PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zmiana twardości zawieszenia FX35 03-08, podziękowanie dla Rafała (RALFM7)



tiger456
10th-February-2016, 00:36
Witam, na początku chciałem bardzo podziękować koledze Rafałowi (RALFM7) za bardzo miłe przyjęcie w okolicach Gdańska. Przejechałem całą Polskę do jego domu i cieszę się że miałem przyjemność poznać jego rodzinę. Pojechałem konkretnie do Wejherowa (ponad 700 km w 1 stronę) po dostawczaka do salonu KIA. Jeżeli nawet bym go nie kupił, to dla samego poznania Rafała i jego familii już warto było przemierzyć taki kawałek drogi. Wspaniali ludzie :) Przy sprawdzaniu jego złotego Infa z 2005 r. (podziękowania dla naszego dobrego wuja od aut z USA) okazało się, że był to Inf pokazowy w salonie i w takim stanie został przyprowadzony do Polski. Jest to ewenement na skalę Polski w tym modelu. Sam stan techniczny pomijając zacięte klocki na tarczach perfekcyjny. Silnik pracuje idealnie, że o skrzyni nie wspomnę. Przed sprzedażą poprzedni właściciel zrobił prezent w postaci całego nowego układu dolotowego (rozbierałem i sprawdziłem). Wszystkie spinki, zatrzaski i mocowania na miejscu, ogólnie świetny egzemplarz :) Teraz chciałbym przejść do tematu twardości zawieszenia. Rafał nie ma wersji sportowej tylko zwykłą, zawieszenie tak jak już wspomniał nasz kolega Ologt z Tomaszowa (brawo za spostrzegawczość!) jest inne! Zdecydowanie bardziej miękkie od wersji sport i nie wnikajmy w kwestię felg, ponieważ samochód tak jak mój jeździ na oryginalnych 18' i opony pod względem parametrów mamy takie same. Czy ktoś z was ma teraz jeszcze inne pomysły niż sprężyny? Ja myślę że to jest jednak to :)

tiger456
10th-February-2016, 18:36
Co to Panowie, czyżby ten temat was przerósł? Niemożliwe...:D

RALFM7
10th-February-2016, 22:19
Witam. Korzystając z okazji chciałem PODZIĘKOWAĆ Patrykowi (tiger456) za pomoc, wiedzę i czynności serwisowe przy moim INFI Fx35. Panie i Panowie... Patryk...TO JEST PRAWDZIWY GOŚĆ CO WE KRWI MA INFINITI FX35!!! Ja również jeśli mogę komuś pomóc to dajcie znać...

Ologt
11th-February-2016, 00:20
W jaki sposób sprawdzaliście twardość ?

tiger456
11th-February-2016, 00:37
Krzysiek, żeby przejechać do głównej drogi od ich ulicy trzeba było pokonać kilkaset metrów dziur. Mój sport na tej drodze zachowywałby się jak taczka. Tutaj nie trzeba więcej komentarzy, sport jest dużo twardszy od zwykłej wersji.

Ologt
11th-February-2016, 12:00
Acha ,ja to zauważyłem po zapakowaniu czegoś cięższego do bagażnika .Tak ja Ci mówiłem gość który kupił ode mnie felgi jak zapakował do bagażnika to koła weszły prawie w nadkola (był FX-em nie sport ale na 20") , a jak ja zapakowałem całe koła do siebie to mało co się obniżył.

tiger456
11th-February-2016, 12:33
Dzwoniłem do serwisu w Warszawie, nie byli mi w stanie udzielić żadnych konkretnych informacji. Podrzucili tylko temat sprężyn i może niższych amortyzatorów? Nie słyszałem o tym, żeby amortyzatory były inne w którejś wersji.

Ologt
11th-February-2016, 14:20
Amorki są pewnie takie same ,jedynie twardość i wysokość sprężyn jest inna

tiger456
11th-February-2016, 16:38
Z chęcią zrobiłbym z siebie królika doświadczalnego żeby to sprawdzić, ale skąd wziąć takie sprężyny i mieć pewność że to właśnie te?

grabba
11th-February-2016, 16:51
Panowie, wrzućcie dwa VINy (jeden FX SPORT, a drugi nie) na http://parts.infinitiusa.com/ i wyszukajcie FRONT SPRING i porównajcie nr części i wszystko będzicie wiedzieć - czy są takie same, czy różne.

tiger456
11th-February-2016, 17:56
Sprawdzone, niestety ale numery części są takie same. Jakieś inne pomysły? :)

grabba
11th-February-2016, 19:05
A sprawdzałeś nr amorków?

korzen
11th-February-2016, 19:50
Sprezyny sa te same. Juz to bylo walkowane. Amorkow nie sprawdzalem. Polift bez SP jest bardziej komfortowy, wiec moze tedy droga...

tiger456
11th-February-2016, 19:57
Sprawdzane były 2 przedlifty.

slepy62
11th-February-2016, 20:23
A sprawdzałeś nr amorków?

Amory są w wersjach SPORT inne od pozostałych wersji - tak z przodu jak i z tyłu...
poza tym są inne dla roczników 2003~2004 niż póżniejszych
w wersji poliftowej z przodu są już 3 rodzaje amorów w tym 2 różne dla wersji SPORT, zależne od wielkości zastosowanych felg, z tyłu jak w przedlifcie...

7596 7597
7593 7594

7598 7599

tiger456
11th-February-2016, 21:27
Ciekawe czy dałoby się zamontować do Infa (2004 r.) amory z 2005 r. z wersji niesportowej.

korzen
11th-February-2016, 21:52
Oczywiscie, ze tak :)

tiger456
11th-February-2016, 22:18
To super, w końcu będzie miękko :)

Ologt
12th-February-2016, 00:04
No to wreszcie się wyjaśniło

slepy62
12th-February-2016, 09:37
Oczywiscie, ze tak :)

Tak jak Krzychu pisze...
W razie czego lepiej dokładnie zweryfikować ale wszystkie pozostałe części i sprężyny są chyba takie same więc...

korzen
12th-February-2016, 10:46
No to najlepszy setup jaki moze byc to chyba poliftowe amorki z wersji non sport i do tego H&R. Mamy wyglad, komfort i lepsze prowadzenie :thumb: Az dziw, ze nikogo jeszcze te H&R nie skusily ;)

sirtrojan
12th-February-2016, 12:02
jak badałem temat okazało się H&R potrafiły pękać.

korzen
12th-February-2016, 15:07
Pomyliles je z Eibach :) H&R nie znalazlem ani jednego przypadku, zeby pekla... Za to Eibach notorycznie....

tiger456
12th-February-2016, 21:58
Ja jeżeli będę teraz modyfikował swojego, to zmienię amortyzatory na te z polifta, sprężyny się nie zmieniły więc je zostawimy :)

Ologt
23rd-March-2016, 00:55
Ja cały czas uważam że za twardością zawieszenia stoją sprężyny .Przypomniałem właśnie sobie że coś tam grzebiąc przy Infie przy zdjętym kole zauważyłem że na sprężynach są dwie kolorowe"plamki" na nich .Z tego co pamiętam w innych markach aut te plamki oznaczały twardość sprężyn.Te "plamki" były w seryjnych autach ale np.Ford Mondeo zwykła wersja miał inne kolory "plamek " niż np.Mondeo ST które fabrycznie było obniżone o 1.5cm i utwardzone.I tak wnikając w sprężyny w Infie dokopałem się do takich samych oznaczeń
np.sprężyna przednia od FX-a

7791

I tu też sprężyna od FX-a

7792

Są to zdjęcia z aukcji i sprzedający napisał że nr.sprężyn są takie same.

Co innego jak producent sportowych sprężyn dedykowanych do danego modelu auta malował znów całe sprężyny i to też zazwyczaj oznaczało twardość

Gryzło mnie to ,więc musiałem napisać.


Prośba do posiadaczy FX-a 1 gen nie SPORT-a na 18" kołach o sprawdzenie oznaczeń na sprężynach (kolorów plamek) oczywiście jak będą jeszcze seryjne nie zmienione już podczas eksploatacji .

tiger456
23rd-March-2016, 10:05
Ja również bardzo proszę posiadaczy nie Sportów o sprawdzenie sprężyn, chciałbym w końcu nie jeździć taczką po naszych dziurawych drogach :(

pgkoci
29th-March-2016, 09:17
Ja również bardzo proszę posiadaczy nie Sportów o sprawdzenie sprężyn, chciałbym w końcu nie jeździć taczką po naszych dziurawych drogach :(

Ja mam nie sporta i są 2 plamki - żółta i zielona.

Ologt
29th-March-2016, 09:43
Tiger ​podnoś auto i sprawdzaj

tiger456
29th-March-2016, 12:36
Na dniach postaram się to sprawdzić. Miejmy nadzieję, że to tylko sprężyny się różnią a nie amortyzatory :)