PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Infiniti q50 Wycieraczki szyby przedniej?



piotrekts
28th-December-2015, 20:44
Witam

Gdzie kupujecie wycieraczki szyby czołowej do infi q50 czy jest jakaś opcja poza ASO?

grabba
28th-December-2015, 21:23
Są wymienne gumki i w US w ASO są dostępne oryginały do wymiany. Kosztują ok $7 za szt. Śledź forum - co jakiś czas organizujemy zamówienia części z US. Podłącz się i zamów kilka kompletów i będziesz miał spokój na lata. Warto też zamówić w US filtr kabinowy.

piotrekts
28th-December-2015, 21:27
Dzięki bardzo za informacje no nic pozostaje czekać na zakupy grupowe

crazyPro
29th-December-2015, 14:15
Ja szukałem do FX37 to kupiłem Bosch Aerotwin na e-wycieraczki.pl cena spoko, jakościowo jak dla mnie rewelacja. Filtry kabinowe nasączone, zamówiłem u slepy62 z USA. Za dwa zapłaciłem tyle, ile kosztuje jeden gorszy w ASO. Sam wymieniłem i jestem happy :)

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

piotrekts
29th-December-2015, 16:28
Prawda jest taka że kupiłem wycieraczki hybrydowe Denso o długości 650mm i 400mm na długości pasują ale pozostaje mankament nie startej szyby po lewej stronie przy słupku A tzn wygląda to tak jakby wycieraczka nie dochodziła do momentu w którym ORI jeszcze wycierała.Wynika to z konstrukcji OEM wycieraczek które maja mocowanie
poniżej całego pióra,

slepy62
2nd-January-2016, 17:44
Wracam właśnie z nart - jak się ogarnę możemy coś zorganizować. Do Q50 gumek jeszcze nie widziałem w serwisach USA (na schematach są ale w sprzedaży brak). Ramiona z gumkami kosztują ok. $16 szt. Filtry nasączone ok. $40

grabba
2nd-January-2016, 18:42
Może będą pasować z innych Infiniti? Do Mki pasują z FX.

slepy62
3rd-January-2016, 12:10
Może będą pasować z innych Infiniti? Do Mki pasują z FX.

Pomierzę długość i podam to możemy sprawdzić, pozostaje jeszcze kwestia szerokości części montażowej - bo są dwie różne...

7434

No i ... WOW - gumki (wiper refill) zniknęły ze schematów Q50 !
lol jak widać serwisy :infi: w USA poszły po rozum do głowy - jak skasować klientów Q50 na więcej $
- trzeba pomierzyć /zakupić/ściągnąć gumki od M'ki lub innego modelu...

slepy62
3rd-January-2016, 13:35
Może będą pasować z innych Infiniti? Do Mki pasują z FX.

Robert - możesz sprawdzić, Panowie jakby ktoś sprawdził także w G i EX

refill wiper blade - wymiary i oznaczenie wymiennych gumek wycieraczek
DRIVER - 650 mm długość / 10 mm szerokość części montażowej; oznaczenie fabryczne MITSUBA MOB2-S2-105
ASSIST - 425 mm długość / 10 mm szerokość części montażowej; oznaczenie fabryczne MITSUBA MOB2-S2-085

Czekając na info od kolegów, znalazłem gumki zamienniki
- marki PIAA (~$19 za kpl.)
więc jakby co można kupić (są jeszcze inne tańsze...), ale na razie zaczekam na info od kolegów bo jak zwykle wolę OEM
7438
7440

grabba
3rd-January-2016, 15:05
U mnie szerokość części montażowej to 5mm.

Buziaczek81
4th-January-2016, 10:08
W środę bede w domu to zrobie pomiary u mnie w EX.

slepy62
4th-January-2016, 18:20
U mnie szerokość części montażowej to 5mm.

Tak czy tak - zmierz długość, o ile się nie mylę 2010/2011 - miały wąskie uchwyty montażowe, od połowy 2011 -szerokie.
Tak na pewno było w FX'ach i wydaje mi się że w M'kach też

mrowka
21st-October-2016, 19:29
Panowie, pióra/gumki wycieraczki do Q50 są dostępne nawet w Polsce. Otóż części od Hondy pasują idealnie:

kierowca - 76622-STK-A02 (czyli Mitsuba MOB2-S2-105 650mm)
pasażer - 76632-SWA-J02 (czyli Mitsuba MOB2-S2-085 425mm)

za parę ww. zapłaciłem 94zł brutto, ale przy okazji zakupów z USA można je dostać za grosze - $4,14 http://www.accessories-honda.com/honda-accord-2013-2015-coupe-maintenance-wiper-insert-drivers-p-1513.html

85338534

slepy62
22nd-October-2016, 11:23
Panowie, pióra/gumki wycieraczki do Q50 są dostępne nawet w Polsce. Otóż części od Hondy pasują idealnie:
kierowca - 76622-STK-A02 (czyli Mitsuba MOB2-S2-105 650mm)
pasażer - 76632-SWA-J02 (czyli Mitsuba MOB2-S2-085 425mm)
za parę ww. zapłaciłem 94zł brutto, ale przy okazji zakupów z USA można je dostać za grosze - $4,14 http://www.accessories-honda.com/honda-accord-2013-2015-coupe-maintenance-wiper-insert-drivers-p-1513.html


Wprawdzie właśnie wymieniłem ale to super info - wielkie dzięki Mrówa lol
w sklepach :infi: w US - cały czas tylko kompletne ramiona czyli ~ $16 za sztukę.

UWAGA Q-PIĘĆściarze - jak ktoś chętny będę kupował te podane przez MRÓWKĘ - dawać info na PRIV

lonek_rwl
22nd-October-2016, 11:43
A te gumki to się jakoś normalnie wymienia czy na patencie?
Ogólnie to lepsze rozwiązanie?
Właśnie miałem kupować nowe wycieraczki i zapytać was jakie mamy wycieraczki a tu rozmowa o jakichś gumkach?

Nie chce oszczędzać 20zl tylko chce porządne wycieraczki wiec co wybrać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

slepy62
22nd-October-2016, 14:25
A te gumki to się jakoś normalnie wymienia czy na patencie? Ogólnie to lepsze rozwiązanie? Właśnie miałem kupować nowe wycieraczki i zapytać was jakie mamy wycieraczki a tu rozmowa o jakichś gumkach?
Nie chce oszczędzać 20zl tylko chce porządne wycieraczki wiec co wybrać?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


zdejmujesz wycieraczki jak do wymiany, wyciągasz "gumki", przekładasz "druty" do nowych "gumek" , wkładasz nowe w ramiona wycieraczek, zakładasz z powrotem wycieraczki lol cała filozofia lol
należy jedynie sprawdzić stronę wyjmowania i zakładania (wyjmujesz w dół / zakładasz od dołu do góry; na gumkach są z reguły dodatkowo strzałki kierunkowe a jak nie ma to jak wyżej - należy tylko zakładając sprawdzić z której strony jest blokada)
MITSUBA - robi OEM'owe gumki - czyli te które masz fabrycznie lub z serwisu w ramionach wycieraczek...



8544

8542

8538

8539

8540

slepy62
12th-December-2016, 20:15
"minuta-osiem" i po wymianie

8795

Jeszcze raz MRÓWKA - dzięki za podpowiedź infiok

ciso1
24th-June-2018, 23:26
Podbijam temat- czy nadal można w Polsce znależć te gumki hondy? Szukam i nie mogę znależć...

slepy62
25th-June-2018, 06:54
Oryginały masz w poście:
http://www.ifans.pl/showthread.php?7399-INFINITI-WIPER-REFILL-wk%B3ady-wymienne-do-wycieraczek-szyby-przedniej-2-generacja&highlight=Wiper+Refill

wlaziu
25th-June-2018, 23:27
W ASO hondy są. Post 13. Zadzwoń do ASO i zapytaj. Na forum są troszkę tańsze.

skansen
10th-April-2019, 14:22
Panowie,

Czy używa ktoś z Was VALEO HYDROCONNECT?

Zamontowałem ostatnio w SUVie w miejsce OEMowych i jest nieźle ale bez efektu WOW.

I teraz zastanawiam się czy kupić je też do Q50 czy lepiej gumy zamienić?

slepy62
10th-April-2019, 14:41
Panowie, Czy używa ktoś z Was VALEO HYDROCONNECT?
Zamontowałem ostatnio w SUVie w miejsce OEMowych i jest nieźle ale bez efektu WOW.
I teraz zastanawiam się czy kupić je też do Q50 czy lepiej gumy zamienić?

Do 2014 INFINITI zakładało wycieraczki hybrydowe w pełni giętkie (miałem takie w FX'ie) których końcówki przy prędkościach > 160 zaczynało podrywać,
powyżej > 200 wycieraczki w zasadzie skakały po szybie...

Obecnie (chyba od 2014), na wzór :infi: Q50 we wszystkich modelach :infi: zaczęli zakładać sztywne plastykowe pióra 3 segmentowe (gumki MITSUBA - pozostały bez zmian)
- prawdopodobnie ze względu na ich większą sztywność, lepiej dopracowany kształt, finalnie lepsze doleganie do szyby przy dużych prędkościach...

Tak poza tym masz założone oryginały :infi: i VALEO - czyli masz bezpośrednie porównanie - chyba sam sobie powinieneś odpowiedzieć na swoje pytania...

skansen
13th-April-2019, 18:51
Do 2014 INFINITI zakładało wycieraczki hybrydowe w pełni giętkie (miałem takie w FX'ie) których końcówki przy prędkościach > 160 zaczynało podrywać,
powyżej > 200 wycieraczki w zasadzie skakały po szybie...

Obecnie (chyba od 2014), na wzór :infi: Q50 we wszystkich modelach :infi: zaczęli zakładać sztywne plastykowe pióra 3 segmentowe (gumki MITSUBA - pozostały bez zmian)
- prawdopodobnie ze względu na ich większą sztywność, lepiej dopracowany kształt, finalnie lepsze doleganie do szyby przy dużych prędkościach...

Tak poza tym masz założone oryginały :infi: i VALEO - czyli masz bezpośrednie porównanie - chyba sam sobie powinieneś odpowiedzieć na swoje pytania...

VALEO HYDROCONNECT mam w SUVie, który takie prędkości rzadko osiąga. Co innego Q50, tu nawet przy mokrej nawierzchni czasem trzeba jechać pod 250 żeby np. wyprzedzić mercedesa :) Więc chyba pozostanę przy fabrycznym rozwiązaniu i zakupie same gumki.

Finalnie kupiłem gumki w Hondzie - one nie tylko pasują, co są to takie same gumki jak OEM - symbole na gumkach były identyczne. Koszt ok. 100,86 zł brutto.

slepy62
14th-April-2019, 11:16
Finalnie kupiłem gumki w Hondzie - one nie tylko pasują, co są to takie same gumki jak OEM - symbole na gumkach były identyczne. Koszt ok. 100,86 zł brutto.

Dla wszystkich którzy potrzebują FAKTURY VAT na WIPER REFILL - informacyjnie:

DRIVERS side:

650mm ; Mitsuba MOB2-S2-105
fit into: G37 ; Q40 ; Q50 ; Q60 ; JX ~ QX60 ; M ~ Q70
HONDA number: 76622-STK-A02

600mm ; Mitsuba MOB2-S2-105
fit into: FX ~ QX70 ; EX ~ QX50 (until 2017)
MAZDA number: BBP2-67-333

PASSENGERS side:

425mm ; Mitsuba MOB2-S2-085
fit into: G37 (from 2011) ; Q40 ; Q50 ; Q60 ; JX ~ QX60 ; EX ~ QX50 (until 2017)
HONDA number: 76632-SWA-J02

475mm ; Mitsuba MOB2-S2-085
fit into: FX ~ QX70 ; M ~ Q70
HONDA number: 76632-TA0-A02

UWAGA: wszystkie powyżej to WIPER REFILL z 10 mm szerokością części montażowej

Wszystkich którzy nie potrzebują "kwitów", zapraszam:
http://www.ifans.pl/showthread.php?7399-INFINITI-WIPER-REFILL-wk%B3ady-wymienne-do-wycieraczek-szyby-przedniej-2-generacja&highlight=wiper

Pioter 1
27th-December-2020, 12:34
Zamiennik ktöry od lat stosuje:

Bosch Aerotwin AR653S

https://allegro.pl/listing?string=Bosch%20Aerotwin%20AR653S&bmatch=cl-dict201214-ctx-fd-aut-1-5-1218

wlodar
27th-December-2020, 23:07
Nie wiem.. Może u ciebie się sprawdza.. Wszystkie wycieraczki ala banan szczególnie długie zawsze miały mniejszy lub większy problem z przyleganiem po całości albo utrzymaniem przy większych prędkościach lub skakaniem. Przez tyle lat w hondzie i mnóstwa różnych piór doszedłem do wniosku albo OEM albo denso hybryda reszty już nie sprawdzam, bo nie ma sensu

teo
28th-December-2020, 22:05
Zastosowałem wkłady Mitsuby (do oryginalnych stelaży) takie jak zaproponował slepy62 - w sumie to kupione od slepego. Jestem bardzo zadowolony.

Zdaje się Honda też stosuje takie wkłady, może są dostępne w ASO Hondy.

Wymieniłem na początku jesieni. Montaż banalny, śmigają jak trzeba.
Tutaj instrukcja: https://q50tech.blogspot.com/2016/03/changing-wiper-blades-inserts-in-q50.html?m=1

slepy62
10th-January-2021, 09:26
Zastosowałem wkłady Mitsuby (do oryginalnych stelaży) takie jak zaproponował slepy62 - w sumie to kupione od slepego. Jestem bardzo zadowolony.

Zdaje się Honda też stosuje takie wkłady, może są dostępne w ASO Hondy.

Wymieniłem na początku jesieni. Montaż banalny, śmigają jak trzeba.
Tutaj instrukcja: https://q50tech.blogspot.com/2016/03/changing-wiper-blades-inserts-in-q50.html?m=1

Wkłady produkowane przez MITSUBA to właśnie wkłady OEM...

Są w Infinti, Mazdzie, Hondzie...

Slayer
10th-January-2021, 23:28
U mnie też gumki od Irka i są najlepsze polecam.

texas
3rd-February-2021, 03:57
Polecam Bosch Aerotwin. Wymiana 2minuty. Mniej je widać niż stare. Czyszczą super. A tu widzę najwazniejszy temat forum gumki do wycieraczek, przekładanie, kombinacje, zamawianie. Naprawdę to takie ważne?

slepy62
3rd-February-2021, 08:22
Polecam Bosch Aerotwin. Wymiana 2minuty. Mniej je widać niż stare. Czyszczą super. A tu widzę najwazniejszy temat forum gumki do wycieraczek, przekładanie, kombinacje, zamawianie. Naprawdę to takie ważne?

Kilka lat temu przetestowałem kilka różnych zamienników i:
- przy normalnej jeździe spełniały oczekiwania
- przy prędkościach powyżej 160 km/h po prostu mazały...

Co do wymiany samych gumek OEM, to wyjęcie gumki z prowadnicy OEM pióra i włożenie w prowadnicę to jakieś 2 minuty dłużej niż wymiana kompletnego pióra (w wypadku zamienników pozostaje jeszcze kwestia montażu adaptera)

I w sumie to bez znaczenia bo to jest normalne że jedni wolą części OEM a inni zamienniki.

Dzięki takim tematom jak ten Kolego z Texas'u - masz możliwość wyboru - więc nie wiem do czego "pijesz", skąd ten sarkazm...
... takie zwykłe polskie lol "czepialnictwo" ?

JaG
3rd-February-2021, 08:55
Nie polecam Bosha, 2 razy podchodzilem do nich i 2 razy okazywaly sie kiepskie (zaczely piszczec i nie zbieraly wody z 30% szyby po ok ~8-9 miesiacach). Teraz mam ponownie Valeo i jest ok.

texas
3rd-February-2021, 21:35
Do tego że na tym forum jest jedna wielka pustka. Masa pytań bez odpowiedzi. Jedyne na czym się znacie to wymiana gumek. Brawo!

sirtrojan
3rd-February-2021, 23:24
texas nie może doczekać się momentu kiedy ktoś odpowie gdzie jest przekaźnik którego szuka.

Z drugiej strony rzeczywiście robić wywody nad gumkami do wycieraczek to dziwne.

piotrekts
17th-February-2022, 16:17
Poszukuje wycieraczek do q50 bo te ktore kupowalem z wygladu podobne do ori (hybrydowe) niestety przez inna budowe uderzaja o rame szyby tak wiem praktywoalem zmiane gumek ale niestety cos sie juz na ramieniu wyrobilo pioro i wycieraczka przeskakuje przy pracy

wlaziu
17th-February-2022, 22:46
Zaglądnij do ASO Hondy. O ile się orientuję obie wycieraczki są identyczne (albo bardzo zbliżone) w CR-V 3 gen. (2007-2012).

slepy62
18th-February-2022, 06:54
Poszukuje wycieraczek do q50 bo te ktore kupowalem z wygladu podobne do ori (hybrydowe) niestety przez inna budowe uderzaja o rame szyby tak wiem praktywoalem zmiane gumek ale niestety cos sie juz na ramieniu wyrobilo pioro i wycieraczka przeskakuje przy pracy

Info na PRIV

omeniq
18th-February-2022, 08:16
Przy okazji tego tematu - czy u Was spryskiwacze w Q50 też działają tak do dupy? Bardzo nisko i w ogóle jakoś tak do dupy "sikają". W Q30 działają elegancko, ładna mgiełka na cała szybę... Nie wiem czy te w Q50 da się jakoś wyregulować gdyż cieżko się do nich dostać :/

wlaziu
18th-February-2022, 12:52
Też działały do..., ale można regulować. Trzeba trochę cierpliwości, dużo uwagi i bardzo dużo precyzji.
Ja metodą prób i błędów doszedłem, że najlepiej sprawdza się tępy, płaski, nie za szeroki śrubokręt owinięty większą ilością taśmy izolacyjnej. Możesz również poszukać klucza do regulacji dysz spryskiwaczy jeśli boisz się, że popsujesz. Warto przynajmniej popatrzeć jak wygląda.
Łatwo zmasakrować dyszę, jak się źle do tego zabrać. Niemniej jeśli tak się stanie, to na Allegro można dokupić używkę za te 20-40 zł więc, to nie koniec świata jak zniszczysz :whistle:
Na dyszę należy naciskać od zewnątrz by ją przesunąć. Możliwe, że się trochę zapiekła więc na dzień dobry warto spróbować ją ruszyć w dowolnym kierunku (np. w dół), by w ogóle drgnęła. Nie używaj igły by ją ustawić naciskając na kanał od wewnątrz. Wystarczy drobna deformacja wew. i będzie sikało jak chce.
Jak ustawisz za wysoko to strumień może odbijać się od dołu maski, a jak już ustawisz na postoju to przy 100km/h okaże się, że nadal będziesz chciał poprawić więc w 5 min tego nie ogarniesz.

To tyle porad,
Powodzenia!