PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Reanimacja przycisku otwierania klapy bagażnika.



tiger456
29th-January-2016, 22:05
Witam wszystkich obeznanych w temacie, jak i tych którzy będą musieli się z tym zmierzyć. Chodzi o naprawę przycisku otwierania tylnej klapy. Po wyjęciu 4 zaślepek z plastiku i zdjęciu go, wykręciłem 4 śrubki (przygotowałem dla was prosty obrazek o co chodzi) i niestety w żaden sposób nie mogę wyjąć tej chromowanej listwy. Od tyłu wciskałem śruby zarówno lewą i prawą, listwa zaczynała wychodzić i nagle stop. Jak zabetonowana. Próbowałem mocniej wyciągać, ale martwię się że mogę coś złamać. W jaki sposób wy sobie z tym poradziliście? Wyjąłem również 1 światło od tablicy rejestracyjnej z myślą że będę miał lepszy dostęp do pociągnięcia za nasz docelowy element, również bez skutku. Myślę, że temat jest na czasie i warto byłoby to jakoś zakończyć happy endem, a nie kupowaniem 2 części. Pozdrawiam :)

7546

sirtrojan
29th-January-2016, 23:18
jest ok. juz wszystko odkręciłeś - ja zapierałem sie trzonkiem młotka o śrubę i drugim młoteczkiem pukałem aby powoli sobie wychodziło. wiem że dziwnie pręży ale tak już jest. w końcu puści.
mocno trzyma sie na plastikowch czopach.

tiger456
29th-January-2016, 23:40
Uderzałem również młotkiem w śrubę na metalowej przedłużce, ale bałem się żeby czegoś nie połamać... Jutro podejście nr. 2 :)

LOKTONG
30th-January-2016, 00:16
U mnie tez ciezko wychodziło ale wyszło, moze ktos tam byl przed Toba urwał jakis zaczep i cos pokleił. Zły moment wybrales na rozbieranie. Latem na słoneczku lepiej by ci poszło.

tiger456
30th-January-2016, 00:27
Teraz mamy trochę wolnego i nudzę się siedząc na tyłku... Wolę coś zrobić przy Infie :)

tiger456
30th-January-2016, 02:49
Nasz forumowy kolega z Rzeszowa Mariuszelu oznajmił, że będzie w stanie zrobić dla nas mocowania przycisku ze stali nierdzewnej, więc staram się wyjąć swoje. Prześlę mu wyjęte i mam nadzieję że skorzystają inni forumowicze :) A jak Mariuszowi zepsuje się ten stary przycisk lub mu wpadnie w klapę, to do Rzeszowa mam 150 km i kiedyś w ramach podziękowań mu wszystko przerobię :)