PDA

Zobacz pe?n? wersj? : M- bagietka



BAJZEL
12th-November-2015, 00:30
Jak wiadomo sprzedawałem hipka z myślą o czymś tańszym aby w końcu tez zacząć upychać w skarpetę na II generacje No i stało sie
BMW E60 530d w oryginalnym m pakiecie
Stan auta mechanicznie - pare pierdół do roboty typu wymiana czujnika parkowania usunięcie klapek kolektora delikatnie spocony silnik wiec uszczelka pod klawiaturę nowe świece No i płyny stan wizualny - tragedia z masakra wszystko brudne na maxa przykładowe foto http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/11/c85b2ad76b5b4b0ae67a853485e1f1c9.jpg

No ale już powoli dochodzę do ładu
http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/11/968399a18f2cc358fbb992e7f306d96f.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/11/5bcd9dad26453f10cad9a8278ac060b0.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/11/86b25210008992906d8d4b7f385dc1fe.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/11/c2898785f5885eb67610249041603a3c.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/11/36a624b0e4efa479188f3599adf40aeb.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/11/6db9e304050fac0d95f4925a27ed6354.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/11/529b1a06e90e9e88e16b107b8ae411af.jpg
Już zamówione komplety dywaników gumowych nowe filtry świece oleje i inne mieszanki cudotwórcze od kolegi czarnepiwo tzn paliwo heh zawsze mi to na język nachodzi heh oraz czujniki pdc komputer mówi ze padł jeden oby tak było poza tym wraZenia. Jazdy póki co bardzo pozytywne. Duże navi z płytka z 2014 roku i bardzo wygodnie sie siedzi ale podaumowujac jednym zdaniem To i tak nie jest hipek !!!! Przestałem byc wyjątkowy jestem szary i z Bawarii


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kmn
12th-November-2015, 00:59
Czarnepiwo hehe dobre;) Jak na auto przejściowe to bardzo zacne, wyczyścisz i jakoś się dokulasz do II gen :)

ArtPol74
12th-November-2015, 08:18
Jasne! BMW! ....Ja nigdy nie byłem za bemkami, wsiadłem przejechałem się i zakochałem...jak to jeździ! Klapy też w tym miesiącu będę wyrzucał. Olej, filtr i spowalniacze/tłoczki w mechatroniku już zrobiłem. Frajda nie z tej ziemi a kiedy będziesz chciał zaoszczędzić, to w trasie przy delikatnym traktowaniu nawet poniżej 6l. Sprawdzone z Włoch do Polski.

korzen
12th-November-2015, 08:36
Wprawdzie nie do konca lezy mi design srodka BMW z tamtych lat, ale przyznaje ze E60 sedan w czarnym robi robote... Auto nie dla mnie, ale ogolnie fajne. Silnik super, uklad jeszdny tez. I badz obiektywny i przyznaj, ze prowadzi sie to zdecydowanie lepiej niz SUV ;) Do tego jest bardziej komfortowe... Wrazenei na pewno robi mniejsze, ale dla jednych to plus dla innych minus ;)
Jestem ciekaw twoich wrazen co do praktycznosci sedana jako auta rodzinnego. Nastepne juz tez mysle bedzie sedan/coupe/sportcoupe...

stef
12th-November-2015, 10:12
A ja właśnie mam jako auto zastępcze BMW 520d tylko to nowsze i muszę powiedzieć, że czar prysł. Jedyna rzecz, która mi się w tym aucie podoba to spalanie, no i duży ekran navi. Prowadzenie, zawieszenie, trakcja bardzo na minus w stosunku do Infiniti. Wiem, że to jakaś bazowa wersja, bo bardzo biedna ale i tak uważam, że takie auto powinno lepiej jeździć. Zawieszenie kanapowate, nie czuć przednich kół, bardzo wrażliwy na boczny wiatr, układ kierowniczy bez czucia i trzeba się nakręcić sporo. Skóra ala skaj, brakuje nawet kamery cofania. Nie rozumiem tej magii BMW.

dewon7
12th-November-2015, 10:35
Fajna sztuka. Jak ją jeszcze dopieścisz to już w ogóle miód malina:)

BAJZEL
12th-November-2015, 11:37
Powiem szczerze : to auto zapie...ala jeździ się super do tego te felgi 19 walce bo szerokość tyłu jak w infiniti 275- jest przyklejone :) biorąc jeszcze pod uwagę fakt , że na wiosnę będzie miało 260 koni podchodzę bardzo optyistycznie - mimo to codziennie z kobietą wspominamy Hipka a ona jakoś nie może się przekoncać niby się jej podoba ale nie do końca itd...itp... bagażnik jest duży siedzisz bardzo wygodnie autko się zbiera niesamowicie do 200km/h jest chwila moment silnik v6 w dieslu daje radę i nawet dzwięk nie jest najgorszy jak na ropniaka to niby ciągnik jest ale mimo to zamówiłęm zestaw u Tomka ( Czarne Paliwo ) na ponad 600 zł na czyszczenie wtrysków na płukanie pieca i porządny olej PENRITE ... troszkę się boję o płukanie silnika bo to jednak wysokoprężny i mam nadzieje , że tam nic nie narozrabia typu rozszczelnienie utrata kompresji itd...
wczoraj dokonałem zakupów : świece BERA, czujniki parktronika, dywaniki gumowe na zimę , matę bagażnika i tak będę go sobie szykował jak zwykle nawsadzam kasy i sprzedam heheheh
oby służyło wiernie zobaczymy
Dzięki za miłe słowa nie jest to szczyt moich ambicji i marzeń ale jak wspomniałem podchodze optymistycznie i poki co sama jazda też wywołuje bana na ryju :)
Ale co tu dużo gadać prosty chłop jestem i nawet najmniejsze rzeczy mnie cieszą :)
A kobieta.... musi przywyknąć
heh i grzecznie czekam na II gen....

BAJZEL
12th-November-2015, 11:46
P.S. te wieśniackie niebieskie podświetlenie tablicy i same ramki ( co mi zrobisz jak mnie złapiesz ) po poprzednich właścicielach znika jak najszybciej ...
Niech cierpliwości moc będzie ze mną :)

Tomek g35c
12th-November-2015, 13:52
Ja mam takie zdanie na temat BMW jak miałem kiedyś... nie zmienię go...
przyznaję rację Stef'owi ... bo sam jeżdżę 520d że daleko jemu do Infiniti... nawet do G35c... :(

Zdjęcia nie widoczne są dla mnie... ale pewnie w domu będę mógł obejrzeć...

stef
12th-November-2015, 14:01
V6? :) please

korzen
12th-November-2015, 14:25
Widze, ze jestem jednym z nielicznych ktorym odpowiada nastepca infi lol Albo jest tu brak obiektywizmu, albo wybieracie nieodpowiednia marke nastepcy ;)

stef
12th-November-2015, 14:46
Obiektywnie BMW ma silniki R6 nie V6. To już wypada wiedzieć. Akurat ten silnik jest bardzo udany w odróżnieniu od 2.0 sławnego.

pgkoci
12th-November-2015, 14:50
Bajzel gratki, choć znając Twoje zapędy do dopieszczania autka czeka Cię sporo pracy:-) Mi osobiście ta buda serii 5 podoba się najbardziej. Po dłuższym użytkowaniu pokusz się o jakieś porównanie i wrażenia z jazdy.

korzen
12th-November-2015, 14:50
Ja tam wiem, ze to R6 :) I wiem ze dobry, nie to co N47...

ArtPol74
12th-November-2015, 14:55
V6? please
No właśnie!

sirtrojan
12th-November-2015, 16:01
słyszałem wiele niedobrego o elektryce/elektronice w E60/61 ale silniczek spoko. (poza klapami ;)

LOKTONG
12th-November-2015, 17:04
Moj kolega mial problem ze wstecznym w automacie. Pojechal na serwis na wymiane oleju no i FILTRA... Tylko ze filtr jest na stale w dolnej czesci miski i musial kupic calosc. miska z filtrem 2500zl, olej robota 1000zl - FAJNIE ?

ArtPol74
12th-November-2015, 19:45
To kolegę naciągnęli! Ja z wymianą tłoczków i płyty separacyjnej + wymiana oleju z filtrem i miską ( olej oryginalny, a filtr zintegrowany z michą) z wymianą w Legionowie 1800zł. W x5 E70.

LOKTONG
12th-November-2015, 19:54
Nie wiem - on kupowal uzywne w salonie BMW i w salonie to wymieniał. Dodam ze bylo to 2 lata temu. Moze cen tez sie pozmieniały.

BAJZEL
12th-November-2015, 21:19
Stef : sorry z marszu napisałem myślać o Infiniti a mimo, że jestem amatorem to akurat tak jak napisałeś wypada wiedzieć , że to rzędowa 6 i to akurat wiem sorry :)
Na dzień dzisiejszy wiem , że koleżka ma znajomego mechanika co po pracy dorabia i robił u niego wymiane ODMY plus wymiana świec plus wywalenie klapek kolektora i ich zaślepienie przy czym koleżka stał i pomagał obczyszczając wszystko i wyszło 100 zł robocizny :)
Wstępnie mam namiar na wymiane oleju w skrzyni wiadomo filtr miska komplet za 1600 zł ale to dopiero na wiosnę planuję :)
Póki co to co najważniejsze

Korzeń - ja tak jak napisałem podchodzę bardzo optymistycznie no ale jak można porównywać te dwa samochody - przecież to zupełnie coś innego
Wstępnie mogę powiedzieć , że na trasę ( szybką ) to wiadomo, że E60 przyklejone niskie
Natomiast jak dla mnie i mojej kobiety po mieście do pracy , szkoły , zakupy no to Hipek jest zdecydowanie wygodniejszy - wysoko wszystko widać wsadzasz dziecko na stojąco nie trzeba sie nachylac bezkluczykowy dostęp heh niezastąpiony :)
no i dzwięk nie mówie , że w bmw jest zle - bo nie jest ...
Ale INFI jak depnąłęś to tak jakbyś wszedł na siłownie i krzyknął wypier...alać koksy je...ane bo będę ćwiczył :)
jak pogoda pozwoli to porządnie dopieszcze autko i mam zamiar na bierząco opisywać ... moje doznania porównania
Tak czy inaczej Mam zamiar zbierać na II generacje samuraja Hipka :)

korzen
12th-November-2015, 21:51
Hehe no ja na biezaco sprawdzam Mki ;) Juz ponizej 100k mozna kupic :)

kmn
12th-November-2015, 22:02
Ale INFI jak depnąłęś to tak jakbyś wszedł na siłownie i krzyknął wypier...alać koksy je...ane bo będę ćwiczył

hehe dobrelol W takim razie muszę się w końcu zebrać i nagrać filmik na otwartym wydechu jak budzi się Godzilla. Brzmi jak Gtr na sterydach :rockon: szkoda tylko, że tak nie jedzie... hehe :cool:

BAJZEL
21st-November-2015, 14:45
[emoji6]

BAJZEL
21st-November-2015, 14:46
M-bagiet dostał już wszystko na te chwile prócz wosku oleje hamulce klapki odme świece czyszczenie egr i masę innych pierdół i prawie wszystko w swoim zakresie w garażu wiec pare rubli zaoszczędzonych teraz kwestia płynu wspomagania bo nie bardzo mogę dojść gdIe go spuścic http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/21/0c8c8f8b547d01dc99359532a6a01a43.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/21/ef7851dea8e8bf76b2c34a1f15c1115a.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/21/c44617faa7da91005d8f780070f1b26b.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/21/693680790fc4aedc32f9dc02e1577d4c.jpg
A same klapki były w opłakanym stanie i strasznie sie z nich lało
http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/21/4b2a37b2c51c3b6f5d3b8ecb83fbb8eb.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/11/21/1aedb09a9617cb866c07b0e5d3ab51f4.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/11/21/a11f562ec42bd232fc7e30fd5f3a4e53.jpg
Mam nadzieje ze bedzie zdrowy i nie rozczaruje. Bo kobieta i tak mi codziennie płacze za hipkiem podkreślając ze w tym nie czuje sie bezpiecznie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

slepy62
21st-November-2015, 14:49
kobieta i tak mi codziennie płacze za hipkiem podkreślając ze w tym nie czuje sie bezpiecznie

Widać mądrą masz kobitkę lol

BAJZEL
21st-November-2015, 14:52
Irek ona lubi to co wyjątkowe i nietuzinkowe No i w hipku patrzyła na wszystko z gory hehe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BAJZEL
26th-November-2015, 14:10
Mam powoli dosyć ...
Porobiłem co mogłem ... a tu ringi zgasły poczytałem wyciągnąłem lampy zerknąłem co za żaróweczki tam siedzą ... zamwówiłem deczko ulepszone tak aby ringi były bardziej białe niż pomarańczowe ... skręciłem wszystko i pomyślałem skoro już się bawie to wymienie płyn wspomagania takim swoim ( idiotycznym sposobem ) czyli wężyk w zbiornik płynu ( wszystko pod domem ) wyssałem wszystko co mogłem na lekko podniesionych kołach odpalilem minimalne ruchy kierownicą i znowu odessałem co mogłem ) zalałem płynem i na odkręconym zbiorniczku odpaliłem poruszałem troszkę kierą bombelki wyszły ( i tu myślałem , że sie już odpowietrzyło ) więc wsiadłęm w autko zacząłem ruszać kierą na początku delikatnie głośniej ale ustawało ale jak skręciłem koła na maksa to zobaczyłem dymek pod maską - okazało się , że jednak nie odpowietrzyło zbyt dobrze i rolka od wspomagania stawała... i spadł pasek ... no to znowu auto do góry wyciągnałem wentylator dostałem się do rolek założyłęm pasek spowrotem niby rolki luzno pracują napinacz też elegancko - składam po czym doczytałem i wziąłem się za odpowietrzanie poluzowałem jeden z przeowdów posączył i wtedy klucz mi sie osunął i ze śruby poleciało ze 100ml brudząc wszystko poleciało trochę na pasek i ten znowu spadł ...
Szlag mnie trafił znowu rozkreciłęm wycignąłem wentylator nałożyłem pasek na rolki poczyścicłem chcę sprawdzać ... akumulator padł ... no masakra jakaś teraz ładuje bateryjkę paski ponakłądane poczyściłem co mogłem i znowu testy ...
Ale chyba jednak jak złoże zawioze na warsztat niech go podniosą wyczyszczą zmienią pasek zmienią płyn ( przynajmniej przepłukane wszystko ) i skręcą jak powinno mam nadzieje , że pompa nie dostała po dupie bo następne 300 zł w plecy naszczęscie rolki tanie 70 – 90 zł więc nie umrę ale doświadczenie spore
Wniosek jeden – jak nie masz warunków ( podnosnik albo kanał ) to za pewne prace lepiej sie nie brać J
No ale nic bogatszy o doświadczenie uboższy w nerwy i pieniądze ...

korzen
26th-November-2015, 15:06
Hehehe BAJZEL widze, ze Ci sie nudzi :) Dlaczego bateria padla??

BAJZEL
26th-November-2015, 15:49
Ajjj , powiem Ci korzeń, że ostatnio sporo majstruje przy nim , żeby porobic wszystko pod siebie i tak co chwile na zapłonie samym pozniej byłem koła wyważać 2 dni bo dekle nie potrafią zrozumieć , że jak sie dobrze opone ustawi ( pokręcić nią na feldze ) to można złapać taki punkt , że ciężarków idzie połowa mniej wiec wróciłem i im to tłumacze, że nie jestem zadowolony i musiałem patrzeć na ręcę ... i tak za dażdym razem na neutralu żeby mogli dopchnąć na podnośnik i non stop na zapłonie ... i dzisiaj wyskoczyła kontrolka od bateryjki i faktycznie kręcił ale nie miał tego kopa żeby odpalić ...
Ale też zauważyłem, że mimo zamknięcia auta z pilota to np lampka od biegu w sensie , że jest na pozycji P cały czas się świeci ... musze zaraz oblukać czy to nie jest jakies opoznienie czy pali się cały czas i zjada bateryjkę ... komputer żadnych błędów nie pokazuje więc nie wiem ... muszę przylukać
Generalnie co w nim grzebie to znajduje jakieś niedopięte plastiki niezazębione lub nie dociśnięte i tak poprawiam wszystko ... a wczoraj w wentylatorze jak go wyciągnąłem znalazłem brakującą śrubkę od pokrywy J dobrze , że nie blokowała wentylatora ale przynajmniej jeden hałas mniej od podskakującej śrubki J
No i avatar muszę zmienić ;)

korzen
26th-November-2015, 16:32
Wiem jak to jest bo wlasnie tak grzebalem 2 lata w FX lol Teraz musze dokupic kilka gratow i mialem ulamana jedna spinke do kratki z parktronikiem na desce i lekko odstaje... Tak to narazie nie doszukalem sie rzeczy wymagajacych poprawek. Wszystkie plastiki, klipsy sa na swoim miejscu :) Tylko musze doposazyc go tak jak byl :) A to tez wyzwanie lol

ArtPol74
26th-November-2015, 20:34
U mnie gaśnie po jakimś czasie... Bajzel zajrzyj na bmw-klub/forum sporo tam tego. Ja wczoraj wyrzuciłem klapki i olej z transferu wymieniony.

BAJZEL
26th-November-2015, 20:44
ArtPol - już dopatrzyłem, że gaśnie, na bmw klub jestem codziennie ale nie odnajduję się tam...
Jakoś tak wszystkiego tam pełno ale mało kiedy konkretne odpowiedzi ... spędzam tam pare godzin dziennie i pewnie w końcu się przekonam i zadomowie ... tylko w sumie po co skoro nie planuje zostać przy marce... poinwestuje zrobie wszystko na cacy i sprzedam heheh
Walczyłem dzisiaj pół dnia ale coś nie gra ... mam nadzieje , że to nie sama pompa wspomagania ... a sam pasek który dostał porządnie po dupie ... ewentualnie jedna rolka jest mi podejrzana na szczescie opie po jakies 70 – 90 zł wiec nie bedzie tragedii
Cholerne odpowietrzenie wspomagania ...
Generalnie przez te klapki kolektora z których sie lało plus to co dołożyłem ja z płynem wspomagania szykuje sie mycie silnika bo wygląda tragicznie J
Tak czy inaczej jutro biorę kolegę żeby za mną powoli jechał i mam zamiar odstawic auto do mechanika ... niech porządnie opowietrzą układ wspomagania i zerkną czy wystarczy pasek rolka również .. a najbardziej boli mnie to , że nie bardzo mogę tam siedziec i patrzec bo urwanie du...y mam
Ale skoro sam wszystko rozkrecałem i mniej wiecej wiem to nie wcisną mi ciemnoty J
Tyle dobrego experience J