PDA

Zobacz pe?n? wersj? : FX35 - lewe światło cofania świeci non stop



tas23
10th-February-2016, 13:23
Cześć,

Mam FXa z 2007 roku. Ostatnio zobaczyłem, że podczas jazdy na stałe świeci mi się lewe światło cofania. Prawe działa prawidłowo.
Tymczasowo wyjąłem żarówkę i mam tylko prawe światło, ale obawiam się, żeby ta tymczasowość nie została na stałe:)
Jak podejrzewam gdzieś na kablu jest zwarcie. Jak się do tego dobrać? Którędy idą przewody?
Mieliście może podobny przypadek, albo może macie jakąś instrukcję zdejmowania osłony tylnej klapy, żeby nic nie pourywać?!

Pozdrawiam
Marcin

grabba
10th-February-2016, 16:10
Tu masz do ściągnięcia Service Manual - http://www.nicoclub.com/archives/infiniti-fx35-fx37-fx45-fx50-factory-service-manuals.html

tas23
29th-November-2016, 18:08
Pany, zadzwoniłem do poprzedniego właściciela i okazało się, że lewe światło cofania zostało przerobione na światło przeciwmgielne i włącza je się magicznym guziczkiem w kabinie:)
Było to o tyle kłopotliwe do odgadnięcia, że z żarówki zszedł czerwony kolor i była zupełnie przezroczysta. Teraz przynajmniej wiem, że mam przeciwmgielne:)
Powiedzcie tylko jaka tam siedzi żaróweczka, to sobie kupię czerwoną?!
Dzięki.

tiger456
29th-November-2016, 18:32
Cześć Marcinie! Po przeróbkach w amerykańcach polecę ci zrobić to własnoręcznie. Kup odpowiednią żarówkę, u lakiernika dostaniesz specjalną czerwoną farbę, wlej ją do kieliszka, odtłuść żarówkę i wymaczaj około 3 razy. Stworzy to porządną powłokę i nie będzie schodzić :)

sirtrojan
29th-November-2016, 19:02
jak jest czerwona to po co kombinować z lakierowaniem

tiger456
29th-November-2016, 20:12
Grzesiek, nie każdy typ można kupić w kolorze czerwonym. Większość jest po prostu biała ;)

Ologt
29th-November-2016, 22:30
Powiedzcie tylko jaka tam siedzi żaróweczka, to sobie kupię czerwoną?!
Nie łatwiej wyjąć ją i sprawdzić , a może tam być inne gniazdo z inną żarówką



Grzesiek, nie każdy typ można kupić w kolorze czerwonym. Większość jest po prostu biała
Teraz królują diody i z czerwonym nie ma problemu

tas23
23rd-January-2018, 20:47
Panowie,

Problem rozwiązałem już dawno, ale zapomniałem napisać:)
Mianowicie lewe światło cofania zostało zamienione na przeciwmgielne (dlatego mam pod nogami przełącznik, który kiedyś opisywałem).
Co prawda czerwona farba zeszła za żarówki i to było powodem mojego zastanawiania się, czemu świeci (na biało).