PDA

Zobacz pe?n? wersj? : reflektory xenonowe w EX30d a świecą że ledwo widać !



POCISK35mm
2nd-March-2016, 14:16
Cześć wszystkim po prawie 2-letniej przerwie !! Po sprzedaży swojego G35Coupe zmieniłem markę i choć sam na razie nie wracam do Infinitki, to kilka dni temu zakupiłem żonce 2010 EX30d GT Premium infiok. Samochód krajowy, bezwypadkowy, serwisowany w ASO - wszystko jak należy. Mam natomiast problem z przednimi światłami. Są to reflektory ksenonowe, ale jak wjechałem w ciemną uliczkę to tak jakbym miał wyłączone światła - tak słabo świecą. Sprawdziłem żarówki - KOITO D2S - czyli fabryka, bo myślałem że może babeczka zamontowała jakieś chińczyki. Wsadziłem inną żarówkę (w prawdzie nie najwyższą model philipsa czy osram, bo takich nie miałem), ale żadna poprawa. I tak postanowiłem się was poradzić zanim zainwestuje 400pln na najdroższe żarówki, bo obawiam się że nie tu "pies pogrzebany". Czekam na info, Bartek.

Buziaczek81
2nd-March-2016, 16:54
Jesli zmieniles zarnik to moze odblysnik jest wypalony i wymaga regeneracji.

grabba
2nd-March-2016, 20:05
A jaki masz przebieg?

POCISK35mm
4th-March-2016, 22:36
A jaki masz przebieg?

120.000 km

grabba
5th-March-2016, 00:56
Przy tak niskim przebiegu nic nie powinno się z ksenonami dziać. Jeżeli byłby to problem żarówek, to przy tym przebiegu, jeżeli już, to padła by Ci jedna i raczej świeciła na różowo lub wcale. Czy obie lampy świecą Ci tak samo słabo?

POCISK35mm
5th-March-2016, 12:53
Tak, obie lampy świecą tak samo słabo. Po zamontowaniu innej żarówki barwa nieznacznie się zmieniła - co zrozumiałe, ale światło jest nadal słabe. Dla porównania postawiłem obok BMW X3 w nocy z odpalonymi światłami w stronę ściany i różnica jest KOLOSALNA !!! (jak szare prześcieradło kontra wyprane w Arielu z reklamy ;) Nie spotkałem się jeszcze z takim problemem... zaczynam rozważać wymianę/regenerację odbłyśników, ale jest mi to zupełnie obcy temat i nie wiem czy to coś da - niechciałbym dłubać i rozszczelniać fabryczne reflektory i nie mieć efektu.

grabba
5th-March-2016, 12:58
W pierwszej kolejności umów się w serwisie Infiniti w Wawie. Tam mają EX. Postawcie oba obok siebie i sprawdź. Niech w ASO Ci powiedzą co jest nie tak.

Buziaczek81
5th-March-2016, 13:38
Tak, obie lampy świecą tak samo słabo. Po zamontowaniu innej żarówki barwa nieznacznie się zmieniła - co zrozumiałe, ale światło jest nadal słabe. Dla porównania postawiłem obok BMW X3 w nocy z odpalonymi światłami w stronę ściany i różnica jest KOLOSALNA !!! (jak szare prześcieradło kontra wyprane w Arielu z reklamy ;) Nie spotkałem się jeszcze z takim problemem... zaczynam rozważać wymianę/regenerację odbłyśników, ale jest mi to zupełnie obcy temat i nie wiem czy to coś da - niechciałbym dłubać i rozszczelniać fabryczne reflektory i nie mieć efektu.

Pocisk35mm Jestem często w W-wie możemy się umówić to porównamy pomiędzy dwoma EX czy światło jest takie same:)Jak coś pisz na PRV

sirtrojan
5th-March-2016, 13:43
tam jest soczewka ? jak tak to opcja ze słabym odbłyśnikiem odpada.

Buziaczek81
5th-March-2016, 15:03
tam jest soczewka ? jak tak to opcja ze słabym odbłyśnikiem odpada.
Faktycznie masz racje jest tam soczewka.Kiedys mialem Jeepa i tez kiepsko swiecily xenony tez wymienialem zarniki a okazalo sie ze soczewki byly brudne i to powodowalo ze swiatla swiecily slabo.Po rozebraniu lampy i oczyszczeniu soczewek odrazu zrobila sie swiatlosc tak jak bym jezdzil na dlugich:)

sirtrojan
5th-March-2016, 15:05
Jedna uwaga. Niektóre Ex miały normalne żarówki zamiast xenonów.

Karol83
15th-March-2016, 18:37
Cześć, miałem to samo w swoim aucie. Wypaliły się lustra i trzeba było je na nowo napylić. Teraz świecą jak nowe. Niestety zabieg wymaga dużej ingerencji w lampę więc polecam oddać to dobrego warsztatu.

POCISK35mm
5th-June-2016, 12:39
Cześć. Jestem po serwisie i przeglądzie samochodu w Infiniti Wa-wa. Stwierdzili wypalone odbłyśniki (czy też lustra), także rozwiązaniem problemu jest albo wymiana reflektorów na nowe albo regeneracja obecnych. Wybiorę oczywiście drugą opcję, bo koszta są nieporównywalne. Dam znać jak będę po. Najpierw muszę się zorientować gdzie najlepiej dokonać regeneracji. Z tego co popytałem, to w Warszawie na Sytej albo w Otwocku...

POCISK35mm
1st-December-2016, 14:10
Witam. Zapomniałem się podzielić informacjami i rezultatem z naprawy....
Pojechałem do Otwocka do "firmy": regeneracjalamp. Napisałem "firmy" bo po przyjeździe okazało się że to malutki przydomowy garaż do którego wjeżdżając miałem może po 2-3 cm zapasu z obydwu stron. Natomiast wygląd to nie wszystko, a 2 gości, którzy przystąpili do naprawy zaskoczyli mnie swoją fachowością. Stwierdzili że lampy rzeczywiście nie dają światła (pomiar bliski zeru:). Zdjęli więc przedni zderzak, wymontowali lampy, podgrzali i rozdzielili je na 2 części, wymienili odbłyśniki, poskładali i... świecą jak nowe! Odbłyśniki były całe matowe i to była przyczyna. Problem wyeliminowany w 2 godziny za 700 PLN ! Mogę polecić z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

sirtrojan
1st-December-2016, 14:32
Pocisk35mm wrzuc jakiegoś linka.

nie wiem czy pisalem ale widziałem cię w prosiaku - fajne blachy miał , ale to nie była Panamera ;)

POCISK35mm
1st-December-2016, 15:26
Siemka. W białej Panamerze miałem indywidualne, ale może był to jakiś samochód salonowy (na sprzedaż). Teraz przerzuciłem się na BENKA (tablice podobne jak w Panamie ;) Pzdr.

Buziaczek81
1st-December-2016, 15:28
Witam. Zapomniałem się podzielić informacjami i rezultatem z naprawy....
Pojechałem do Otwocka do "firmy": regeneracjalamp. Napisałem "firmy" bo po przyjeździe okazało się że to malutki przydomowy garaż do którego wjeżdżając miałem może po 2-3 cm zapasu z obydwu stron. Natomiast wygląd to nie wszystko, a 2 gości, którzy przystąpili do naprawy zaskoczyli mnie swoją fachowością. Stwierdzili że lampy rzeczywiście nie dają światła (pomiar bliski zeru:). Zdjęli więc przedni zderzak, wymontowali lampy, podgrzali i rozdzielili je na 2 części, wymienili odbłyśniki, poskładali i... świecą jak nowe! Odbłyśniki były całe matowe i to była przyczyna. Problem wyeliminowany w 2 godziny za 700 PLN ! Mogę polecić z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

Podeslij jakis adresik gdzie robiles lub linka:)

sirtrojan
1st-December-2016, 16:59
No to grubo zmieniłeś autko :) Jak by ktoś trąbił na mnie z Bentleya to pewnie bym się nawet nie obejrzał :P

POCISK35mm
1st-December-2016, 17:26
link do regeneracji reflektorów: http://www.regeneracjalamp.waw.pl/ (Otwock, ul. Niezapominajki 114)

maruss84
14th-February-2018, 14:22
Podbijam do tematu. Mam cholernie słabe swiatla w swoim FX-ie. Jak odpalam auto w garazu przy scianie to wydaje sie, ze swica mocno, niebieska barwa ale jak jest ciemno na drodze jest bardzo kiepsko. Auto miesiac temu mialo robiony przeglad przez poprzedniego wlasciciela. Moze fx-y tak swieca? Ale watpie bo naprawde w porownaniu z moja vectra to jest ciemnica. Zaczac od wymiany zarnikow? Co ostatnio testowaliscie/zakładaliscie polecacie.

djoneway
14th-February-2018, 15:46
Sprawdź w jakim stanie masz przednie reflektory, jak matowe, pożółkłe, to możesz to spolerować prostym sposobem. Jak to nie pomoże to regeneracja odbłyśnika i soczewki.

maruss84
15th-February-2018, 01:09
Szklo jest ok. Zero matu. No a zarniki w garazu pod sciana na blekit wala. Jutro przyjze dokladnie jak tonod srodka wyglada

Ologt
23rd-February-2018, 15:40
Ktoś Ci włożył żarniki powyżej 5000k i one będą tylko oświetlać dobrze drogę jeżeli będzie śnieg leżał , na deszczu będzie ciemno jak w du...e .Załóż żarniki 4300k powinno się poprawić oświetlenie .Jeżeli to nie da rady to tylko dać do odnowienia odbłyśniki lub dopasować coś innego jak śoczewki hella3 ,Intemo 4 lub teraz modne bi-led koito z Lexusa .

maruss84
23rd-February-2018, 16:31
podjechałem do firmy "regeneracja reflektorów" zapytać ostan lamp. Mechanik stwierdził, że są w stanie eleganckim od środka. Stwierdził, że żarniki są jednak już wypalone. Nie widać mocno różówego koloru ale ich żywotność jest bliższa końcowi. polecił OSRAM Night Breaker 4300, kupiłem, założyłem i jest ok. Na razie testowałem tylko na mieście i widać dużą różnicę. Może w wekend sprawdze jak to wygląda w trasie.