PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Który filtr powietrza wybrać?



danielV6
9th-August-2010, 21:16
Witam, jak myślicie jaka jest różnica między tymi filtrami powietrza? Czy ten droższy wydaje może jakiś dźwięk, czy tylko jest dłuższy w eksploatacji tak jak zresztą w aukcji pisze. Nie wiem czy jest sens tyle przepłacać

1.link
http://moto.allegro.pl/item1152934037_infiniti_fx35_g35_i35_qx4_sportowy_ filtr_powietrza.html

2.link
http://moto.allegro.pl/item1154298719_filtr_powietrza_infiniti_g35_fx35_f x_35_qx4_m30.html


Pozdrawiam

Lukasz
9th-August-2010, 21:39
1 - to sportowa wkładka K&N, niby stawia mniejsze opory dla powietrza dostającego sie do silnika, niby minimalnie podnosi moc :) Filtr wielokrotnego użytku, kupujesz raz i nie martwisz się o wymianę, musisz go tylko myć od czasu do czasu.

2 - seryjna wkładka filtra :D

Osobiście mam wkładkę K&N i jeśli cena Cie nie przeraża to polecam :)

EDIT: Jak chcesz by dolot był głośniejszy to zamontuj Z-tube :)

sirtrojan
9th-August-2010, 22:44
Łukasz ma w 100 % racje - sportowy filterek tylko myjesz i nawilżasz.
Jego główna zaleta to mniejsze opory powietrza a tym samym lepsze dotlenienie silnika. Każdy tuner powie ci żeby zacząć mody silnikowe od wymiany filtra na sportowy.

W stanach K&N w stanach stoi ok 50 usd wiec cena na alle jest do przyjęcia.

Schirru
10th-August-2010, 00:07
pamiętaj żeby ten filterek KN delikatnie spryskać olejkiem do filtrów bawełnianych. tylko nie przesadź bo przepływkę upaćkasz:)

Jacob_USA
10th-August-2010, 04:39
Ja proponuje JWT Pop charger + Z-tube :) jestem zwolennikiem tej firmy bardziej niz K&N jak juz nie chcesz JWT to idz w AEM albo w Stillen ale nie K&N... Na G35driver mozesz wyhaczyc czesto gesto uzywke w bardzo dobrym stanie a czasem nawet noweczke nie smigana :) taka jak wyhaczylem dla Grzeska z czarnego G35sedan

sirtrojan
10th-August-2010, 10:25
Nie zgodzę się z kubą - K&N ma dobre i sprawdzone filtry wiec nie ma co szukać innych rozwiązać. Najlepszym przykładem jest fakt że stillen do swoich CAI tez dorzuca filtry tej firmy.

Jacob_USA
10th-August-2010, 16:00
Dla mnie K&N stracil na wartosci od kiedy w USA pojawily sie te filtry w sklepach typu Biedronka ale w sklepach dla chlopakow ktorzy tuninguja swoje pojazdy za grosze.... czyli takie jak autozone lub Auto advence parts... lub Napa dlaczego AEM lub inne firmy nie pojawily sie w tych sklepach uwazam ze szanuja swoj produkt i swoja jakosc.

sirtrojan
10th-August-2010, 16:16
To ze coś jest ogólnie dostępne nie wyklucza tego że jest dobrym produktem.
Na szczęście nie nam obaw co do jakości tych filtrów wiec mogę go z czystym sumieniem polecić.

Lukasz
10th-August-2010, 16:31
Ja proponuje JWT Pop charger + Z-tube :)

Seryjny dolot jest wystarczająco dobrze zaprojektowany.

Z-tube oczywiście, ale nie Pop Charger. Czemu? Ciepło, ciepło i jeszcze raz ciepło :) Temperatura zasysanego powietrza jest większa niż przy seryjnej puszcze, nawet kiedy mamy zamontowany Heat Shield.

Pozostaje jeszcze CAI. Dostaje zimne powietrze z okolic zderzaka - ok. Ale montując CAI tracimy moc w średnim zakresie obrotów. Czyli do codziennego użytku się średnio nadaje. No chyba że ktoś non stop na każdym biegu dokręca do końca :D

Najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o dolot w G35 okazuje się: Z-tube, sportowa wkładka i puszka filtra od wersji Rev-up. W G35 było to w modelach 05+

Rożnica polega na tym że w silnikach rev-up w puszcze jest tzw. Velocity Stack (http://en.wikipedia.org/wiki/Velocity_stack), po polsku trąbka :D

Po lewej 03-04, po prawej 05+
http://img29.imageshack.us/img29/7544/06airbox012.jpg

Lukasz
10th-August-2010, 16:42
Dla mnie K&N stracil na wartosci od kiedy w USA pojawily sie te filtry w sklepach typu Biedronka ale w sklepach dla chlopakow ktorzy tuninguja swoje pojazdy za grosze.... czyli takie jak autozone lub Auto advence parts... lub Napa dlaczego AEM lub inne firmy nie pojawily sie w tych sklepach uwazam ze szanuja swoj produkt i swoja jakosc.

A mi się wydaje że dzięki temu że K&N sprzedaje swoje filtry gdzie się da to ma w miarę przystępne ceny. Poza tym K&N robi filtry chyba do każdego możliwego auta, czego nie można powiedzieć o AEM i jemu podobnym. Pewnie też dlatego nie ma ich w tych sklepach bo by to leżało i gniło :D Takie piękne lśniące rury z wielkim logo kupuje specyficzny klient, który płaci praktycznie tylko za to by mieć logo firmy pod maską. Skoro można taniej i równie dobrze to po co przepłacać? Takie jest moje zdanie na ten temat :)

Jacob_USA
10th-August-2010, 20:42
Seryjny dolot jest wystarczająco dobrze zaprojektowany.

Z-tube oczywiście, ale nie Pop Charger. Czemu? Ciepło, ciepło i jeszcze raz ciepło :) Temperatura zasysanego powietrza jest większa niż przy seryjnej puszcze, nawet kiedy mamy zamontowany Heat Shield.

Pozostaje jeszcze CAI. Dostaje zimne powietrze z okolic zderzaka - ok. Ale montując CAI tracimy moc w średnim zakresie obrotów. Czyli do codziennego użytku się średnio nadaje. No chyba że ktoś non stop na każdym biegu dokręca do końca :D

Najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o dolot w G35 okazuje się: Z-tube, sportowa wkładka i puszka filtra od wersji Rev-up. W G35 było to w modelach 05+

Rożnica polega na tym że w silnikach rev-up w puszcze jest tzw. Velocity Stack (http://en.wikipedia.org/wiki/Velocity_stack), po polsku trąbka :D

Po lewej 03-04, po prawej 05+
http://img29.imageshack.us/img29/7544/06airbox012.jpg

Napewno masz racje z tym Pop charger ale skoro na G35driver prawie 80% ludzie uzywa ten produkt to musi byc dobry, chyba tak prawda ?? :) w sedanie stozek raczej pod zderzak nie wejdzie :)

sirtrojan
10th-August-2010, 22:17
a Black-u nie ma stożka?

Black
10th-August-2010, 22:53
a Black-u nie ma stożka?

a no mam,tylko że nie pod zderzakiem!

Lukasz
13th-August-2010, 10:28
Napewno masz racje z tym Pop charger ale skoro na G35driver prawie 80% ludzie uzywa ten produkt to musi byc dobry, chyba tak prawda ?? :) w sedanie stozek raczej pod zderzak nie wejdzie :)

To że 80% ludzi coś używa lub ma wcale nie znaczy że jest dobre :) Właśnie na G35driver była bardzo długa dyskusja na temat dolotu w G35. Nie moge podać linka bo nie mam teraz swojego kompa pod ręką. Poszukaj bo naprawde warto poczytać :)

Jacob_USA
13th-August-2010, 15:18
Tez go wlasnie czytalem i doszli do wnisku ze jednak najlepszym byl JWT nastepnie stillen czytalem to jakies pol roku temu chyba ze jakis nowy znowu temat powstal ;)

danielV6
24th-August-2010, 22:12
chyba sie jednak skuszę na ten filtr powietrza, bo nie chce ładować pieniędzy w cały ten dolot za ponad 1000zł

danielV6
14th-September-2010, 19:50
i powyższy filtr powietrza zawitał na pokładzie mojego bolidu :)

sirtrojan
14th-September-2010, 20:45
Podziel sie pierwszymi wrażeniami, nawet jeśli nie widać różnicy :)

danielV6
19th-September-2010, 20:23
:) zamontowałem i powiem, że różnicy wielkiej nie ma, jest jak by troszkę głośniejszy

Coobcio
4th-November-2013, 12:21
Komu tam sie chce czyścić te wkladki k&n. Które jak sprawdzilem na zetkach nie generuja ani jednego konia przyrostu mocy. Najlepiej na rolkach wychodzi papierowy Knecht/Man generuje pol konia i pol niuta wiecej od wkladki K&n przy xzym filtruje dużo lepiej... a puszka z silnikow rev up to fajna sprawa tylko ciężko ja dorwac.