PDA

Zobacz pe?n? wersj? : wahacz górny przód - luz na sworzniu



lukasz32
24th-March-2016, 18:28
Witam, na przeglądzie stwierdzono mały luz na sworzniu wahacza górnego prawego. Nic nie stuka podczas jazdy, postraszono mnie możliwym wypadnięciem sworznia (w niektórych autach lubi wypaść tak sworzeń dolny podczas manewrowania i faktycznie koło się chowa).

Czy wymieniamy cały wahacz (1000 ;/ ), czy sam sworzeń, a może regenerujemy, czy też czekamy aż zacznie pukać i dopiero wymieniamy?

Lukasz
24th-March-2016, 18:39
Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał obniżyć auto, to kupuj górne wahacze regulowane. W przeciwny wypadku negatyw będzie zjadał opony.
Cena takich to około 1000 zł za komplet. TUTAJ LINK (https://www.z1motorsports.com/suspension/kinetix/kinetix-350z-g35-adjustable-front-camber-arms-p-2168.html) Mam takie u siebie i polecam. Sworzeń jest wymienny i kosztuje 30 dolca.

lukasz32
24th-March-2016, 18:56
Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał obniżyć auto, to kupuj górne wahacze regulowane. W przeciwny wypadku negatyw będzie zjadał opony.
Cena takich to około 1000 zł za komplet. TUTAJ LINK (https://www.z1motorsports.com/suspension/kinetix/kinetix-350z-g35-adjustable-front-camber-arms-p-2168.html) Mam takie u siebie i polecam. Sworzeń jest wymienny i kosztuje 30 dolca.


Mam obecnie koła 18x8,5 i oponę 225/45 i wypadałoby obniżyć, wizualnie "głowa wchodzi między błotnik a koło", ale po obniżeniu nie wjadę na krawężnik, i tak juz na progach się wiesza a zimą po obniżeniu będzie horror, więc obnizenie odpada.

Czy to taki sworzeń? http://allegro.pl/sworzen-wahacza-przedniego-gornego-nissan-350z-i5085081866.html

Lukasz
24th-March-2016, 19:08
Powinien pasować.

lukasz32
24th-March-2016, 19:16
Sworzeń wyjdzie i wejdzie sam czy potrzebna prasa? Widzę tam segera, ale w lexusie np musiałem gonić na prasę.

Ologt
24th-March-2016, 19:56
Nic nie stuka podczas jazdy, postraszono mnie możliwym wypadnięciem sworznia (w niektórych autach lubi wypaść tak sworzeń dolny podczas manewrowania i faktycznie koło się chowa).
W Eclipse mi dwa razy wypad z wachacza (tzn sam sworzeń wyrwał się z gniazda) szczęście że na skrzyżowaniu ,kolega miał mniej szczęścia tez w eclipse i wypad mu na ekspresówce ,auto do kasacji.

lukasz32
24th-March-2016, 20:06
W Eclipse mi dwa razy wypad z wachacza (tzn sam sworzeń wyrwał się z gniazda) szczęście że na skrzyżowaniu ,kolega miał mniej szczęścia tez w eclipse i wypad mu na ekspresówce ,auto do kasacji.


W lexusie is200/is300 lubi wypaść dolny, podczas manewrów np na parkingu, na forum było kilkanaście przypadków parę lat temu, koledze tez pod domem wypadł. Ja u mnie zawieszenie rozebrałem i obadałem, ale było sztywne, natomiast w g35/fx35/350z nie czytałem o takim przypadku. W sumie to w każdym aucie moze wypaść, jesli tego nie zdiagnozujesz a nic nie puka, to może być niemiłe zaskoczenie ;)

Lukasz
24th-March-2016, 20:07
Sworzeń wyjdzie i wejdzie sam czy potrzebna prasa? Widzę tam segera, ale w lexusie np musiałem gonić na prasę.

Tego nie wiem, bo nie wymieniałem samych sworzni...

lukasz32
31st-March-2016, 19:01
Kupiony febest, spróbuję wymienić sam, zobaczymy czy bez prasy się obejdzie.

lukasz32
28th-May-2016, 15:46
Witam, samochód zostawiłem u mechanika i dziś odebrałem tel, że sworzeń jest niewymienny, muszę dostarczyć cały wahacz górny. Czy to faktycznie tak wygląda?