PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q70 vs Qx70



imnowak
16th-January-2016, 14:28
hej,

aktualnie jezdze m37s (jest do sprzedania) z 2010r. Teraz mam zamiar (musze bo ksiegowy mi glowe zaraz urwie) wziasc samochod na firme. Zastanawiam sie nad Q70 lub Qx70 5.0 i tu moje pytanie. Mial ktos okazje dluzej niz jazda probna pojezdzic oboma modelami a jak tak to czy moglby sie podzielic doswiadczeniami. Plusy i minusy, ale takie subiektywne typu " w QX dostaje sie choroby morskiej;)".

slepy62
16th-January-2016, 16:09
hej,

aktualnie jezdze m37s (jest do sprzedania) z 2010r. Teraz mam zamiar (musze bo ksiegowy mi glowe zaraz urwie) wziasc samochod na firme. Zastanawiam sie nad Q70 lub Qx70 5.0 i tu moje pytanie. Mial ktos okazje dluzej niz jazda probna pojezdzic oboma modelami a jak tak to czy moglby sie podzielic doswiadczeniami. Plusy i minusy, ale takie subiektywne typu " w QX dostaje sie choroby morskiej;)".

Kwestia odczuwania komfortu jazdy jest osobista czyt. subiektywna więc najprostsza metoda to wybrać się do saloon :infi:,
wsiąść do jakiejkolwiek wersji FX30d ; 3.7 ; 5.0 czyli QX70
różnice w komforcie / pracy zawieszenia wynikają z
w PREMIUM "20 koła
w wersjach S "21 koła
i chwilę pojeździć...

Jeżeli porównać Q70 i QX70 - ten drugi jest zdecydowanie sztywniejszy więc choroby morskiej jeżeli już
to nabawić się możesz w Q70 ... lol które przy ustawieniu komfort czy normal (już nie pamiętam co tam pisze na pokrętle)
pięknie płynie ale... mocno buja się na boki w wypadku szybkiej / dynamicznej jazdy w ostrych zakrętach/łukach

QX70 jest bardziej sztywny od Q70, w łukach ma nieznaczne wychylenia boczne,
natomiast w trybie SPORT - praktycznie idzie w łukach "jak czołg", bez jakichkolwiek bocznych przechyłów,
komfort sztywnego zawieszenia poprawia elektroniczna regulacja drgań/zawieszenia, natomiast większe dziury poczujesz już w :dupa:

Co do QX70 5.0 - ten silnik to już zupełnie inna bajka czyli osiągi , dynamika i dźwięk V8
- więc M3.7S nie ma po co porównywać... bo odpada "w przedbiegach" lol (za wyjątkiem wersji M3.7S made by GRABBA)
- poszukaj postów i poczytaj...

mariuszzar
16th-January-2016, 17:39
Jak miales m37s to q70 nie ma sensu. To sa wlasciwie takie same auta. Moze lepiej wziac jakies auto w "lease and drive" na rok a pozniej q50 3.0TT.

imnowak
16th-January-2016, 19:08
Jak miales m37s to q70 nie ma sensu. To sa wlasciwie takie same auta. Moze lepiej wziac jakies auto w "lease and drive" na rok a pozniej q50 3.0TT.

ma sens bo tym sie jeszcze nie nacieszylem, a oferty leasingowe na Infiniti sa w Niemczech super. Q50 jest za maly. Najlepszym rozwiazaniem bylby Q70 z 3.0TT, ale pewnie tak go nie bedzie.

mariuszzar
16th-January-2016, 19:10
Sadze, ze bedzie. To tylko kwestia czasu.

grabba
16th-January-2016, 22:33
Szkoda, że w EU nie ma Q70 5.6 AWD. Takie wersje są w US i w Rosji.

Bartek.
17th-January-2016, 14:05
Zawsze można sciągnąć... ;)

Szczerze to trochę jestem w szoku, że w PL brak Q70 AWD. Europa chyba bardziej niż USA lub AWD. Gdzieś czytałem, że w PL ponad 70% nowych 911 to awd.

O ile w sportowych autach można dyskutować czy lepsze awd czy rwd to w aucie typu limuzyna zawsze AWD będzie lepsze (przynajmniej w naszym klimacie).