PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Klocki hamulcowe trzymają tarcze...



tiger456
12th-February-2016, 21:02
Witam, temat jak się domyślam dla niektórych znany a niestety nie znalazłem na to odpowiedzi do tej pory (chyba że źle szukałem). Klocki trzymają tarcze po "zimie" i nie mają zamiaru puścić. Jak sobie z tym poradzić? :)

Ologt
13th-February-2016, 10:52
Przód czy tył ?.Najlepiej to rozebrać zaciski ,przemyć, przeczyścić ,nasmarować prowadnice,sprawdzić czy gumy na tłoczyskach są całe , czy tłoczyska nie mają wżerów ,cięgno od ręcznego czy nie jest zapieczone,linka czy nie stanęła w pancerzu.No trochę tego jest ,ale do zrobienia.

tiger456
13th-February-2016, 11:01
Raczej przód. Ostatnio zniszczyło mi w ten sam sposób tarcze z tyłu a teraz przeniosło się na przód :)

sirtrojan
13th-February-2016, 11:31
Raczej przód. Ostatnio zniszczyło mi w ten sam sposób tarcze z tyłu a teraz przeniosło się na przód :)

Zaciski do regeneracji albo solidnego rzeglądu. Jak przód to odpada kwestia ręcznego.

tiger456
13th-February-2016, 11:48
Przy regeneracji / przeglądzie zacisków trzeba by było odpowietrzyć układ hamulcowy. Robiliście to kiedyś w Infie?

sirtrojan
13th-February-2016, 13:01
Przy regeneracji / przeglądzie zacisków trzeba by było odpowietrzyć układ hamulcowy. Robiliście to kiedyś w Infie?

Trzeba w każdym aucie. Robota na 2 osoby lub 1 z odpowiednim sprzętem. Przy okazji można wymienić sobie płyn hamulcowy.

tiger456
13th-February-2016, 19:53
Zdaję sobie z tego sprawę że w każdym aucie trzeba, ale czy sami już to kiedyś robiliście w Infie? Myślałem że może macie jakieś szczególne uwagi co do tego :)

Ologt
14th-February-2016, 14:24
Za nim odkręcisz przewody elastyczne od zacisków to ściśnij je czymś tak żeby Ci płyn nie uciekał .Odkręcisz zaciski zregenerujesz je i przykręcisz do przewodów i wtedy zwolnisz te ściski które masz na przewodach .Uzupełniasz płyn hamulcowy pod korek i idziesz do prawego przedniego koła zakładasz przezroczysty wężyk na odpowietrznik na zacisku i wkładasz go np. do butelki.Druga osoba w kabinie 'pompuje' pedałem hamulca aż zrobi się twardy i przytrzymuje go ,Ty w tym momencie luzujesz odpowietrznik na chwile -obserwujesz czy lecą pęcherzyki powietrza i dokręcasz odpowietrznik.W tym momencie jak luzujesz odpowietrznik to pedał hamulca wpada w podłogę i znowu pompka .Tak robisz kilka razy aż przestaną lecieć pęcherzyki jednocześnie obserwujesz czy nie ubywa płynu w zbiorniczku hamulcowym ,systematycznie go dolewasz.Przestały lecieć pęcherzyki ,dokręcasz już odpowietrznik na stałe i idziesz do lewego przedniego koła i ta sama procedura jak w prawym kole.Ja tak robiłem przy zmianie zacisków i nawet żona dała radę przy pompowaniu he he.Jak masz złomy zaciski to jak coś to mi zostały OEM-owe po zmianie z q50.

Daro
29th-January-2017, 12:03
Nie zaciskanie przewodów. W to oczko po odkręceniu można wcisnąć kawałek wężyka, ale ciasno. Odpowietrzanie zaczynamy od koła najbliższego pompy ABS, chyba że producent zaleca inaczej ( lewy przód, prawy przód, lewy tył, prawy tył). Tylne zaciski odpowietrzanie z włączonym zapłonem