PDA

Zobacz pe?n? wersj? : czy posiadacze potwierdzają ? bo to chyba szok miejsce w tym rankingu



quku
26th-December-2015, 09:59
http://moto.wp.pl/gid,18062703,img,18062909,page,3,title,7-najbardziej-usterkowych-aut-w-2015-r,galeriazdjecie.html

dobrze że się nie skusiłem

Bartek.
26th-December-2015, 10:45
Dotykowy się przycina, było dużo upadetów i akcji serwisowych związanych z komputerem. Super nie jest ale tragedii też nie ma. Usterki układu DAS (sterowanie) zgłosiła u nas tylko jedna osoba. Z przyciskami nikt nic nie pisał.

Nie wiadomo jak był konstruowany raport na DAS i komputer były akcje serwisowe wiec problem może już nie występować. Zresztą to trochę pierdoły, nie związane z kluczowymi rzeczami jak zawieszenie napęd etc. (patrz mercedes s klasa: problem z aktywnym zawieszeniem...).

quku
26th-December-2015, 12:40
jasne że to pierdoły ale denerwujące może z wyjątkiem DAS tu różnie może być niniejszym w aucie premium za ok 250000 pln można by oczekiwać jakiegoś lepszego wykonania rozumie akcje serwisowe ok ale przy 2 serwisach w PL to trochę uciążliwe :mad2:
a bycie w sąsiedztwie mercedesa na liście to był sukces ale 20 lat temu teraz to porażka ;)

misiektoja
26th-December-2015, 14:50
Im więcej elektroniki i bajerów tym więcej tego typu usterek. Q50 to komputer na kółkach, stąd usterki dotyczą głównie systemu bazującego na Androidze i DAS (pierwszy tego typu system montowany seryjnie na świecie). Innowacje bywają bolesne i odczuli to zwłaszcza użytkownicy w USA. Ale tak jak Bartek napisał wydano mnóstwo update'ów i przynajmniej na forum US jest cisza. Ja oprócz zacinek z systemu multimedialnego żadnych z wyżej wymienionych objawów nie doświadczyłem, a jestem jednym z pierwszych klientów użytkujących to auto w EU.

lonek_rwl
27th-December-2015, 14:19
I to ja jestem tą jedyną osobą, która miała problem z DAS. Po serwisie wszystko IDEALNIE.
Ale nie zgodzę się że usterka DAS to pierdoła.
Wiecie ze DAS imituje samoprostowanie sie kierownicy - Autentycznie musiałem walczyć z kierownicą. Gdybym puścił, wróciła by na pozycje centralną a samochód do rowu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bartek.
27th-December-2015, 14:25
Lonek napisz w swoim temacie jak zakończyła się niemiła przygoda z DAS i co serwis powiedział co wymienił etc.

Co do pierdół to chodziło oczywiście o bluetooth, nawigację i ekran dotykowy. DAS jest oczywiście jednym z kluczowych i podstawowych podzespołów w aucie...