PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 podatne na atak hakerow



Buziaczek81
20th-October-2015, 13:26
Dzis znalazlem taki artykul http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/hakerzy-przejmuja-auta-dziurawe-zabezpieczenia-w-nowych-autach/173pbn
Ciekway jestem czy to prawda?

misiektoja
20th-October-2015, 17:23
Wydaje mi się, że wrzucałem ten link kilka dobrych miesięcy temu. Generalnie nie ma co się stresować, bo żeby cokolwiek zrobić trzeba po pierwsze podłączyć się do komputera auta jakimś urządzeniem, które ma możliwość sterowania jego funkcjami i dodatkowo umożliwia zdalną kontrolę przez hakera.

Z reguły w tych artykułach chodzi o podłączenie pod gniazdo diagnostyczne OBD2 urządzenia z wbudowanym slotem na kartę SIM, które umożliwia nie tylko zdalne odczytywanie informacji, ale również wydawania poleceń. Normalnie jest to dość mocno ograniczone (np. reset błędów etc.), ale jeśli hakerzy znajdą możliwość sterowania funkcjami auta poprzez OBD2 to można sobie wyobrazić, że jedziesz autem i nagle auto się wyłącza albo samo skręca na drzewo, a Ty nic nie możesz zrobić. Moduły są już na tyle małe, że normalny kierowca tego nie zauważy, tym bardziej, że gniazda są z reguły dobrze ukryte. Póki co poprzez typowy moduł OBD2 nie można czegoś takiego zrobić, ale z drugiej strony jak podłączy się jakieś urządzenie typu zminiaturyzowany Consult ze slotem na kartę SIM, hakerzy mogą znaleźć jakieś obejścia umożliwiające wydawanie poleceń sterujących funkcjami auta.

Generalnie dotyczy to większości aut dostępnych na rynku, które mają gniazdo diagnostyczne, ale w bardziej ograniczonym zakresie. Przez to, że Q50 to komputer na kółkach daje to większe pole do popisu (np. sterowanie układem kierowniczym ze względu na zastosowanie DAS, załączenie hamulców, włączenie/wyłączenie auta). Duże ryzyko stanowią też auta non-stop podłączone do internetu. Teoretycznie te moduły są odseparowane od jednostek sterujących autem, ale jak pokazuje historia inżynierzy często popełniają głupie błędy i tutaj możemy też spodziewać się ciekawych ataków w przyszłości.

Swoją drogą popatrzcie na Tesle S, tam support może zdalnie włączać/wyłączać auto, otwierać drzwi, robi zdalną diagnostykę etc.