PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Jaki kolor felg do FX30dS



86kobza
9th-February-2016, 18:13
75827582

Witam wszystkich,

Zakupiłem infiniti FX30dS wszystko jest super problem mam tylko z felgami. Są strasznie poobcierane.
Całe szczęście są proste.
Zostawiam teraz felgi do renowacji i mam dylemat czy zmienić kolor felg.
Myślałem albo nad kolorem orginalnym albo czarne albo dostałem też propozycje o kolorze białeym.

Co myslićie ? który kolor będzie najfajniejszy ?
sory za zdjęcia pierwszys raz dodaje załącziki na forum

a tu zdjęcia maszyny
7581

Bartek.
9th-February-2016, 18:46
Białe ultraniepraktyczne ;) więc bym odpuścił.

Zostaw oryginalne albo walnij na czarno. Czarne nadadzą look bardziej sportowy, wtedy też możesz pomyśleć o chromowych detalach aby przelecieć je plastdip na czarno. Wtedy będzie jeszcze bardziej sportowy charakter stylizacji ;)

mariuszzar
9th-February-2016, 19:16
Oryginalne maja ladny elegancki kolor. Zostawilbym go. Jesli jednak chcesz przemalowac to ciekawie beda wygladac kontrastowe felgi np grafitowe, czarne, ew. jak w mazdzie 6- satin chrome.

slepy62
9th-February-2016, 20:28
Czarne i wtedy to co pisze Bartek...

lub Gun Metal

Do białego
- białe :dupa: "babskie"
- normalne srebro - nijakie

holdek
10th-February-2016, 00:58
zgadzam sie z przedmowcami ze biały odpada

ja poszedlbym w czarny bedzie do bialego dobrze pasowal ... fabrycznego koloru sie nie da uzyskac, taka informacje ja uzyskalem od warsztatu w ktorym chcialem regenerowac

p.s. strasznie masz te felgi zmasakrowane, dosyc duzo ubytkow

bobofruit
10th-February-2016, 01:15
86kobza (http://www.ifans.pl/member.php?1662-86kobza) nie wiem gdzie i kto ci będzie malował te felgi, ale jedna ważna rada.

Dopilnuj by "artysta malarz", nie pomalował ci wewnętrznej części felgi. Tej powierzchni, która bezpośrednio styka się z tarczą hamulcową.

W Infiniti (i innych markach pewnie też) felga stanowi gigantyczny radiator odprowadzający ciepło z tarcz hamulcowych podczas hamowania (a trochę tego ciepla jest!).
Jak pomalujesz styk felga-tarcza efektywność odprowadzania ciepła spada drastycznie.

W serwisie na Krasnobrodzkiej zajęło kilka miesięcy zanim połączono fakt często krzywiących się tarcz hamulcowych FX-ów ze stosowaniem przez klientów malowanych nieodpowiednio felg.
Nie chcę oczywiście powiedzieć, że zawsze tarcze krzywią się tylko od malowania felg lol , ale mnie w ASO przestrzegano przed powyższym faktem gdy wspomniałem o zamiarze pomalowania moich felg.

Podobno nawet pomalowanie felgi kilkoma warstwami grubego lakieru bardzo pogarsza pracę felgi jako radiatora.
Dobry zakład specjalizujący się w malowaniu felg bedzie o tym wiedział, ale pan Henio nie koniecznie musi być świadomy powyższej zależności.

Dlatego felgi maluje się u ludzi którzy maja o tym pojęcie. Sam efekt wizualny to nie wszystko.

86kobza
10th-February-2016, 10:32
Dzieki za podpowiedzi,

Felgi są w renowacji w zakładzie który zajmuje się tylko felgami. Zwróce szczególną uwagę i oczywiście zapytam o odprowadzanie ciepła z tarcz. dzięki #bobofruit.
Ubytki będą naprawione i oczywiście pomalowane. Rozmawiałem z lakiernią i powiedzieli ,że są w stanie uzyskac oryginalny kolor.

W takim razie decyzja podjęta. Robimy kolor czarny ale mat czy połysk ?
Jak tylko założę je na samochód to od razu się pochwale

Dzięki za pomoc

grabba
10th-February-2016, 16:08
Pytanie, czy przy czarnym kolorze połysk zaraz po umyciu nie stanie się matowy - pył z klocków, kurz.

sirtrojan
11th-February-2016, 20:55
ja bym poszedł w ciemniejszy grafit - nie czarne ale też nie fabryczne , w połysku.

Połączenie praktyczności z elegancją. Ew czarne ale tu już więcej chodzenia wokół nich.

zajac01
11th-February-2016, 21:09
Tak jak pisze Sir, odpuść sobie lakierowane felg na czarno. Przy czarnej feldze non stop trzeba dbać o to, żeby opona była czarna. Grafit felg do białego lakieru samochodu wg mnie będzie najładniejszym i najpraktyczniejszym rozwiązaniem.

A pomysł lakierowania na biało pominę z grzeczności ;)

220483
11th-February-2016, 21:16
Obejrzyj moje. Malowalem na ciemny grafit z małym dodatkiem białej perły, tylko zewnętrzną stronę.Do białego pasowały by nawet lepiej.7600

86kobza
12th-February-2016, 13:57
Już za późno. Wybrałem czarny półmat. Myslę ,że będzie dobrze. Faktycznie 220483 Twój grafit wygląda super !!

Jak tylko odbiorę podzielę się efektem.

Pozdrawiam

sirtrojan
12th-February-2016, 15:05
Temat przenoszę do odpowiedniego działu

maruss84
24th-April-2018, 02:13
Już za późno. Wybrałem czarny półmat. Myslę ,że będzie dobrze. Faktycznie 220483 Twój grafit wygląda super !!

Jak tylko odbiorę podzielę się efektem.

Pozdrawiam

I jak wyszedł efekt koncowy?

Tez zabieram sie za renowacje i zastanawiam sie nad kolorem
10947

Orginal? Czy cos z grafitu?

zajac01
24th-April-2018, 08:58
Tez zabieram sie za renowacje i zastanawiam sie nad kolorem
Orginal? Czy cos z grafitu?

Co prawda rozróżniam tylko trzy kolory - ładny, brzydki i chu..wy, ale jak na moje oko do grafitowego samochodu to najładniejsze są felgi srebrne, albo czarne.

maruss84
25th-April-2018, 15:01
zostaje przy srebrnym, ale jest mały kłopot, dekielki są plastikowe wiec nici z malowania proszkowego, wiec trzeba kombinować z dobraniem koloru fabdy do dekielków.

zajac01
25th-April-2018, 15:24
Myślę, że dla profesjonalisty to żaden kłopot. Też miałem felgi malowane proszkowo i w porównaniu z dekielkami jest idealnie.

maruss84
25th-April-2018, 16:09
masz zwykły czarny połysk czy z brokatem? no to chyba podjade do innego "profesionalnego" zakładu, ten tak wyglądał, a szef miał trochę problem z dobraniem koloru, w sumie próbniki dość sporo różniły się. Moga pomalować farba z palety RAL no ale chyba nikt nie zna koloru RAL tych moich felg

zajac01
25th-April-2018, 19:29
Mam, w ich terminologii, grafit 2011. Bez brokatu. Coś pomiędzy satyną, półmatem, a gun metal. Generalnie grafitowe. :) Kolor na dekielkach taki sam jak na feldze. Więc jak ktoś mówi, że się nie da, tzn że się da, tylko nie potrafi ;)

maruss84
25th-June-2019, 22:43
kolego i co zrobiłęś z felgami? pokażesz efekt?