PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zmiana sprężyn FX35.



tiger456
10th-January-2016, 15:49
Witam, wczoraj będąc u kolegi Ologt zostałem poinformowany o tym, że zakładając sprężyny od wersji zwykłej (moja to Sport) Infi FX35 będzie zdecydowanie miększy. Czy ktoś już robił takie przeróbki? Jak to wygląda w praktyce? :)

korzen
10th-January-2016, 21:11
Niestety wprowadzil Cie w blad. Pakiet sportowy nie ma innych sprezyn (ma kola 20"). Czesci (sprezyny) sport vs normalny sa dokladnie te same. Chcesz lepszy wyglad i paradoksalnie lepszy komfort kup sprezyny H&R.

Pozdro

tiger456
10th-January-2016, 21:15
Korzen nie chcę lepszego wyglądu, a jeździł będę na aluskach 18'. Naprawdę nie ma szansy niczego innego zrobić jak kupować te sprężyny które podesłałeś?

tiger456
10th-January-2016, 21:16
I teraz buduje się pytanie, dlaczego w momencie sprzedawania nowego wersja Sport wychodziła z utwardzonym zawieszeniem? Przecież tak było w wyposażeniu.

korzen
10th-January-2016, 21:33
Niczego takiego nie bylo. Wersja sport ma kola 20", relingi alu, klamki i inne swiatla. Zawieszenie jest to samo...
Z tego co wiem innej alternatywy niz H&R na poprawe komfortu i prowadzenia przy okazji nie ma...

tiger456
10th-January-2016, 22:25
To teraz rozwiane wszelkie wątpliwości, dzięki za info! :)

Ologt
10th-January-2016, 23:39
Sugerowałem się tym co zaznaczone w czerwonym owalu

7455
nie mogę większego zdjęcia wkleić ,w linku jest opis wyposażenia pakietu sport -utwardzone zawieszenie

http://www.ifans.pl/showthread.php?134-Opis-pakiet%F3w-wyposa%BFenia-FX35-FX45-2003-2008

tiger456
10th-January-2016, 23:50
Wpadłem przed chwilą na wpis sprzed kilku lat od Sira (znaleziony na innym forum), gdzie napisał właśnie że zakupił Infiniti FX35 wersję Sport z utwardzonym zawieszeniem. To jak to w końcu jest? :)

Adam_77
11th-January-2016, 06:41
Może utwardzone poprzez koła 20" [emoji3], a tak na serio czy sprężyny h&r dają lepszy komfort , bo nie ukrywam ale jazda infi przypomina trochę jazdę na taczce, w moim przypadku na kołach 18"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tiger456
11th-January-2016, 08:50
Jeżeli jeździsz na kołach 18" i przypomina ci to jazdę na taczce, to dobrze że nie masz założonych 20" :D Może jeszcze ktoś coś wniesie w tej sprawie oprócz Korzenia, a jeżeli nie to przedzwonię do serwisu w Warszawie.

Grucha
11th-January-2016, 09:20
Ja w swoim miałem koła 18'' i nie była to taczka, choć do symbolicznego "francuza" było mu daleko [emoji6] ale nie narzekałem.
2 gen jest bardziej komfortowa, chociaż na kołach 21" wozi po koleinach jak cholera...


Pozdrawiam,
Grucha

korzen
11th-January-2016, 10:38
W Mce z tamtych lat sport pakiet mial twardsze zawieszenie. W FX to chyba tylko przez wieksze kola lol Z tego co wiem polift ma troche bardziej komfortowe zawieszenie (gdzies to mi sie obilo ale nie widzialem roznicy jadac poliftem pare km), wiec tam moze byc roznica.
To stiffer suspension to albo pomylka we wpisie, albo chodzi o kola wieksze...
Moim zdaniem FX 1 na 20" jest taczka... Jedno z mniej komfortowych aut jakie mialem. W sumie byloby ok gdyby tak sie nie przechylal na zakretach... Wydaje mi sie , ze H&R to jedyna sluszna opcja... Nie wiem dlaczego jestescie na "nie"... To pozadna firma i w stanach mnostwo ludzi sobie chwali w FX. W przeciwienstwie do Eibach...

tiger456
11th-January-2016, 11:52
Grucha, to zależy jakim kto samochodem jeździł przed kupnem FX-a. Ja mając wcześniej Lexusa LS430 przesiadłem się do Infiniti FX35 i czułem się naprawdę jak w taczce. Podzielam zdanie korzenia w 100% co do zawieszenia. Dodatkowo przed kupnem swojego jeździłem poliftem i nie czułem żadnej różnicy w twardości. Zastanawiam się właśnie nad sprężynami H&R, ale nie wiem czy będę w to wchodził. Może trzeba się po prostu przyzwyczaić :)

Ologt
11th-January-2016, 17:54
Ja bym w H&R wszedł ,nawet rozmawialiśmy o tym u mnie że trochę bym go zglebił.Może też okazać się że na H&R będzie bardziej miękko tyle że krótszy skok amorka.Trochę sprężyn sportowych przerzuciłem w różnych autach i nie raz okazywało się że komfort lekko się poprawiał tylko zostawał krótszy skok amortyzatora.

korzen
11th-January-2016, 18:40
Na infiniti.org mnostwo osob chwali H&R wlasnie za poprawe komfortu. Do tego auto lepiej wyglada (gleba -30mm) i lepiej sie prowadzi. To jest suv, duzy suv. Srodek ciezkosci jest wysoko i prowadzi sie jak sie prowadzi. Do sportu jest G/350z... Moim zdaneim FX powinien byc bardziej komfortowy jak audi q7, mercedes ML, czy chocby BMW x5 (jezdzilem takim w wieku fx i bylo mniej "taczkowato")... Zreszta wyciagneli wnioski i druga generacja jest ponoc bardziej komfortowa...

tiger456
11th-January-2016, 19:45
Krzysztof, (tylko teraz pewnie będą się zastanawiać o którego chodzi lol) jeżeli zdecydowałbyś się na zmianę sprężyn to podziel się wrażeniami. Jeżeli poprawi się znacznie komfort to pewnie i ja się zdecyduję :)

Adam_77
11th-January-2016, 21:01
Nie chce mi się wierzyć ze sprężyny sportowe progresywne poprawia komfort , zazwyczaj idzie to w innym kierunku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

korzen
11th-January-2016, 21:12
A widzisz :) Wiele rzeczy moze czlowieka w zyciu zaskoczyc lol
Po prostu sprezyna w serii FX jest za twarda. H&R sa progresywne i wlasnie to daje przy normalnej jezdzie wiecej komfortu...
Tak btw najlepsza cena obnecnie w EU jest u nas:

http://www.inter-rally.pl/product-pol-32004-Sprezyny-obnizajace-H-R-Nissan-Infiniti-FX35-.html?utm_source=okazje.info&utm_medium=referral&utm_campaign=okazje.info

Wiec jak cos to brac. Cena fajna i do tego nie ma problemow z amorkami seryjnymi. Co do obnizenia to w FX35 te 40mm przod to z przymrozeniem oka. Tyle z tego co poamietam siada fx45 bo jes lekko ciezszy. Realne obnizenie jakie chlopaki w USA otrzymuja to 30mm...

zajac01
11th-January-2016, 21:38
Cena kusi :) jeszcze żeby to wszystko miało ręce i nogi to wskazane dystanse. I prawie mamy gokarta ;)

Ologt
11th-January-2016, 22:37
jeżeli zdecydowałbyś się na zmianę sprężyn to podziel się wrażeniami
Na pewno kiedyś to nastąpi , myślę że jeszcze w tym roku , na razie jeszcze muszę lepiej dopicować furkę.Docelowo bym chciał sprężyny 40/30 i felgi z GTR-a, wtedy będę happy

Ologt
26th-January-2016, 14:35
Panowie no śmiem twierdzić(chyba że to moje tylko odczucie wizualne) że w zwykłym FX-ie jest miększe zawieszenie .W lato był gość u mnie kupić felgi 20"(same felgi) ,zapakował do bagażnika i opony weszły prawie w nadkola ,ja wczoraj wiozłem 4 szt kół (felgi z oponami) 22" i po zapakowaniu między nadkole a oponę włożyłbym jeszcze spokojnie wyprostowaną dłoń .

tiger456
26th-January-2016, 14:40
Warto byłoby to sprawdzić, aż jestem ciekaw co by z tego wyszło :)

tiger456
30th-April-2016, 09:54
Nie wiem jak będzie z tymi sprężynami, ale zmieniłem opony na letnie Michelin Latitude 265/60/18 i w końcu Infek zachowuje się na dołach jak normalna osobówka. Bardzo miękkie opony. W końcu nie czuję się jak w taczce :)