PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Piasty - zamienniki



grabba
22nd-February-2016, 11:00
Cześć, po wymianie tarcz i klocków hamulcowych buczenie z przedniego koła od strony kierowcy nie ustąpiło, więc czeka mnie wymiana piast z przodu. Z uwagi na to, że OEM wytrzymały zaledwie 67.000 km zastanawiam się, czy jest sens ściągać OEMowe piasty, czy nie lepiej kupić jakiś zamiennik w PL.

Trochę poszperałem i w widziałem tylko zamienniki firmy NTY i inne, ale bez podanego producenta (być może też NTY). NTY kosztują poniżej 200 zł za szt. Jeżeli wytrzymają nawet 30.000 km, to i tak lepiej niż OEM.

Pytanie mam do kolegów. Jakie piasty ostatnio kupowaliście i ile czasu na nich wyjeździliście?

pichoj
22nd-February-2016, 20:43
Co ciekawe - u mnie też poszła jakiś czas temu piasta przy przebiegu ok 60 000 km - zakupiłem zamiennik w InterCarsie za 475zł. Podobno mają podpisaną umowę z jakąś firmą produkującą łożyska i piasty. Na razie przejechałem ok 5 tyś km i nic się nie dzieje. Natomiast trzeba uważać na czujnik przy wymianie piasty bo łatwo go urwać i popaść w niepotrzebne koszty. Co do NTY - naczytałem się trochę złych opinii dlatego z nich zrezygnowałem.

grabba
22nd-February-2016, 22:01
Szukałem w katalogu intercars i nie ma tam piast do ex37.

slepy62
23rd-February-2016, 08:19
Szukałem w katalogu intercars i nie ma tam piast do ex37.

Robert - szukaj dla dowolnego modelu z AWD (za wyj. QX56 i JX) - są takie same...

grabba
23rd-February-2016, 11:14
Irku, wiem, ale i tak ciężko coś co nie jest NTY i jest tańsze niż sprowadzenie OEM z US.

krzaku
2nd-January-2017, 16:36
nabylem ostatnio piasty z lozyskami ale na tyl firmy TORA BEARING pasowalo wszystko elegancko ale jak dlugo pochulaja tego nie wiem , dopiero trzy dni na nich latam ,koszt 210 zł za sztuke .

apas
23rd-May-2019, 20:07
nabylem ostatnio piasty z lozyskami ale na tyl firmy TORA BEARING pasowalo wszystko elegancko ale jak dlugo pochulaja tego nie wiem , dopiero trzy dni na nich latam ,koszt 210 zł za sztuke .

Cześć, możesz podzielić się informacja jak się te piasty sprawują?

lukasz32
24th-May-2019, 03:17
Dawno temu kupiłem do g35 piastę o symbolu DRM-R1061T w sklepie http://www.all-parts.pl/, cena chyba 160zł, przejechałem na niej z 50.000km, sprzedałem auto, piasta w porządku.

candy81
24th-May-2019, 08:17
Zalozylem do Q50 NTY na przod z jednej strony. Przejechane 2tys km:) na razie cisza

Mateusz ex37
24th-May-2019, 09:58
Piasty do EX37 pasują od QX60 a te z kolei od Murano. Robi je SKF. Zauważyłem, że części jest dużo na rynku tylko nie są skatalogowane.

Shimomura
13th-July-2019, 14:47
W moim przypadku NTY pozyła 2 lata 30000km, przypuszczam że koło 21" +dystans 22mm skróciło jej żywot. Testował ktoś markę Toora ? Chwalą się 3 letnią gwarancją bez limitu km.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

Mateusz ex37
13th-July-2019, 16:02
Testowałem Piastę Tora w Rav4 II. Przez 3 lata użytkowania było ok. później sprzedałem auto. Ale w CX9 mojego taty piasta Tora wytrzymała poniżej pół roku.

Shimomura
13th-July-2019, 17:04
Wszystkie drogi prowadzą ku OEM :) , reklamowałeś ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Mateusz ex37
13th-July-2019, 19:09
A gdzie tam. Szkoda zachodu. Kupiliśmy SKF i już działało do końca służby u nas. W :infi:QX60 i w :infi:EX37 też już zmienialiśmy przednie piasty po jednym na auto. ( są takie same) I do oby dwu pozakładaliśmy SKF. Ciekawe jest to , że w katalogach SKF nie ma wpisu, że pasuje do QX60. Udało się to ustalić za pośrednictwem NTY. Tam było napisane jaki numer piasty SKF jest odpowiednikiem NTY.

Kazik_R52
13th-July-2019, 21:05
ha ha ha, tą drogą dojdziemy tak

piasta EX37 pasuje do QX60

na pewno z QX60 pasuje to Nissana Pathfinder R52 bo to technicze bliźniaki

i się nie zdziwie jak to wszystko pasuje do Nisana Murano.

to QX60 nie ma w ogóle amortyzatorow ciekawszych, w sumie są 3 rodzaje, żadnych o innej twardości, charakterystyce nic...

KYB GX2, które przy wymianie okazały się identyczne z OEM, wiec kupiłem KYB, bo za znaczek inifiniti trzeba dopłacić sporo
Monroe OEspectrum
albo tanie Gabriel

Mateusz ex37
13th-July-2019, 23:22
Do QX60 na pewno z lewej strony z przodu pasuje przegub od Murańki ;-) Z drugiej strony to takie bardzo dziwne nie jest. Choć bardziej mnie dziwi fakt, że nie jest to skatalogowane. W EX panewka silnika wiatraka ( z jednej strony jest łożysko a z drugiej baryłka/panewka) jest taka sama jak w mikserze Zelmera. :D I o dziwo od pół roku chodzi i nie pojawił się luz :-D Więc nie trzeba kupować całego wiatraka, wystarczy kupić panewkę za 3,30zł. Choć to rozwiązanie nie było do końca po mojemu.

Kazik_R52
14th-July-2019, 03:45
Z takich ciekawostek sprzęgło kompresora klimy do qx60, kosztuje ok. 600$ , pasuje z Murano kupiłem komplet na eBay za 49$, a nawet wystarczyło zmienić sama cewkę za ok. 25$, bo łożysko i reszta stan bdb. Wymieniłem , hula że aż miło , ale pasek osprzetu (wymiana prewencyjna) kupilem już oryginał za niecałe 50$, bo stary dolatał i się nie zerwał do 200tys km, więc drugi teoretycznie starczy do końca auta. Wyobraź sobie do 200tys km jedna awaria wymiana sprzęgła kompresora za 49$ a nawet 25$.12747

Mateusz ex37
14th-July-2019, 10:00
Na pewno jest całą kupa takich rozwiązań. tańszych a tak samo dobrze działających.

Shimomura
14th-July-2019, 10:49
I na pewno też jest kupa lipnych zamienników nie wartych uwagi, jak np podpora wału z NTY . Proponuję założyć nowy ogólny temat, "OEMy vs zamienniki"

Mateusz ex37
14th-July-2019, 13:21
Pomysł dobry. Ale sugeruje dyskusję ograniczyć do minimum. Według mnie powinno to wyglądać np. tak:

EX37 Piasta przód. SKF ( tu numer katalogowy) - Polecam
QX60 klocki Brembo przód ( tu numer katalogowy) Polecam
FX Podpora wału NTY ( tu numer katalogowy) Nie polecam.

slepy62
14th-July-2019, 22:10
Pomysł dobry. Ale sugeruje dyskusję ograniczyć do minimum. Według mnie powinno to wyglądać np. tak:
EX37 Piasta przód. SKF ( tu numer katalogowy) - Polecam
QX60 klocki Brembo przód ( tu numer katalogowy) Polecam
FX Podpora wału NTY ( tu numer katalogowy) Nie polecam.

Mateusz - chyba powinieneś zacząć od siebie i swoich wpisów, zwłaszcza jeżeli piszesz takie rzeczy:


W :infi:QX60 i w :infi:EX37 też już zmienialiśmy przednie piasty po jednym na auto. ( są takie same)

EX/QX50 vs JX/QX60 to dwa różne auta z zupełnie innymi skrzyniami biegów (JATCO vs CVT) i inaczej rozwiązanymi układami napędowymi.

Według wszystkich katalogów piasty (tak przód jak i tył) są różne w tych modelach.

Być może się mylę i to Ty masz rację - ale jeżeli piszesz takie rzeczy jak powyżej to
- napisz jakich modeli to dotyczy (AWD czy RWD bo piasty przód są różne)
- napisz o których piastach piszesz - przód czy tył ?
- podaj konkrety, numery katalogowe, linki itd ...
...inaczej, pisząc ogólnikami, wprowadzasz ludzi w błąd...

Mateusz ex37
14th-July-2019, 23:17
W zasadzie się z tobą zgadzam. Oba auta to AWD. Byłem przed chwilą w garażu w celu sprawdzenia części. Niestety pomimo iż wiem, że podważy to moją wiarygodność wypowiedzi w przyszłości przyznaję się do karygodnego błędu. Piasty faktycznie się różnią. Wielowypust na przegubach w QX60 jest grubszy. ( mam starą piastę od EX i przegub od Qx60) . Nasze auta naprawiamy z bratem sami od 15lat Nie potrafię wytłumaczyć co mi pod pokrywką zaszwankowało. Szanowne grono bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd. Admina Proszę o usunięcie moich wpisów w tym temacie. Przepraszam. Mateusz.