PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Czujnik ciśnienia powietrza - nieustająca walka



atomboy
29th-January-2016, 14:31
Mam problem z czujnikiem ciśnienia w oponie, jak zwykle kiedy temp. spadają wywala mi błąd i z jednego czujnika nie zbiera danych.
Kasowanie błędu (telefon + OBDII) pomaga na chwilę, może jest kombinacja kluczykowo-przyciskowa czy coś w ten deseń który usunie błąd?

korzen
29th-January-2016, 16:50
Czy na komputerze w samochodzie pokazuje Ci zamiast cisnienia w tym jednym kole ****?? Jezeli tak, to jedynym sposobem na pozbycie sie kontrolki jest wymiana owego czujnika. Ten system lapie bledy "chwilowe", ktore kasuja sie same po wylaczeniu zaplonu. Jezeli kontrolka swieci sie caly czas, to konieczna jest adaptacja na consult.

atomboy
3rd-February-2016, 02:08
Dokładnie gwiazdki się wyświetlają. Niedługo będę u mechaniora bo zaświeciła się tez poduszka powietrzna, wiem że to może być kostka ale niech się bawią. Co do czujnika to znajomy miał ciągle z tym problem wymienił 2 albo 3 czujniki (używki) i rok spokoju a potem to samo w końcu się poddał i przestał z tym walczyć. Ale mi osobiście coś się dzieje jak widzę dyskotekę na desce. Korzystając z tego wątku może spytam czy np. wadliwy komputer może wywalać niektóre błędy od tak? bo dobrałem się do środka widzę, że jest na kompie napis markerem :) znaczy się był już wymieniony komp. Mechanior zasugerował, że może być komputer "uwalony" stąd też mam "Check Engine son" a w błędach pokazywał czujnik położenia wału korbowego. Czujniki powymieniane na chyba sprawne ze starego silnika i generalnie mechanior robił roszady czujnikami ale kontrolka po jakimś czasie wraca i zostaje.

Może pokusić się o nowy komp?

MISWRO
30th-June-2016, 04:28
Ja po zmianie felg na 22 cale kupiłem nowe czujniki i niestety zwykły program do fx nie dał rady hehe he dopiero spec programowal je na jakimś programie od nissana gtr i załapały praktycznie po kilku metrach jazdy
No niestety nawet nowe mogą być trafione lub zmień program

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Piotr_FX
15th-September-2016, 16:43
hej, dużo się mówi o tych gwiazdkach, ale jedni mówią o dwóch inni o trzech. Czy jest jakaś różnica? Ja mam taki monit i zastanawiam się czy przynajmniej dwa czujniki mam do wymiany? 8371

tiger456
15th-September-2016, 16:48
Wyskakuje na desce błąd / brak czujnika ciśnienia?

Piotr_FX
15th-September-2016, 16:49
Świeci się caly czas odkąd pamietam :)

Ologt
15th-September-2016, 17:58
dwa masz do wymiana lub zakodowania

ranGo
22nd-September-2016, 20:45
Nie mam jakiegoś doświadczenia z czujnikami i moje pytanie dotyczy przekładanie kół na samochodzie ( przód / tył ). Czy po tej czynności komputer nadał będzie pokazywał ciśnienie opon i jedynie musimy pamiętać że pokazuję odwrotnie czy musimy programować czujniki od nowa?

Ologt
22nd-September-2016, 23:25
komputer nadał będzie pokazywał ciśnienie opon i jedynie musimy pamiętać że pokazuję odwrotnie
Dokładnie