PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zmieniarka do P-2548N wymiana - klops....



nnschswa
16th-October-2015, 20:32
Witam,

Znużony słuchaniem radiowego bełkotu i utartych piosenek :frusty: podczas codziennych wycieczek postanowiłem zabrać się za naprawę zmieniarki w moim FXie i posłuchać wreszcie czegoś z CD. Poczytałem rzecz jasna njusy z forum i postanowiłem zakupić zmieniarkę z lasertrader.de z Gerner Electonics.
Poszukałem, znalazłem.
7195
Zakupiłem, po 3 dniach towar dotarł do domu. Kupiłem zmieniarę do mojego P-2548 (Mam FX35 z 2005 roku, pierwsze radio jakie było)
7196

Nauczony wcześniejszym doświadczeniem radyjko wyciągnąłem w 5 minut - rozbieranie poszczególnych podzespołów zajęło już trochę dłużej. około 5000 śrubeczek.

7197
7198

7199

Jeżeli ktoś z Was myśli, że się da przerzucić moduł zmieniarki jeden do jeden to się grubo myli. Elektronika ta sama natomiast obudowa już nie. Trochę było pod górę (rozwiercanie starych otworów, nawiercanie nowych na śrubki) przydały się umiejętności kowalskie - młotek i przecinak ZAWSZE pod ręką:becky: Inne uchwyt lub ich brak. Nie wyszło to to może jak z fabryki w Tochigi ale udało sie po 1,5h.
Całość została zmontowana.
7200
7201

Oczywiście nie zapomniałem o tasiemce, która łączy moduł kasetowy ze zmieniarką - ta sama ilość pinów, jakże by inaczej, w końcu manufacturer part number się zgadza.

Z dziką radością udałem się do auta celem finalnego montażu.
Radio załączyłem, gra, kaseciak gra, natomiast zmieniarka nie. NADAL NIE ŻYJE!:mad2:
Wciskam Load, podaje nr płyty i pupa blada. Szpara od CD zamknięta, nie chce się rozewrzeć....:help::help::help:
Co teraz? Coś innego nie działa? ale co?
Pomóżcie. Lubię swoje Infiniti i lubie wydawać na nie kasę, ale bez przesady:mad2:

Coś czuję, że nie obejdzie się bez wizyty u elektronika....

sirtrojan
16th-October-2015, 21:53
Gratki za wytrwałość i dzięki za namiary na graty do zmieniarki.

Ja poległem i ograniczyłem się tylko do wytargania moich płyt ze zmieniarki ;)

BAJZEL
17th-October-2015, 00:17
Ja podobnie jak SIR wytargalem płyty byłego właściciela i nic wiecej nie wskórałem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kotlet2009
17th-October-2015, 08:40
To ja mam szczęście bo u mnie "gra muzyka".. ale płyty muszą być nagrane najwolniejszą prędkością..

LOKTONG
17th-October-2015, 10:03
Jezeli to byla "NOWA" zmieniarka to tez jest tam nowy laser - a kazdy nowy laser ma plombe ktora musisz usunac. Zajmuje sie elektronika i kazdy laser ktory do mnie przychodzi ma tzw zworke ktora musisz rozlutowac. Wtedy zacznie laser swiecic i wtedy zacznie otwierac szczeline.

BAJZEL
17th-October-2015, 10:53
o proszę :) może banalne rozwiązanie o którym nikt nie miał pojęcia okaże się kluczem do sukcesu :)

nnschswa
17th-October-2015, 20:38
Jezeli to byla "NOWA" zmieniarka to tez jest tam nowy laser - a kazdy nowy laser ma plombe ktora musisz usunac. Zajmuje sie elektronika i kazdy laser ktory do mnie przychodzi ma tzw zworke ktora musisz rozlutowac. Wtedy zacznie laser swiecic i wtedy zacznie otwierac szczeline.

Hej! Dzięki. Tak była plomba ale mechaniczna. Taki wkładany plastik z dwoma szpikulcami. Chyba jest na którymś zdjęciu. Pierwsze co to usunąłem, zreszta zgodnie z instrukcją [emoji12] myślicie że może być tam coś jeszcze? Taka zworka? Jakieś podpowiedzi gdzie to może być?
Objawem że coś się dzieje jest długie piszczenie radia [emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

LOKTONG
17th-October-2015, 20:44
To chyba nie bedzie nic wiecej. Skoro to caly mechanizm przyszedl to usuwajac ten pasek zrobiles co nalezało. Jak sie kupuje same laserki to sa tam zworki lutowane. Powiedz mi czy masz jakas roznice miedzy starym a nowym mechanizmem ?? Czy zachowuja sie identycznie tzn nic sie nie zachowuja .... :O)

nnschswa
18th-October-2015, 19:15
Powiedz mi czy masz jakas roznice miedzy starym a nowym mechanizmem ?? Czy zachowuja sie identycznie tzn nic sie nie zachowuja .... :O)

Poza różnicą w obudowie (tak jak pisałem wyżej), brak niektórych otworów montażowych czy uchwytów to niczym się nie różnią. Stara zmieniarka miała windę na cd podniesioną do samej góry i nie reagowała na nic. Nowa, tak jak ją rozpakowałem i odbezpieczyłem tez nie daje znaku życia. Tzn, jedynie co robi to piszczy.
Elektronikiem z wykształcenia nie jestem ale grzebię w laptopach/komputerach więc tym bardziej zwróciłem uwagę czy taśma została dobrze podpięta.

Pytanie - w teorii sygnał z klawisza LOAD idzie do radia i wraca na płytkę w panelu , która steruję klapką w otworze CD. A może coś tam nie bangla? chociaż to dziwne by było bo zmieniarka nie wydaje żadnych mechanicznych dźwięków.... Fcuk...