PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Tarcze: EBC ULTIMAX BLACKDASH SLOTTED



dachy
14th-August-2010, 13:09
Witam wszystkich,

Moja historia: nie cale 4 lata = 3 rodzaje OEM-owych tarcz. (Po prostu koszmar)

Założyłem: EBC ULTIMAX BLACKDASH SLOTTED / VENTED, BLACK ZINC [Part #: E35USR7218]
Przejechałem na nich okolo 4 tys. km i można stwierdzić ze są dużo lepsze od OEM.

Testy: mocne hamowanie 200-160 km/h odczuwalne delikatne wibracje
codzienne hamowanie w granicach 120 km/h bardzo stabilne, żadnych wibracji czy bic

Jedynym dużym minusem były klocki Akebono [ceramic]. Potrzebowały sporo czasu by się nagrzać a nawet przy przy wyższej temperaturze pedal hamulca wchodził mi dosłownie w podłogę.

Po okolo 500 km wymieniłem je na Centric [tez ceramic] i bardzo duży +

http://i498.photobucket.com/albums/rr347/dachy23/Cars/P7011887845x634.jpg
http://i498.photobucket.com/albums/rr347/dachy23/Cars/P7011889845x634.jpg
http://i498.photobucket.com/albums/rr347/dachy23/Cars/P7011891845x634.jpg
http://i498.photobucket.com/albums/rr347/dachy23/Cars/P7011902845x634.jpg

sirtrojan
18th-August-2010, 20:57
Dachy ale masz czyściutkie zaciski :)

Akebono firmuje hamulce do II generacji ( zaciski i klocki) wiec w sumie dziwię się że w jakimś tam sensie cie zawiodły ich klocki! Ale skoro czuć różnicę znaczy że coś z nimi jest nie tak :)
Tarcze prezentują się całkiem nieźle - w każdym bądź razie puki są nowe i nieużywane.
z tego co wiem Krzysiek zastanawia się nad EBC więc twój post może mu pomóc w podjęciu decyzji.

Gdzie kupowałeś tarcze - gdzieś w sklepie w Polsce czy własny import?

Jacob_USA
19th-August-2010, 05:17
Wydaje mi sie ze Dachy przelecial zaciski szczotka druciana ;)

krzychu
23rd-August-2010, 14:59
Bardzo chętnie posłucham / poczytam o sprzecie firmy EBC.

Rozważam:
EBC TURBO GROOVE ewentualnie ULTIMAX

Klocki:
EBC REDSTUFF

Niestety dystrybucja w Polsce twierdzi, że w Europie nie ma tych tarcz.
Możliwość tylko z USA lub prywatnego importu.

Dachy, gdzie kupiłeś swoje tarcze ?? I czy rekomendujesz ceramiczne czy wystarczy REDSTUFF ??

Pozdrawiam
Krzychu

wlos
23rd-August-2010, 15:53
Krzychu, ja mam w swojej losze (g35) zalozone na przod tarcze EBC Turbo Groove, sa niezle ale zadnej rewelacji a po drugie wystepuje efekt dzwiekowy tzw. "pyrkania", ktory niestety powoduja te tarcze i jest to wqur:) jak jedziesz przy otwartym oknie, przynajmniej mnie to irytuje. Poprzedni wlasciciel moje pojazdu mechanicznego zakladal je w Nadzarzynie w Q-Motor Service i oni posiadaja takowe tarcze, wiec jak jestes zainteresowany to sie zglos do nich.

sirtrojan
23rd-August-2010, 16:01
Bóg da spotkacie się jutro i posłuchacie pyrkania :)
:amen:

wlos
23rd-August-2010, 16:24
Sirek, to cos jutro Bog bedzie dawal :)?? :hail::hail:. Ciekawe czy wszystkim czy tylko wybranym, oczywiscie operujemy na poziomie myslowym bez skojarzen :).

krzychu
23rd-August-2010, 16:49
Poprzedni wlasciciel moje pojazdu mechanicznego zakladal je w Nadzarzynie w Q-Motor Service i oni posiadaja takowe tarcze, wiec jak jestes zainteresowany to sie zglos do nich.

Zadzwoniłem tam i twierdzą, że firma EBC nie ma odpowiednich tarcz do mojego FX35 '06 (poliftowy).
Natomiast EBC Polska twierdzi, że są (podają numer katalogowy), ale nie ma na stokach magazynowych w Europie.

Zaczynam gubić się w tym wszystkim ;)

Co Wy na to ??

Pozdrawiam
Krzychu

sirtrojan
23rd-August-2010, 18:12
jak nie mają jak mają ( nie mają może tylko w PL), Z resztą generalizując niewiele firm w tym kraju ma coś dedykowanego do FXa. Nie opłaca się im ciągnąć takich tarcz i trzymać na magazynie, wiec lepiej powiedzieć że takich nie mają albo że nie istnieją żeby się klient odpierdzielił.

sirtrojan
23rd-August-2010, 18:14
Sirek, to coś jutro Bog będzie dawał :)?? :hail::hail:. Ciekawe czy wszystkim czy tylko wybranym, oczywiście operujemy na poziomie myślowym bez skojarzeń :).

zaczynam przyzwyczajać się do twojej retoryki więc nie szukam tu skojarzeń hehe



Linq dla Krzyśka :
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/EBC-BRAKE-DISC-infiniti-FX35-2010-2009-2008-2007-2006-_W0QQcmdZViewItemQQfitsZModelQ3aFX35Q7cYearQ3a2006 QQitemZ350385981013QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPar tsQ5fAccessories

dachy
24th-August-2010, 20:49
Witam … sorki za późny post, nie było mnie troche :-)

Tarcze kupiłem z autopartswarehouse .com - koszt $207.51 (wlasny import)

Akebono ceramic z tego co czytam na US-FX forum to nie mają dobrej opinii. Każdy narzeka właśnie na to samo, czyli bardzo kiepskie właściwości hamowania przy niskich temperaturach, potrzebują sporo czasu by się nagrzać.
Osobiście z własnego doświadczenia wiem, że zwykle semi-metalic klocki mają lepsze właściwości niż ceramic. (w Corvette tez odczuwam dużą różnicę pomiędzy ceramic i semi-metalic)

Aaa czyściutkie zaciski to dla tego, ze właśnie świeżo malowane z High Temperature Ceramic Spray-Paint ;-)

Pozdrawiam !

Hensle
1st-August-2011, 23:05
Witam,
Gdzie i jakie tarcze na przod polecacie kupic? Bylem dzis u mechanika, dzwonil do kilku miejsc i wszedzie mowili ze nie ma.
2007 G35x
Co z tym zlocikiem w Krakowie?
Wciaz czekam.
Pozdrawiam serdecznie.

bolek
2nd-August-2011, 14:57
Wydaje mi się że najlepiej sprowadzić samemu z US. Z góry zakładam że w sprowadzanym Fx trzeba będzie wymienić heble więc zdecydowałem się na zestaw (przód i tył):

-tarcze DBA z serii 4000"S" nacinane
-klocki ceramiczne Hawk
-przewody w stalowym oplocie

Jak założe i potestuję to zdam relację :)

Kiedyś Previą jeździłem na R1Concept z serii Premium (nacinane i nawiercane) + klocki ceramiczne Posi Quiet. Niektórzy narzekają na klocki ceramiczne, że trzeba je rozgrzać itp. Wystarczy o tym pamiętać i ruszając chwilę potrzymać delikatnie pedał hamulca - po 50 metrach już jest oki. Generalnie się sprawdziły bardzo dobrze od strony technicznej - heble nie do zdarcia. Hamowanie awaryjne - bajecznie wyczute i pod kontrolą. Wracałem na nich 2000 km z Grecji na zblokowanym zacisku i się nie rozsypały mimo zmiany koloru na fiolet i mikropęknięć :) Zrobiłem w sumie na 2 zestawach jakieś 60 kkm. Ich wadą było za to pokrywanie się rdzą przez co wyglądały koszmarnie przy alusach. Właśnie z powodu tej rdzewki w Fx postanowiłem wypróbować coś innego...