PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Alternatywa dla felg fabrycznych w Q50



grisza
11th-October-2015, 20:34
Postanowiłem założyć ten temat, gdyż stoję przed wyborem drugiego kompletu felg dla mojej Q50S Hybrid.
Fabryczne parametry felg to rozmiar 19 cali, szerokość 8,5 cala, odsadzenie 50 mm.
Dla ciekawskich dodam, iż fabryczna felga jest z logo Nissana na wewnętrznej stronie i waży 14,1 kg.
Niestety w temacie zamienników felg fabrycznych dla Q50S nie jest za wesoło, przynajmniej w Europie. Co innego Stany. Tam od wyboru do koloru. Konfiguratory w Europie pokazują niewiele modeli a jak się przekonałem w trakcie poszukiwań, nawet te, które widnieją w konfiguratorach, nie koniecznie muszą pasować. Szczególny problem to przednia oś i dopasowanie do hamulców Akebono. Na moje pytania o dopasowanie sprzedawcy nie mają pewności i pytają u źródła czyli u producentów. W tym momencie spotyka ich jednak niemiła niespodzianka. Okazuje się, iż wielu producentów nie ma dla Q50S homologacji i nawet nie wiedzą czy ich felga będzie pasować. Powoduje to patową sytuację. Skoro producent nie gwarantuje dopasowania to handlowiec nie podejmie ryzyka zamówienia.
Przestrzegam zatem osoby zainteresowane zakupem felg w Europie do bardzo starannego sprawdzenia czy dany model pasuje.
Nie dziwię się zatem Irkowi, iż Vosseny (notabene wystawione na sprzedaż) ściągał z USA. Tam jest chociaż pewność, iż produkt będzie dopasowany.

W trakcie poszukiwań bardzo wiele pracy poświeciłem na dopasowanie wizualne felgi do mojego samochodu. Chciałbym się z Wami podzielić moimi wizualizacjami i zaprosić do dyskusji w temacie dopasowania przedstawionych felg do autka.
Mam nadzieję, iż w temacie tym pojawią się rady i sugestie odnośnie doboru felg do Q50 i to nie tylko do wersji hybrydowej.

Poniżej przedstawiam moje wizualizacje wybranych felg. Nazwy modeli występują w nazwach plików. Są to wizualizacje felg 19 calowych, które z dużą dozą prawdopodobieństwa będą pasować do Q50S Hybrid:
7191719271937181718271837184718571867187
Dodałem kolejne 3 wzory felg, które powinny pasować na Q50S (ATS Racelight, ASA GT2 i Rial Lugano)
Zapraszam do dyskusji.

Bartek.
12th-October-2015, 09:48
Mi się 2jka podoba, a 3jka to wygląda jak z mercedesa więc ją bym odpuścił. Rozważ jeszcze tą co wspomniał Irek (19 pasuje z tego co twierdzi vossen):

http://vossenwheels.com/Gallery/FileUpload/Gallery/Infiniti_Q50_VFS2_257.jpg?width=1600&quality=75

Buziaczek81
12th-October-2015, 10:43
Postanowiłem założyć ten temat, gdyż stoję przed wyborem drugiego kompletu felg dla mojej Q50S Hybrid.
Fabryczne parametry felg to rozmiar 19 cali, szerokość 8,5 cala, odsadzenie 50 mm.
Dla ciekawskich dodam, iż fabryczna felga jest z logo Nissana na wewnętrznej stronie i waży 14,1 kg.
Niestety w temacie zamienników felg fabrycznych dla Q50S nie jest za wesoło, przynajmniej w Europie. Co innego Stany. Tam od wyboru do koloru. Konfiguratory w Europie pokazują niewiele modeli a jak się przekonałem w trakcie poszukiwań, nawet te, które widnieją w konfiguratorach, nie koniecznie muszą pasować. Szczególny problem to przednia oś i dopasowanie do hamulców Akebono. Na moje pytania o dopasowanie sprzedawcy nie mają pewności i pytają u źródła czyli u producentów. W tym momencie spotyka ich jednak niemiła niespodzianka. Okazuje się, iż wielu producentów nie ma dla Q50S homologacji i nawet nie wiedzą czy ich felga będzie pasować. Powoduje to patową sytuację. Skoro producent nie gwarantuje dopasowania to handlowiec nie podejmie ryzyka zamówienia.
Przestrzegam zatem osoby zainteresowane zakupem felg w Europie do bardzo starannego sprawdzenia czy dany model pasuje.
Nie dziwię się zatem Irkowi, iż Vosseny (notabene wystawione na sprzedaż) ściągał z USA. Tam jest chociaż pewność, iż produkt będzie dopasowany.

W trakcie poszukiwań bardzo wiele pracy poświeciłem na dopasowanie wizualne felgi do mojego samochodu. Chciałbym się z Wami podzielić moimi wizualizacjami i zaprosić do dyskusji w temacie dopasowania przedstawionych felg do autka.
Mam nadzieję, iż w temacie tym pojawią się rady i sugestie odnośnie doboru felg do Q50 i to nie tylko do wersji hybrydowej.

Poniżej przedstawiam moje wizualizacje wybranych felg. Nazwy modeli występują w nazwach plików. Są to wizualizacje felg 19 calowych, które z dużą dozą prawdopodobieństwa będą pasować do Q50S Hybrid:

7181718271837184718571867187

Zapraszam do dyskusji.

Jak dla mnie numer dwa fajnie wyglada:)I takie bym zakupił.

grisza
12th-October-2015, 18:03
Rozważ jeszcze tą co wspomniał Irek (19 pasuje z tego co twierdzi vossen
Vossen to klasa sama w sobie. Jednak cena trochę odstrasza. Ponadto zwróc uwagę, iż w swoim zestawieniu uwzględniłem jedynie felgi, które można bez problemu kupić w Europie. Nie znaczy to, że odpuszczam temat zakupów za oceanem. Chodzi mi jednak głównie o wskazanie co na naszym europejskim rynku można zakupić do Q50 i jak ten samochód prezentuje się z konkretną powiedzmy "europejską" felgą.

Bartek.
12th-October-2015, 19:12
Nie patrzyłem wgl na modele i marki, tylko na sam design ;) Cena porównawcza 2jki i vossen to faktycznie przepaść (~100% ceny trzeba dołożyć).

BTW
ostatnio się zastanawiałem, jaki jest główny powód kupowania drugiego kompletu felg? W przypadku Irka i 20 cali to zmiana look auta, ale jak kupujecie takiej samej wielkości to chodzi tylko o oszczędność czasy i pieniędzy na zmianach opon zima-lato czy coś jeszcze? Opony się niszczą podczas zmiany czy co?

grisza
12th-October-2015, 19:48
ostatnio się zastanawiałem, jaki jest główny powód kupowania drugiego kompletu felg? W przypadku Irka i 20 cali to zmiana look auta
Zmiana look auta to nie tylko powiększenie rozmiaru felgi. Zauważ, iż każda felga nadaje autku trochę inny image. Patrząc na bryłę Q50 z profilu można zauważyć, iż jedna felga nadaje autku albo mniej albo więcej charakteru sportowego lub mniej lub więcej elegancji. Tak naprawdę to sam mam pewne wątpliwości jaka jest właściwie bryła Q50. Czy można Q50 postrzegać jako bryłę sportową czy bardzie dostojną limuzynę. I dla przykładu felga Borbeta BLX jest bardzo elegancka ale nie sportowa. Inaczej sprawa się ma przy feldze Speedline SL1 czy felgach ATS i ASA.
Mając dwa komplety felg w dużym uproszczeniu możesz mieć dwa autka w jednym. Ja tak to postrzegam. Aspekt wygody przy zmianie sezonowej ma też duże znaczenie. Ponadto przy wymianach opon bardzo często dochodzi do uszkodzeń czujników TPMS i serwisanci wyraźnie to zaznaczają przed usługą. Oczywiście koszt wymiany ponosisz sam.

grabba
12th-October-2015, 20:13
Nie wiem dlaczego, ale mi najbardziej podobają się felgi OEM. Nie wiem, jak oni je dobierają, ale każde inne jakiś mi nie pasują.

Ja mam tylko jeden komplet i wymieniam opony 2 razy w roku i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby uszkodzili mi czujniki TMPS. Prędzej felgę uszkodzą :)

grisza
12th-October-2015, 20:45
ale mi najbardziej podobają się felgi OEM
Masz rację. W przypadku Q50S felga OEM jest bardzo fajna. Problemem jest aby nie zepsuć tego co dobre. Pomimo tego będę uparty i twierdzę, iż fajnie jest mieć dwa komplety różnych felg.

Bartek.
12th-October-2015, 21:57
Akurat do Q50S są najładniejsze felgi jakie są oferowane z tym modelem ;) też mi się podobają a reszt nie

Zmiana wyglądu felgą owszem jest ale ja wyszedłem z założenia jak auto nam się podoba na innej feldze w tym samym rozmiarze to sprzedajesz aktualne i kupujesz nowe a nie, że zmieniasz co pół roku. Pewnie po, którejś zmianie stwierdzisz, że jakąś wolisz bardziej...

Co do bryły Q50 to ja uważam, że ono ma dwa oblicza i zależy od stylizacji (w szczególności kolor) auto kompletnie inaczej się prezentuje. Czarne -> elegancik, czerwone czy niebieskie -> sportowy sedan. A na przykład w E klasie to już tak nie działa... Q50 jest dostojna a przy tym jej mocne przetłoczenia są bardzo organiczne niczym muskuły. Dlatego mi się tak podoba :slinka:

A stwierdzenie, że 2 w 1 to nie za bardzo bo niezależnie od Ciebie przez pół roku masz jedno a przez drugie pół drugie.

slepy62
13th-October-2015, 10:52
ostatnio się zastanawiałem, jaki jest główny powód kupowania drugiego kompletu felg? W przypadku Irka i 20 cali to zmiana look auta

W moim wypadku:
- 2 kpl. felg stosuję od chyba 20 lat

Uzasadnię tylko ze względów praktycznych (bo z look'iem - to jak z gustami i guścikami) :

1. felgi jeżdżone całosezonowo szybciej ulegają zewnętrznym uszkodzeniom powłoki i nie chodzi mi tylko o to że są to wizualne uszkodzenia części zewnętrznej (czyli w perspektywie piaskowanie-malowanie lub odświeżanie-regeneracja zewnętrznej powłoki)

2. jeżeli nie doczyszczamy dość dokładnie wnętrza felgi conajmniej 2 razy w roku, zbiera się tam pył hamulcowy często w postaci grudek (normalne mycie na aucie - nawet mocnym karcherem nic nie daje), po 2~3 latach (przy dużych przebiegach) felga zaczyna być coraz trudniejsza do wyważenia, odpadające grudki mogą powodować potrzebę kolejnego wyważania (zwłaszcza przy/po bardzo szybkiej jeżdzie), w momencie kiedy usuwa się te grudki - najczęściej pokazuje się wżer w powierzchni felgi, z czasem-po kilku latach wnętrze felgi wygląda jakbyście je "podziabali jakimś dziurkaczem"

3. im większa-szersza felga tym większe kłopoty ze zmianą opon, możliwością drobnych mikrouszkodzeń opony i rantu felgi

4. stosowanie 2 kpl. umożliwia także stosowanie felg i opon o dużej różnicy rozmiarów - co jest przydatne zwłaszcza w terenach górzystych, z dużą ilością i częstotliwością opadów śniegu

5. no i w końcu najważniejsze czyli WYGODA lol

sirtrojan
13th-October-2015, 13:26
Wg mnie za II kompletem przemawia aspekt praktyczny.

Nie spinasz się i nie czekasz w kolejce do wulkanizatora jak tylko spadnie biały puszek a ogół społeczeństwa ogarnie panika.

Masz taki zestawik - podjeżdżasz sobie do garażu, podnosisz auto i wymieniasz całe koła.

Co do uszkodzeń felgi podczas montażu gum to Ślepy62 ma100% racje.

lonek_rwl
15th-October-2015, 16:29
A czy wiecie Jakich rozmiarów 20' pasują do q50 i czy serwis robi jakieś problemy w związku z takimi felgami?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

slepy62
15th-October-2015, 17:43
A czy wiecie Jakich rozmiarów 20' pasują do q50 i czy serwis robi jakieś problemy w związku z takimi felgami?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ogóle rozmiary felg '20 w poście:
http://www.ifans.pl/showthread.php?4994-Sprzedam-oryginalne-felgi-VOSSEN-CV7-rozmiar-20x9-0

ET - zależne od rodzaju/typu/producenta felgi (decyduje kształt ramion)

Co do Serwisu :infi: - nie sądzę żeby nasz serwis robił problemy (najprościej zapytać),
w jUSA takie rozmiary felg ('20) są montowane przez serwisy :infi: przed sprzedażą w nowych Q50 na życzenie klienta lub w autach pokazowych

lonek_rwl
15th-October-2015, 17:48
Dzięki! BTW czemu nie założyłeś ich?

Co myślicie o takich felgach?

http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/15/685d75c66d92e5a75f651778681e058a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

grisza
15th-October-2015, 18:35
Osobiście nie uznaję felg w czarnym kolorze. W skrajnych przypadkach mam wrażenie, że autka na czarnych felgach porusza się w powietrzu. Co do wzoru felgi - to tak naprawdę na tym zdjęciu niewiele widać. Naliczyłem 10 ramion i to wszystko co mogę powiedzieć. Jeśli felga ma nadać autku dodatkowy błysk to musi się w pewnym sensie rzucać w oczy. W tym przypadku na pewno tak nie jest.

lonek_rwl
15th-October-2015, 18:50
http://www.tomason.de/tn4_hyperblack_polished.php?catid=40

Felgi te po okazyjnej cenie ma na sprzedaż mój kolega po likwidacji warsztatu.
Jak widać zostały pomalowane - nie jest to czarny a bardziej grafit - jednakże też mam watpliwości co do koloru.
Sam design bardzo mi się podoba.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

sirtrojan
15th-October-2015, 23:09
jak dobra cena to kupuj. nie ma co sie zastanawiać. wszyskie inne fajne i markowe fele będą powyżej 5 k PLN.