PDA

Zobacz pe?n? wersj? : DTRL - światła do jazdy dziennej



smola71
5th-August-2010, 11:29
Ano są w G35 dtrl, bo przecież auto jest sprzedawane w Kanadzie, a tam dzienne są obowiązkowe. Zgodnie z serwisówką, za DTRL działają przeciwmgłowe .
Polecam link
http://g35driver.com/forums/v36-interior-exterior-lighting/241629-daytime-running-light-aka-drl-set-up-us-models.html

Ja i w g35 coupe z 2006 też odpaliłem, ale są trochę inne kostki i kable. Jeżdzę rok, migacze z tyłu lepiej widać, i nawet badanie na dziennych robiłem. U ojca w sedanie 2007 też chodzą pięknie.

Jacob_USA
5th-August-2010, 14:46
Moglbys mi zrobic zdjecia jak Ty masz w coupe G35 06 jak Ty to masz zrobione ?? Bo jednak troche jest inaczej w 07 roczniku pod maska a inaczej w 06...

MARUS
5th-August-2010, 22:11
Ano są w G35 dtrl, bo przecież auto jest sprzedawane w Kanadzie, a tam dzienne są obowiązkowe. Zgodnie z serwisówką, za DTRL działają przeciwmgłowe .
Polecam link
http://g35driver.com/forums/v36-interior-exterior-lighting/241629-daytime-running-light-aka-drl-set-up-us-models.html

Ja i w g35 coupe z 2006 też odpaliłem, ale są trochę inne kostki i kable. Jeżdzę rok, migacze z tyłu lepiej widać, i nawet badanie na dziennych robiłem. U ojca w sedanie 2007 też chodzą pięknie.

Tak, zgadzam sie ze nowy G ma DTRL ale nie poprzedni g model..
Mozna to zrobic na kilka sposobow:
- jezeli samochod jest wyposazony w czujnik swiatel to wystarczy zakleic albo pomalowac go czyms i ustawic przelacznik swiatel w pozycje AUTO. Daje to nam ze przy odpaleniu samochodu swiatla tez sie wlacza (niewazne czy jest dzien czy noc), a po zgaszeniu samochodu zgasna po paru sekundach
- mozna zamontowac modol od KP tecnologies zeby uzywac fog lights do jazdy dziennej
- Angel Eyes tez dobrym sa rozwiazaniem ( ExtremeDesignz ringi do G soon )
- Mozna tez popatrzyc za podobnym modolem co ma lexus. Po odpaleniu samochodu Hi-beams by swiecily ale nie pelna moca.

Te metody mozna zastosowac w 1st gen G bo 2nd ma juz DTRL i wystarczy tylko podlaczyc

smola71
5th-August-2010, 22:57
Ja zrobiłem wszystko praktyczni tak samo jak w tym linku. Jedyną różnicą jest to że zasilanie dałem od zapalniczki, co ma swoje plusy i minusy. Plus taki że światła gasną przy zapalani silnika, minus tak że słuchając radia trzeba włączyć pozycje żeby się dzienne nie paliły. Dodatkowo wykorzystałem wolna końcówkę do zasilenia p.mgłowego z tyłu i efekt jest taki:
1. off- palą się dzienne
2 auto - w dzień dzienne, w nocy mijania
3 pozycja- zawsze pozycja
4. mijania - zawsze mijania
jeżeli przekręcam pierścień p.mgłowych w pozycji 2(noc) i 4 zapalają mi się przednie p. mgłowe i tylna p.mgłowa.
Jak ktoś ma chrapkę mogę zrobić dokładny opis jak wykonać to w 1gen G. Ale bez fotek, bo akumulatora wyciągać mi się już nie chce. Moduł to jest zwykły przekaźnik zwierno rozwierny "87a", w kazdym motoryzacyjnym do kupienia. jedyne co cięzko dostać to cokół do takiego przekaźnika, ale tu z pomocą przyjdzie stary Polonez na szrocie :).
Pozdr

Jacob_USA
6th-August-2010, 00:38
Marus ile by Ci zajelo robienie angel eyes ??

MARUS
6th-August-2010, 00:49
Marus ile by Ci zajelo robienie angel eyes ??

Lampy do Twojej gen G juz zamowilem. Reszta to rozebrac lampe, pomierzyc i zaprojectowac wszystko i zamowic. Produkcja ich zajmie z 1 miesiac

Jacob_USA
6th-August-2010, 03:46
Marus napisz mi na PM jakie beda to koszta a stare wtedy moge opchnac na ebayu :)

rider
24th-September-2010, 23:33
tak, zgadzam sie ze nowy g ma dtrl ale nie poprzedni g model..
Mozna to zrobic na kilka sposobow:
- jezeli samochod jest wyposazony w czujnik swiatel to wystarczy zakleic albo pomalowac go czyms i ustawic przelacznik swiatel w pozycje auto. Daje to nam ze przy odpaleniu samochodu swiatla tez sie wlacza (niewazne czy jest dzien czy noc), a po zgaszeniu samochodu zgasna po paru sekundach
- mozna zamontowac modol od kp tecnologies zeby uzywac fog lights do jazdy dziennej
- angel eyes tez dobrym sa rozwiazaniem ( extremedesignz ringi do g soon )
- mozna tez popatrzyc za podobnym modolem co ma lexus. Po odpaleniu samochodu hi-beams by swiecily ale nie pelna moca.

Te metody mozna zastosowac w 1st gen g bo 2nd ma juz dtrl i wystarczy tylko podlaczyc


gdzie jest ten czujnik zeby go zakleic lub zamalowac ??

sirtrojan
25th-September-2010, 00:18
na podszybiu te okrągłe cóś - przed kierowcą - wiem bo tak samo jest w FXie :)

redzi84
21st-September-2017, 18:58
Tak, zgadzam sie ze nowy G ma DTRL ale nie poprzedni g model..
Mozna to zrobic na kilka sposobow:
- jezeli samochod jest wyposazony w czujnik swiatel to wystarczy zakleic albo pomalowac go czyms i ustawic przelacznik swiatel w pozycje AUTO. Daje to nam ze przy odpaleniu samochodu swiatla tez sie wlacza (niewazne czy jest dzien czy noc), a po zgaszeniu samochodu zgasna po paru sekundach
- mozna zamontowac modol od KP tecnologies zeby uzywac fog lights do jazdy dziennej
- Angel Eyes tez dobrym sa rozwiazaniem ( ExtremeDesignz ringi do G soon )
- Mozna tez popatrzyc za podobnym modolem co ma lexus. Po odpaleniu samochodu Hi-beams by swiecily ale nie pelna moca.

Te metody mozna zastosowac w 1st gen G bo 2nd ma juz DTRL i wystarczy tylko podlaczycMożesz rozszerzyć stwierdzenie że w G 2 generacji trzeba tylko podłączyć. Ja mam G37 z 2008 i nie mam DRLów. Ten mam auto ale w dzień żadne światła się nie świecą :(

Wysłane z mojego ONEPLUS A3010 przy użyciu Tapatalka

BladeRunner
19th-April-2020, 17:28
G35 1gen (2004) przerabiał ktoś światła na DRL?
Może robił ktoś sekwencyjny Led DRL z kierunkowskazem?

Mu7an7
15th-July-2021, 20:26
Cześć,

Chciałem odkopać temat. Mam włożone podwójne żarówki w miejsce kierunkowskazów przednich (jeszcze przez poprzedniego właściciela). Problem w tym, że na "auto" nie świecą - muszę przełączyć na postojowe. Da radę to jakoś pożenić, żeby na auto to działało? Jakiś moduł jest potrzebny?

Dzięki wielkie za pomoc.

Kubaa
15th-July-2021, 23:00
Coś chyba źle podpięte jest. Jeden kabel powinien być tam gdzie się pojawia napięcie po zapłonie, wtedy świeci zawsze gdy światła wyłączane, inny kabelek do postojowej i wtedy się powinny wyłączyć.
Ogólnie to powinny świecić zawsze oprócz w sytuacji gdy się pojawi napięcie w światłach postojowych, czyli wiadomo na postojowych i mijania. Na auto (o ile wtedy są mijania wyłączone, bo to różnie bywa) powinny świecić

Mu7an7
15th-July-2021, 23:25
No właśnie jest tak, że jak dam na auto i jest jasno, to nie świeci nic, a jak jest ciemno to świecą i dzienne i mijania. Jak przełączę stricte na światła mijania to efekt jest ten sam.

Kubaa
16th-July-2021, 12:15
To musiałbyś znaleźć takie żarówki na necie, choćby aukcje i tam będzie instrukcja. Przepatrzeć dokładnie, który kabelek gdzie jest podpięty i na pewno dwa są na odwrót podpięte