PDA

Zobacz pe?n? wersj? : A może IFANS na Facebooku?



tiger456
7th-January-2016, 15:38
Witam wszystkich, jak wiemy świat nam się globalizuje, dlatego też jestem przekonany że duża część naszych forumowiczów ma konta na facebooku. Jeżeli bylibyście zainteresowani dołączeniem do takiej grupy, oczywiście jako "odnoga" naszego "ifans.pl", gdzie moglibyśmy podsyłać na bieżąco zdjęcia nawet najdrobniejszych prac przy naszych Infach, nie wspominając już o zdjęciach samych samochodów, to mógłbym taką grupę dla nas stworzyć. Chodzi głównie o to, żeby odciążyć z takich rzeczy nasze główne forum i wyjść bardziej "do ludzi" :D Oczywiście żeby dołączyć do naszej grupy musiałbym taką osobę najpierw zaakceptować, żeby nie robić spamu. Dostęp tylko dla forumowiczy!!! Jeżeli chcielibyście, to mógłbym również zrobić taką grupę jako tajna, wtedy nikt z przypadkowych osób oprócz nas nie widziałby treści tam zamieszczanych. Co o tym wszystkim sądzicie? To jest tylko moja propozycja i z chęcią posłucham waszego głosu w tej sprawie. Pozdrawiam! infiok

Black
7th-January-2016, 15:47
https://www.facebook.com/Infiniti-Fans-ifanspl-127797893940437/

coś takieog juz jest,ale marnie to wygląda...

Bartek1987
7th-January-2016, 15:50
już jest

https://www.facebook.com/groups/infinitifanspoland/?fref=ts

ja myślałem, żeby zrobić fanpage'a Infiniti jako klubu, bo prowadziłem stronę na FB Porsche Club Polska, jak miałem Porsche :D opisywałem tam wydarzenia klubowe, auta klubowe, jakies foty z sesji itd, spoty ciekawostki ze świata Porsche, historii, itd. ale nie wiem, bo na razie w sumie 1 osoba z tego forum zna mnie w realu :)

tiger456
7th-January-2016, 15:57
Dlatego chciałem odnowić temat, jak oceniacie pracę tej grupy?

https://www.facebook.com/groups/infinitifanspoland/?fref=ts

A co powiedzielibyście o funpage'u konkretnie technicznym? Same działania przy naszych Infach? Może macie jakieś inne propozycje? :)

tiger456
7th-January-2016, 16:30
Jeszcze wpadłem na taki pomysł, że każdy chętny mógłby prowadzić jakąś grupę typu Infiniti, np. modelowo: FX, G itd. Myślicie, że jest to warte uwagi? :)

korzen
7th-January-2016, 17:02
Ja tam z facebooka nie kozystam za bardzo i wole forum... Zreszta na spocie chyba wiekszosc miala podobne zdanie... Jakos nie mam potrzeby afiszowac sie wszystkim co mam i robie za pomoca portali spolecznosciowych... Ja jestem na nie lol

tiger456
7th-January-2016, 18:07
W takim razie sprawa rozstrzygnięta, dzięki za wasze komentarze. Pozdrawiam! :D

sirtrojan
7th-January-2016, 19:59
Panowie zrobię oficjalny fanpage na FB .
Poprzedni o którym wspomniał Black (https://www.facebook.com/Infiniti-Fans-ifanspl-127797893940437/info/?tab=page_info) założył nasz forumowy kolega, który niestety zginął w wypadku więc nie mam do niego dostępu.
Aby uniknąć podobnych sytuacji że coś jest a potem niby jest a jakby nie bylo - założę nowe konto z dostępem dla administratorów.

Zwlekam z tym bo nie lubę FB. Ot taka prawda.
Niestety czasy są takie że bez FB jakbyśmy nie istnieli tak więc nie ma co zawracać Wisły kijem ...

Puki co jest grupa którą moderuje TomekG35 i puki co ma błogosławieństwo lecz po odpaleniu oficjalnego fanpage będę sugerował przejście z ruchem właśnie na niego.

Bartek.
7th-January-2016, 20:48
1. Trochę czym innym jest grupa a czym innym fanpage... Fanpage jest do bardziej jednostronnej komunikacji z małym pierwiastkiem feedbacku czytaj przykład sklep odzieżowy, admini tworzą content. Z kolei grupa jest bardziej jak forum, gdzie wszyscy tworzą content. Więc jedno nie koniecznie powinno wykluczać drugie bo do czego innego to służy.
2. Nie rób oddzielnego konta tylko tworzysz fanpage na swoim koncie i dodajesz administratorów, przydzielając im różne uprawnienia. Zdecydowanie wygodniejsze bo nie trzeba przelogowwać się z facebooka prywatny na forumowy i na odwrót. Aby fanpage miał zagwarantowny byt więcej niż jedna osoba musi mieć pełnie uprawnień w szczególności możliwość dodawania i kasowania administratorów. Tylko wtedy jest ryzyko, że ktoś Ci ukradnie lub usunie fanpage.

To nie atak tylko uwagi wynikające z doświadczenia prowadzenia ponad 56 tys fanpage firmy ;)

sirtrojan
7th-January-2016, 21:10
OKi. Widzę róznicę techniczną w obu rodzajach kont.

Najpierw muszę jednak ogarnać serwer i usunąć zhakowane pliki tak abyśmy mogli korzystać z mailingów z php.

Black
7th-January-2016, 22:19
oprzedni o którym wspomniał Black (https://www.facebook.com/Infiniti-Fa...?tab=page_info) założył nasz forumowy kolega, który niestety zginął w wypadku więc nie mam do niego dostępu

masz rację zapomniałem o tym...

Tomek g35c
8th-January-2016, 08:48
Jak wiecie (niektórzy) pomysł z Facebookiem urodził się na szybko i spontanicznie.
Nie spotkał się ze zbytnim zainteresowaniem wśród społeczności na Naszym forum.
Ja zakładałem grupę na fb tak aby pokazać że jesteśmy w większej grupie na Forum IFANS.PL
Bez zaangażowania większej ilości osób nie można nazwać tego co powstało jako naszą oficjalną wizytówkę.

tiger456
8th-January-2016, 12:41
Moje zdanie jest takie, osoby które po raz pierwszy rejestrują się na naszym forum powinny podczas zakładania "Przywitania" otrzymać od razu jakąś informację o tym, że taka grupa na facebooku w ogóle istnieje. Można również stworzyć jakiś odnośnik bezpośrednio do grupy. Na samej górze obok napisu "INFINITIFANS.PL" mamy dużo miejsca na czerwonym tle. Jak zauważyłem (na naszym forum) ciężko jest znaleźć taką grupę, jeżeli nawet nie wiadomo że coś takiego istnieje. Myślę jednak, że Sir teraz ma dużo poważniejsze zajęcia z zawirusowanym serwerem i nie powinniśmy mu przeszkadzać. Co sądzicie o takich propozycjach? :)