PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Nowa żona GRABBY



slepy62
20th-January-2016, 19:50
Dzisiaj z nienacka "nawiedził" mnie GRABBA by zaprezentować nową żonkę

7506

czyli EX-ównę...

Pomimo iż bigamia jest w PL karana - gratuluję nowego nabytku :)

sirtrojan
20th-January-2016, 20:08
gratki AWD na zimę jak znalazł :)

mariuszzar
20th-January-2016, 22:56
Szukal szukal i znalazl:D
Szerokości :)

grabba
20th-January-2016, 23:35
Skoro Irek powiedział A, to ja powiem B.

Kupiłem dziś żonie samochód - Infiniti EX37 GT Premium, rocznik 2010, wersja EU, kolor Liquid Platinum, środek czarny, przebieg 67.000. Z uwagi na to, że samochód pochodzi z Hiszpanii, to z jednej strony dobrze, bo podwozie nigdy nie widziało soli, a z drugiej strony był trochę poobijany, porysowany. Nic poważnego, ale większość elementów była ponownie malowana - grubość powłoki lakierniczej 150-250, dwoje drzwi - 200-400. Środek w bardzo dobrym stanie - nie widać zużycia. Plan na najbliże dni:

* opony zimowe
* wymiana wszystkich płynów ustrojowych
* wymiana wszystkich filtrów
* wycieraczki
* tarcze i klocki przód - te, które są, są od nowości :)
* detailing wnętrza

Kupiony z ogłoszenia: http://otomoto.pl/oferta/infiniti-ex-ex37-automat-3-7-v6-4x4-faktura-23-full-opcja-leasing-ID4pafU9.html#ef6c6420a2

Małe uzupełnienie. Zrobiłem trasę od Irka (wieś pod Warszawą) do Torunia - 198 km. Jechałem wieczorem, ruch niewielki i powoli (opony letnie, żona z tyłu jechała drugim samochodem) i z całej trasy wyszło mi spalanie 9,1 przy średniej prędkości 69 km/h. Skrzynia działa bardzo płynnie.

Jedynie co zauważyłem niepokojącego, to podczas jazdy z prędkością ok 100 km/h słychać bardzo cicho (na progu słyszalności) takie powtarzalne ziiiiiii, które trwa sekundę, a przez pół sekundy jest cisza i znowu. Słychać to tylko, gdy audio jest wyłączone. Jakby dochodziło to z przednich kół. Tarcze, piasty, opony?

imnowak
21st-January-2016, 16:12
stawiam na lozysko

grabba
21st-January-2016, 18:45
Łożysko też obstawiałem, ale długość trwania tego ziii jest za długi. Powinien być takie szybkie zi zi zi.

Tarcze są teraz tragiczne (duży rant i wyżłobienia) a klocki są nowe. Może klocki lekko ocierają o tarcze.

Buziaczek81
22nd-January-2016, 07:50
Gratki z zakupu:)Zonie napewno sie spodoba:)

dewon7
22nd-January-2016, 09:29
Gratki:) Ładna sztuka :)

grabba
23rd-January-2016, 04:24
Wczoraj udało mi się samochód zarejestrować.

grabba
3rd-March-2016, 20:17
W momencie, gdy kupowałem Mkę przymierzałem się do EX. Wtedy wydawało mi się, że EX jest strasznie ciasny - szczególnie z tyłu. Ostatnio miałem okazję jechać w cztery osoby w trasę - 560 km. Sami faceci, powyżej 1.7 wzrostu, jeden powyżej 1,8. I powiem, że z miejscem było wystarczająco. Siedzący z tyłu nie dotykali kolanami oparć przednich siedzeń.

Po zmianie hamulców na tarcze DBA i klocki EBC YellowStuff minęło ~1.000 km. Zacząłem mocniej hamować i jest nieźle. Miałem kilka hamowań ze 160 km/h (nie jakichś gwałtownych), ale czułem pełną kontrolę nad samochodem. Dla mnie super, że jest cicho - nic nie piszczy.

Kolejna kwestia to płukanka ArchOil - super sprawa. Po całej operacji - wlanie płukanki, 15 minut silnik chodził, zlanie oleju, wlanie nowego + nowy filtr, 15 minut silnik znowu chodził, zlanie oleju i wlanie nowego + filtr - olej po ponad 1.000 km na bagnecie jest idealnie czysty. Wcześniej miałem tak, że po przejechaniu kilkuset km po wymianie oleju był on już zabarwiony. Ja polecam.

Dynamika jest całkiem fajna - samochód się zbiera. Przy wyprzedzaniu daje radę.

Niestety po wymianie hamulców hałas, o którym pisałem nie ustąpił. Rodzinnie stwierdziliśmy, że dochodzi z przedniego koła od strony kierowcy. Zatem piasta do wymiany - już zamówiona. Zamówiłem OEM z US. W PL w sensownej cenie dostępne są tylko chińskie NTY. Może, jak kilka osób potwierdzi, że te NTY wytrzymują przynajmniej 30.000 km, to będzi to jakaś alternatywa do OEM z US.

sirtrojan
3rd-March-2016, 21:33
pytanie troche od czapy
grabba wymontowałeś SC ? w podpisie widzę : (było: SC GTM Stage 2, 570 KM, 555 Nm),

grabba
3rd-March-2016, 22:12
Tak, wymontowałem, a w zasadzie jestem w trakcie.

sirtrojan
3rd-March-2016, 22:15
sprzedajesz auto czy inne powody np techniczne?

grabba
3rd-March-2016, 22:43
Przymierzałem się do wymontowania od dłuższego czasu. Temat do omówienia na dłużej ... przy piwie.

sirtrojan
3rd-March-2016, 23:08
ok. rozumiem :)
i tak była to przyjemność przejechać się twoim autem. nawet na prawym ;)