PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Skrzypiący fotel...



tiger456
18th-December-2015, 00:00
Witam, czy macie jakieś pomysły na usunięcie skrzypienia fotela w FX35 2004 r. ? Najgorzej jest na zakrętach...Pisaliście kiedyś o max opuszczeniu, ale to przecież nie jest rozwiązanie. Pozdrawiam :)

Ologt
18th-December-2015, 10:33
Miałem podobnie ,naszukałem się tego sporo aż w końcu okazało się że pod głównymi mocowaniami fotela wystarczyło ciut WD-40 tam gdzie styka się główne mocowanie fotela z nadwoziem,Trze metal o metal.Wystarczy poluzować śruby i lekko unieść szynę fotela i psiknąć .

tiger456
18th-December-2015, 14:59
Śliczne dzięki, pozdrowienia dla Tomaszowa Mazowieckiego :thumb:

tiger456
25th-December-2015, 15:37
Niestety u mnie WD-40 nie pomogło, ale poradziłem sobie z tym. Co było potrzebne do wyeliminowania skrzypienia w moim przypadku:

- smar silikonowy w sprayu
- smar silikonowy zmniejszający tarcie w tubce

Wyjąłem fotel z samochodu, wszędzie gdzie się tylko dało od spodu wypsikałem w łączenia metalowe spray. Natomiast smar w tubce zużyłem na elementy, które stykają się z fotelem i nadwoziem. Dokładne przesmarowanie włącznie ze śrubami mocującymi i podkładkami załatwiło skrzypienie. Teraz upragniony spokój. Czas pracy: 1 h 30 min. Pozdrawiam :cool:

korzen
25th-December-2015, 22:01
Smar teflonowy w spray zalatwia sprawe :) Latwo, szybko i skutecznie. Do tego nie brudzi sie tapicerki (wystarczy polozyc gazete na podlodze).

tiger456
25th-December-2015, 22:29
Sprayu użyłem w miejscach trudno dostępnych (dolna część fotela). Jednak jak się położy grubą warstwę z tuby (tam gdzie jest to możliwe), to nie to samo co spray. Zresztą, nie ważny sposób tylko efekt :)