jest ok 22 litrów gazu (miasto+krótkie odcinki) czyli ok 18 litrów benzyny. Sporo ale warunki też srogie. Natomiast w lato na trasie 12 benzyny czyli 14,5 gazu, elegancko:infi:

grabba
10th-November-2016, 19:02
Mój EX w mieście teraz pali ok 20, Mka podobnie.

Oktan
30th-January-2017, 00:12
Nawet przy srogi budowaniu 25 Pb to ciężko na mieście osiągnąć. Zmień specjalistę od gazu. Na forum lpg znajdziesz typów w swojej okolicy.

Nie zgodzę się
Aktualnie moje G potrafi przy spokojnej jeździe zjeść w mieście ok 25l i wcalę nie stoję w korkach.. ogólnie masakrycznie dużo pali ale sądzę że jest spaprana troszkę mapa przez pewnego znanego tuner :p
Będę niegługo też montował staga i po strojeniu opiszę co u mnie a potem będę poprawiał mapke paliwa :D

sirtrojan
30th-January-2017, 01:17
25 to już przesada- poszuka dziury w baku :)

borzej1
18th-May-2017, 01:22
witam. tak czytam i czytam i nie wierze w to co czytam :))) myslałem że 25 LPG to norma i sie tym nie przejmowałem ,ale chyba będę musiał coś z tym zrobic ,a moze to norma przy FX45 ?

Kubaa
18th-May-2017, 08:32
Cześć. Może i ja się podzielę spalaniem w moim g35 :) na autostradzie przy 160-180 km/h (te auto chyba takie prędkości uznaje za trasę) spalił w okolicach 14 LPG. Sam się bardzo dziwię, że tak mało :P Wynik powtórzony 5 razy tego samego dnia ;) a w mieście jeżdżąc tak energicznie na ile miasto pozwalało czyli szału nie było, to wypił 16,5 na setkę. Także jak dla mnie to jest bardzo mało i tania jazda jak na takie auto ;)

Ps. Benzyny przez około 3 tys kilometrów ubyło ponad pół baku ;)

Borszowski
18th-May-2017, 09:20
w 45 przy normalnej jeździe i to w większości po mieście pali do 20LPG z tego co sprawdzałem to benzyny ok 15-16/100 km a na trasie :) to zależy od prędkości powyżej 160 on nie pali tylko wchłania:) ale każdy samochód o takich gabarytach i takiej masie musi palić, niema nic za darmo:) dodam jeszcze że miałem głowice wypalone i liczę że jak będzie wszystko z sinikiem ok to i spalanie powinno troszkę spaść;)

tiger456
18th-May-2017, 09:25
Nasze Coupetki są naprawdę ekonomiczne. Dla mnie w trasie zrobić spalanie 11,5l/100km gaziuta nie jest wielkim wyczynem. Oczywiście jestem już po strojeniu u Coobcia. Przed strojeniem to tak litr w górę. Co do autostrady, mamy niskie autka ze świetnym współczynnikiem oporu powietrza, do tego w sumie lekkie i stąd takie spalanie. Myślę, że i mój przy prędkości około 160 km/h zasysa z 14-15 l/100 km. FX35 nie był już taki ekonomiczny :D Dla niego wyczynem było zjeść 15 l / 100 km LPG w trasie. Miasto jak pamiętam około 18-19 l i cały czas piszemy o spokojnej jeździe :)

tiger456
18th-May-2017, 09:26
w 45 przy normalnej jeździe i to w większości po mieście pali do 20LPG z tego co sprawdzałem to benzyny ok 15-16/100 km a na trasie :) to zależy od prędkości powyżej 160 on nie pali tylko wchłania:) ale każdy samochód o takich gabarytach i takiej masie musi palić, niema nic za darmo:) dodam jeszcze że miałem głowice wypalone i liczę że jak będzie wszystko z sinikiem ok to i spalanie powinno troszkę spaść;)


Ciężko nie mieć wypalonych głowic jak się luzy kasuje kątówką lol

Borszowski
18th-May-2017, 09:31
ale żeby nie było:) da się? wszyscy twierdziliście że nie mogą być za duże a jednak;)

Borszowski
18th-May-2017, 09:32
Ciężko nie mieć wypalonych głowic jak się luzy kasuje kątówką lol


a te głowice co zamówiłem w zeszłym tygodniu ....dalej idą;)

carolus89
19th-May-2017, 11:21
Jeździ ktoś z Was na sterowniku STAG 4? Nie jest to zbyt przestarzała konstrukcja?
Jak ze spalaniem? Jest 20% więcej niż benzyny czy jeszcze więcej?

maruss84
23rd-March-2018, 18:36
Panowie, zalałem ostatnio 50l LPG, przejechałem 200 km i pusto w zbiorniku. Jazda tylko po mieście, bez żadnych korków, dużo krótkich odcinków, odpalam jadę 2km, gaszę, odpalam i jadę 2-3km, czasami z 5-6 km na jakieś zakupy do Makro lub Castoramy, a czasami trasa 1km gaszenie i później powrót tez ok 1 km ale to raczej rzadko.
25L to nie za dużo? przed LPG kom pokazywał 18.9 max PB.Obecnie 18,8 no ale to na Lpg wiec nie wiadomo jak to jest w tych wskazaniach. Jazda bez jakiegoś mocnego ciskania, czasami żeby gdzieś wskoczyć coś depnolem a tak jak ruszam to lekki gaz i tyle max 3k rpm
Zaraz skocze, zatankuję do pełna PB98, wyzeruje kompa i zrobie setke w takich samych warunkach, zobaczę jak na benzynce wyjdzie wskazania kompa i dotankowanie do pełna.
Instalka Stag 300 6 Qmax plus, wtryski Barracudy i reduktory KME 2X

kotlet2009
23rd-March-2018, 19:31
Ja u siebie na instalacji Brc ( zbiornik mieścił ok 38-40 litrów) robiłem jeżdżąc podobnie jak ty po mieście na krótkich dystansach ok 180-200 km i średnio spalał mi 21-22 litry LPG ,w zimę więcej bo ok 24 ..
Obecnie Chrysler 300c 3,5 benzyna spala mi ok 20 litrów Pb.. w mieście i ok 11 na trasie ..

maruss84
23rd-March-2018, 20:14
Ja u siebie na instalacji Brc ( zbiornik mieścił ok 38-40 litrów) robiłem jeżdżąc podobnie jak ty po mieście na krótkich dystansach ok 180-200 km i średnio spalał mi 21-22 litry LPG ,w zimę więcej bo ok 24 ..
Obecnie Chrysler 300c 3,5 benzyna spala mi ok 20 litrów Pb.. w mieście i ok 11 na trasie ..

No troche te 25 to sporo bo tez troche i bujalem sie po miescie i okolicach jak sie nudzilem. Teraz zalalem pb98 na ful, wyzerowalem kompa, dobralem herbatke na Lotosie i bujam sie sluchajac nowej plytu OSTR. Na 20:00 mam wizyte na myjke wiec jeszcze troche pokraze .

libros55
24th-March-2018, 10:32
25L to przesada. Przeciez pierwsze 2-3min i tak jedziesz na PB zanim sie przelaczy na LPG.

Adam_77
24th-March-2018, 12:46
No troche te 25 to sporo bo tez troche i bujalem sie po miescie i okolicach jak sie nudzilem. Teraz zalalem pb98 na ful, wyzerowalem kompa, dobralem herbatke na Lotosie i bujam sie sluchajac nowej plytu OSTR. Na 20:00 mam wizyte na myjke wiec jeszcze troche pokraze .

Czyli jaki wniosek instalacja do regulacji
Mi na techu cykl miejski 19l/100
Jak masz jakiś skaner obd to zobacz na jakich korektach paliwowych jeździ


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

maruss84
24th-March-2018, 13:00
25L to przesada. Przeciez pierwsze 2-3min i tak jedziesz na PB zanim sie przelaczy na LPG.

Dokladnie. Cos musi byc nie tak. Temperature przelaczania na lpg mam na 30C. Karzde odpalenie i tak jest na Pb.

Czyli jaki wniosek instalacja do regulacji
Mi na techu cykl miejski 19l/100
Jak masz jakiś skaner obd to zobacz na jakich korektach paliwowych jeździ


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A co to sa te korekty paliwowe? Jakies sugestie jakie powinny miec wartosci? to bede wiedział co powiedzieć gazownikowi. Te nowe instalki LPG czytają ustawienie z OBD i chyba same sie reguluja? czy jakos tak!?

Adam_77
24th-March-2018, 14:13
Dokladnie. Cos musi byc nie tak. Temperature przelaczania na lpg mam na 30C. Karzde odpalenie i tak jest na Pb.


A co to sa te korekty paliwowe? Jakies sugestie jakie powinny miec wartosci? to bede wiedział co powiedzieć gazownikowi. Te nowe instalki LPG czytają ustawienie z OBD i chyba same sie reguluja? czy jakos tak!?

Jak masz cos mówić gazowników to go lepiej zmień .
Wejdź na forum lpg i masz polecane zakłady podzielone na województwa, znajdziesz polecany zakład i ktoś wyreguluje ci instalacje.
Co do sterownika lpg tak reguluje w pętli zamkniętej CL sterownik koryguje czasy wtrysku tak aby AFR był na poziomie 14,7 w OL czyli pętla otwarta nie za bardzo do tego potrzeba jest regulacja podczas jazdy ewentualnie na hamowni „bezpieczniej”[emoji6]
Co do korekt to powinny sie kręcić +/- 5%

Pozdro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

maruss84
24th-March-2018, 14:20
Jak masz cos mówić gazowników to go lepiej zmień .
Wejdź na forum lpg i masz polecane zakłady podzielone na województwa, znajdziesz polecany zakład i ktoś wyreguluje ci instalacje.
Co do sterownika lpg tak reguluje w pętli zamkniętej CL sterownik koryguje czasy wtrysku tak aby AFR był na poziomie 14,7 w OL czyli pętla otwarta nie za bardzo do tego potrzeba jest regulacja podczas jazdy ewentualnie na hamowni „bezpieczniej”[emoji6]
Co do korekt to powinny sie kręcić +/- 5%

Pozdro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Adam_77 tak z ciekawości jakie masz wstawione graty do LPG?

Adam_77
24th-March-2018, 14:34
Adam_77 tak z ciekawości jakie masz wstawione graty do LPG?

Reduktor gold gt ogarnia do 340KM także zapas jest , wtryski barrakuda 130nl zwiekszona wydajność standardy to 115nl
Sterownik lpg tech 326obd.
Wtryski zainstalowane przy wtryskach benzynowych ,wężyki do wkrętki w kolektor długość max 2cm , jest bardzo ważny aspekt

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180324/350a441e406a55965ba63ef1681f9fe2.jpg




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Adi
29th-July-2020, 13:42
Nie chcę zaśmiecać forum i zakładać nowego tematu, więc zadam pytanie w tym gdyż mam instalację STAG-a.
Jak dbać o auto,żeby jak najdłużej posłużyło na gazie?Pacjent to właśnie zakupione Infiniti ex35.Gaz założony jakieś 30 tys km temu.
układ Q-Max,listwa Barracuda,reduktor KME GOLD

lukasz32
29th-July-2020, 15:46
Nie chcę zaśmiecać forum i zakładać nowego tematu, więc zadam pytanie w tym gdyż mam instalację STAG-a.
Jak dbać o auto,żeby jak najdłużej posłużyło na gazie?Pacjent to właśnie zakupione Infiniti ex35.Gaz założony jakieś 30 tys km temu.
układ Q-Max,listwa Barracuda,reduktor KME GOLD


Kiedy zakładałem lpg jakieś 6 czy 7 lat temu, to pamiętam że gold jest tu za słaby, zamarzał tam na trasie czy jakoś tak, czyli ktoś na starcie próbował przyoszczędzić, twin-a miałem w tej samej cenie. Przeglądy gazu rób i tyle, powiadają ze raz na 10tys km starczy i filtry zmieniaj (komplet 10zł). Najlepiej zacznij od przeglądu po zakupie, tylko odnajdź kogoś kto się zna na robocie i stroił już takie auta, a nie tylko daczje i skody 1.0.