PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 Rdza??



piotrekts
7th-March-2016, 21:44
Mam prośbe do uzytkowników Infi Q50 najlepiej tych w jasnym kolorze.
Ostatnio umyłem auto i zauważyłem jakis taki rudy nalot na tylnej klapie w miejscu bardzo trudno dostepnym, a mianowice na łączeniu listwy
chrmowanej i lampy tak jakby pod lampa moglibyscie sie przyjzec i zobaczyc w swoich egzemplazach a najlepiej wsadzic w ta szczeline cos cienkiego nawet pałeczke kosmetyczna i zobaczyc czy tez wam sie nie zbiera rudy osad. I teraz pytanie czy przeglady na perforacje i korozje sa robione przy okazji przegladu czy trzeba je dodatkowo zlecac?
7694

mariuszzar
9th-March-2016, 18:08
Chyba sporadyczny przypadek. Do tej pory na forum nikt nie skarżył sie na rdze.

sirtrojan
9th-March-2016, 18:52
Piotrek weź środek do czyszczenia felg z opiłków rdzy - np Sonax Extreme - taki co krwawi w zetknięciu z opiłkami. Jeśli będziesz miał takie krwawienie to znaczy że jest to rdza lotna rdza i trzeba znaleźć jej źródło.

Kiedyś myłem busa mojego kolegi i całą tylną klapę maił w rudych drobinach. po chwili doszedłem skąd się wzięła - miał zamontowany hak z którego zszedł lakier i woda pryskała na niego i na tylną klapę właśnie przenosząc te małe rude drobinki.

lukasz32
9th-March-2016, 19:23
No przecież infiniti to jak mercedes ! A mercedesy rdzewieją ;)

grisza
9th-March-2016, 20:39
Proponuję abyś na początek zadał sobie pytanie jaką wodą myjesz autko ? Jeśli z własnego ujęcia wody gruntowej to bardzo możliwe, że woda zawiera sporo żelaza. W tym przypadku na jasnych lakierach, szczególnie w trudno dostępnych miejscach tworzy się warstwa będąca idealną imitacją rdzy. Zazwyczaj lekko ścierna pasta usuwa ten nalot bez problemu. Nie wykluczam również możliwości, iż jest to rdza. Sprawdziłem mój (czarny) egzemplarz i wszystko jest w porządku.

piotrekts
9th-March-2016, 20:56
W sumie to auto myje tylko na myjniach bezdotykowych ale w tym miesiacu jade na przeglad powloki ochronnej na lakier to powiem zeby zwrocili na to uwage.
Generalnie moze to byc tak jak napisaliscie z rdza lotna albo cos sie dzieje pod listwa ewentualnie lampami,
dzwonilem w tej sprawie do Infi Sosnowiec to mnie zbyli ze mam sie umowic do centrum naprawy nadwozi PGD
moim zdaniem nie ladne zachowanie jak na marke premium

seneka
13th-April-2021, 13:59
Mam to samo - walczę - podobno się zdarza i to często.

omeniq
16th-December-2021, 11:17
Prawda, znam kilka osób które miało ten problem. Chodzi o to ze lampa się delikatnie rusza i z czasem przeciera lakier do gołej blachy. ASO naprawia tą wadę poprzez podłożenie jakby cienkiej gumy/uszczelki pomiędzy lakier a lampę. U mnie jeszcze nie zauważyłem tego problemu.

Mateusz ex37
17th-December-2021, 12:41
No przecież infiniti to jak mercedes ! A mercedesy rdzewieją ;)

No tak jak zwąchali się z gwiazdą to są takie skutki. Choć G też nie należały do wolnych od rudej.
sirtrojan (https://www.ifans.pl/member.php?1-sirtrojan) dobrze gada. trzeba sprawdzić czy to nie "cudza" rdza lub inna materia. Nim znalazłem rozum i kupiłem Infiniti miałem Ravkę. Pewnego razu się przeraziłem bo połowa auta w pryszczach. Okazało się że coś malowali i to był pył z farby.

PawelInfi
18th-December-2021, 12:59
Jak to nikt sie nie skarżył? Może nikt nie zauważał :D W przedliftowych Q50 występowało bardzo często.
Podchodzi to pod gwarancje na lakier czyli 3 lata.
Wtedy oczyszcza się, lakieruje miejscowa, zabezpiecza dodatkowa folia i wymienia listwy chromowane na nowe + znaczek.
Jak mijaja 3 lata to niestety ale jestescie zdani na siebie ;p