PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Tapicerka i jej kolor



atomboy
27th-January-2016, 20:11
Witam,
przymierzam się do samodzielnej renowacji skóry, mniej więcej już wiem jak się to robi. Kwestia tylko rozpoznania koloru tapicerki czy ma ona jakieś oznaczenie koloru? gdzie je znajdę?
Czy też po VIN będzie wiadomo jaki ma kolor..?

Kierownicę odnowiłem, dobrałem kolorki na oko i wyszło bardzo dobrze.

Pozdrawiam.

Buziaczek81
28th-January-2016, 09:19
Mozesz podeslac jakies zdjecia kierownicy ciekawy jestem jak to wyszlo?Tez sie zastanawiam nad poprawa wygladu kierownicy:)

korzen
28th-January-2016, 12:45
Pytanie czy jako odnowienie masz na mysli wymiane zuzytych elementow czy malowanie??

atomboy
29th-January-2016, 13:22
Zrobiłem zdjęcia dla porównania, wrzucę w wolnej chwili. Jutro jeszcze będę nakładać ostatnią warstwę lakieru półmat i to będzie końcowy efekt.
W Siedzeniu kierowcy wymienię lewą stroną poduszki ponieważ jest już wygnieciona. Poduszka będzie z jednego kawałka wyciętego na wzór oryginalnego o większej gęstości aby tak szybko się znowu nie ubiła. Kilka rozcięć i przetarć będę uzupełniał szpachlą i płynną skórą-klejem wszystko uprzednio od spodu łatając. Nie powinno być nic widać... Nie jestem tapicerem ale przy tym kiedyś pomagałem :).

Chyba kolor farby do tapicerki będę musiał dobrać na oko, nigdzie nie widzę żadnych oznaczeń. Są jasno beżowe zobacze jak to wyjdzie na pewno tapicerka będzie jaśniejsza już od samego mycia.
Mam pytanie co do tylnej kanapy widzę, że użyto gumowej obejmy pod siedziskiem oraz mosiężnych haczyków aby to wszystko pracowało przy nacisku. Ale haczyki są luźno założone na wycięte ordynarnie dziury w skórze, moim zdaniem nie powinno się tak robić bo to prawie pewne, że w końcu w tych miejscach puści. Powinien być mosiężny klips z dziurką i dopiero haczyk. Klips powinien być wklejony według mojej wiedzy. Rozebrałem dla porównania kanapę w audi a6 c5 i tam jest zrobione tak jak powinno, tunele mosiężne w skórze i dopiero haczyki.
Może ktoś podnieść swoją tylną kanapę i sprawdzić czy tak fabryka montowała? może mam już poprawiane skórki ale jeśli tak montują w fabryce to chyba celowo żeby tapicerka nie wytrzymała..

Udokumentuję całą pracę i postaram się to wrzucić na forum. Potrzebuję czasu bo będę robić niestety na raty.

korzen
29th-January-2016, 15:52
Czekamy na fotki :thumb: Czy uzywales jakiejs szpachlowki do skory w celu pozbycia sie zalaman/zmarszczen skory??

Ologt
29th-January-2016, 17:15
Może ktoś podnieść swoją tylną kanapę i sprawdzić czy tak fabryka montowała?
Proszę bardzo
7545
Mam akurat nie dawno zakupiony kpl.foteli po 20tys/mil w piwnicy jeszcze (6 lat leżał u gościa w ogrzewanym garażu) .Miałem kombinować tak jak Ty ale na szczęście jeszcze cuda się zdarzają.

http://www.ifans.pl/images/misc/quote_icon.png Napisał atomboy http://www.ifans.pl/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.ifans.pl/showthread.php?p=53715#post53715)
Mam pytanie co do tylnej kanapy widzę, że użyto gumowej obejmy pod siedziskiem oraz mosiężnych haczyków aby to wszystko pracowało przy nacisku. Ale haczyki są luźno założone na wycięte ordynarnie dziury w skórze"



Ta obejma to chyba jakiś rodzaj plastiku a haczyki to są naciągnięte i zaczepione o takie druciki zatopione w gąbce

atomboy
2nd-February-2016, 15:21
oto mi właśnie chodziło, dzięki wielkie czyli tak po prostu montuje fabryka. Mogli się bardziej przyłożyć ale widocznie to wystarcza. Nie chcę robić reklamy środków których użyłem ewentualnie na priv.
Większość zagnieceń jest widoczna poprzez brud, głównie ze spodni. Zwykłym alkoholem czy innymi środkami nie do ruszenia w moim przypadku. Po 1 czyszczeniu efekt był taki, że znika część zagnieceń. Środki odprężają materiał i zmiękczają dosyć, co pozwala skórze odzyskać w pewnym stopniu pierwotny kształt. Większe zagniecenia usuwam szpachlą i tzw. płynną skórą, musi to być maksymalnie elastyczne i bardzo cieniutka warstwa. Po szpachli, szlifowaniu papierem wodnym (na sucho) 1200/2000 wszystko jest gładziutkie. Potem tylko podkoloryzować 2 warstwy + lakier suszenie i nie do odróżnienia. Zabawa czasochłonna ale efekty widoczne od razu.

Wrzucam fory kierownicy obecnie jest zrobiona na jaśniejszy odcień nie wiem czy sobie takiej nie zostawię bo mi się spodobała albo użyję kremu którym można do woli "przyciemniać" kolor. Dodatkowo taki krem tworzy powłokę ochronną, koszt jakieś 20zł.



7559

7558

7557

korzen
2nd-February-2016, 16:13
No wyglada git :thumb: Ja kiedys zrobilem kiere w yarisie renoskorem... Wytarlo sie po 2 miesiacach...
Jedyne co bym jeszcze zrobil na twoim miejscu to dopasowal kolor oslony poduszki do kierownicy. Tak jak jest roznica, to jakos mi to nie lezy. Za to calosc na jasniej jak wieniec kierownicy wyglada spoko :thumb:

sirtrojan
2nd-February-2016, 16:36
jak bym robił kiere to pokusiłbym się pewnie o perforowaną skórkę
taką sobie zamówiłem kiedyś do Voyagera. Tu też odstaje kolor ale w zasadzie nie ma skóry w kolorze TAUPE wiec pokusilem sie o dwukolorową. Na dole również była jasna wstawka.
Początkowo kierownica była tępa w dotyku z czasem się uklepała i wyślizgała. Wyszło generalnie kozacko :)



7556

Ologt
2nd-February-2016, 17:01
Ja kiedys zrobilem kiere w yarisie renoskorem... Wytarlo sie po 2 miesiacach...

Też tak kiedyś zrobiłem i ten sam efekt,więc na kierownicy nie wróżę Ci długiego takiego efektu.




Środki odprężają materiał i zmiękczają dosyć, co pozwala skórze odzyskać w pewnym stopniu pierwotny kształt.



a takie coś do zmiękczania skóry to ja poproszę na priv

atomboy
2nd-February-2016, 21:00
Nie mogę wysłać priv - forum się wiesza, wywala z konta albo po prostu nie wysyła tylko myśli i myśli trudno wrzucam tutaj.

Firma Futurniture Clinic
Leather Care Kit i Leather Ultra Clean
pierwsze czyści całkiem fajnie, gąbka + szczoteczka z naturalnego włosia a drugie impregnuje i zabezpiecza. W dotyku skóra robi się miękka i sprężysta przynajmniej na razie :).

Zobaczymy czy wytrzyma na kierownicy, suszyłem każdą warstwę dosyć powoli tak przynajmniej robi się przy meblowej skórze, zbyt szybkie podsuszenie i odparowanie powoduje powstanie mikroporów i może dlatego szybciej się ściera. Może kupię jeszcze ten krem i przyciemnię o 1 lub dwa odcienie kolorek.

atomboy
4th-February-2016, 22:59
próba na boczku siedzenia, efekt kolosalny ale nie jestem zadowolny zatem powtórzę cały zabieg.
75637564
75657566

dewon7
4th-February-2016, 23:12
Dobra robota :thumb: Jakich siuwaksów użyłeś, że aż taki efekt ?