PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Infiniti FX35 problem z odpaleniem, nierówna praca silnika jak szczytać błędy



goblins
11th-November-2015, 18:41
Witam mam taki problem z Infiniti FX35 jest sprowadzony z USA 2011 3.5L 6V nierówno pracuje silnik i jest problem z odpaleniem samochodu. Jak jest zimny silnik to trzeba długo kręcić bo nie chce odpalić. Czy jest możliwość sczytania błędów silnika bez podłączania komputera jak na np. w Jeepie przez kluczykowanie lub w podobny sposób, chyba że ktoś miał podobny przypadek i wie co to może być.
Pozdrawiam

sirtrojan
11th-November-2015, 19:09
Nie ma takiego auta INFINITY.

korzen
11th-November-2015, 19:37
O sczytaniu bledow nie slyszalem... Ze co te bledy szczytuja w pelni ekstazy?? lol Jezeli chodzi Ci o odczytanie bledow to metoda jest podana na forum. Wystarczy poszukac.

goblins
11th-November-2015, 20:44
Widzę, że korzn mało słyszał a najlepiej to więcej czytać to pomaga w zrozumieniu tekstu. Za słownikiem PWN sczytać — sczytywać. Co do Infinity to oczywiście chodziło mi o Infiniti. Co do metody sczytywania błędów czy jest to procedura opisana w tym poście http://www.ifans.pl/showthread.php?16-Servis-Engine-Soon

korzen
11th-November-2015, 21:24
Za słownikiem PWN sczytać — sczytywać.
ot to głosi:
sczytać — sczytywać «czytając, porównać tekst przepisany z oryginałem»

Więc dalej nie wiem co chcesz sczytywać... Zacznijmy od tego, czy pali Ci sie SES?? Wymrugaj sobie błędy i zobaczymy...

goblins
24th-November-2015, 20:52
Dzisiaj sprciasto awdzałem błędy i jest tak 3 szybkie mrugnięcia potem 10 i 10 i 10 szybkie to wygląda jak 300 potem przerwa i są mrugnięcia pojedyncze wolne 10 i potem to samo jak wcześniej. Czy jest to wypadanie zapłonu czyli jakaś cewka czy coś i niego i jak to można zweryfikować. Zapomniałem dodać swieci się kontrolka od ciśnienia w oponach. Bo jeden z czujników jest uszkodzony. Cz to może mieć wpływ ze samochodu wcale nie chcę odpalić.

Pozdrawiam

sirtrojan
24th-November-2015, 21:25
co do mrugania to zabawa. Podjedz na pierwszy lepszy komputer to odczytają błędy. koszt 30-50 PLN. ew zadzwoń zeby ktoś podjechał jak jest problem z odpaleniem.


świecąca kontrolka ciśnienia w kołach lub nawet całkowity brak powietrza w kołach nie wpływa na to jak silnik pali.

korzen
24th-November-2015, 22:05
Cisnienie w kolach nie ma znaczenia. Zaczynasz od pierwszych dlugich mrugnmiec. Blad P0300 - random misfire. Zaczij od pomiaru komresji. Jezeli jest ok, to sprawdzenie rozrzadu i fazatorow rozrzadu. Sprawdzenie pompy oleju i cisnienia oleju (jak jest za niskie fazatory beda wariowac)...
Mozesz tez sprawdzic cewki, ale tutaj jest losowe wypadanie a nie ma konkretnie na ktorym garze... Daj znac po kontroli. Moze nawet byc taka sytuacja, ze auto dlugo stalo i masz podwieszony zawor (oksydacja gniazd). Nie trzyma klompresji. Chociaz powinien zalapac jak chwile pochodzi. Zreszta to wyjdzie przy pomiarze kompresji i probie olejowej...

goblins
25th-November-2015, 07:53
Dziękuję za odpowiedź ciśnienie było sprawdzane i jest ok powiedział mechanik dlatego myślałem że może cewka. Auto teraz wcale nie chcę odpalić. Próbowałem na samym gazie odpalić i nie odpala a przy odpalaniu na Pb śmierdzi benzyna wygląda na to jak by brakowało zapłonu chyba ze coś innego jeszcze.
Pozdrawiam.

korzen
25th-November-2015, 08:41
Smierdzi benzyna bo jest zly sklad mieszanki. Wypadaja zaplony to dlatego. Pierwsza sprawa swiece do wymiany. Jak nie pomoze szukamy dalej...

goblins
25th-November-2015, 09:24
Świece były wymieniane. Sprawdzę może która jest okopcona i będzie może wiadomo że a ten cylinder nie pali. Samochód wcale nie odpala i dlatego śmierdzi benzyna. Czy coś innego może być niż cewki według Pana i jak ewentualnie można to sprawdzi.

korzen
25th-November-2015, 09:30
Wtryskiwacze odrzucam, bo problem wystepuje tez na LPG. Odepnij przeplywke i sprobujcie odpalic z wypieta. Czy cos bylo rozbierane?? Trzeba sprawdzic podcisnienia i szczelnosc dolotu...
Rozrzad byl sprawdzany??
Napisz troche wiecej informacji jak przebieg auta, jak dlugo jezdzi na LPG, kiedy zaczely sie problemy?? Czy auto dlugo stalo?? Warto sprobowac z nowym akumulatorem. Jak jest slaby to moze kulec po odpaleniu pare sekund (typowe)...

Adam_77
25th-November-2015, 16:41
Kolego Goblins , przyczyna braku zaplonu moze byc tez czujnik walka rozrzadu.

korzen
25th-November-2015, 20:08
Czujnik raczej nie, bo zazwyczaj ses wywala blad czujnika walka, ew zly sklad mieszanki. Zeby byl padniety czujnik i wywalilo tyko wypadanie zaplonow jeszcze sie nei spotalem. Ale tak jak pisalem wczesniej, jak najbardziej moze to by przyczyna. Te czujniki padaja w VQ. Sa 2 od tylu wkrecone w glowice. Wyjac, przeczyscic i zobaczyc czy cos sie zmienia. Moze byc ktorys rozlaczony, wtedy auta nei odpalisz (choc powinno wywalic blad walka).