PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Rdza pod maską



docent
26th-March-2016, 00:00
Najprawdopodobniej poprzedni właściciel mojego auta umył silnik jakimś "agresywnym" preparatem. W efekcie, w komorze silnika, wszystkie uchwyty, spinki, śruby, nakrętki - totalnie zardzewiały, co widać na zdjęciach. Po demontażu osłony widok jest koszmarny. Można coś z tym zrobić ?

sirtrojan
26th-March-2016, 00:54
Jest jak mówisz. Niestety śruby nissana nie słyną z trwałości. Wykręć, wyczyść, pomaluj, wkręć. Wełna albo włóknina ścienna wskazane.

docent
26th-March-2016, 10:32
Ponieważ nie należę do "dłubaczy", pod maskę zaglądam w celu sprawdzenia poziomu oleju i uzupełnienia płynu do szyb. Zaintrygowały mnie jednak zardzewiałe śruby ( na pierwszym zdjęciu z poprzedniego posta ). Dlatego pomyślałem zdejmę osłonę - to co zobaczyłem przeraziło mnie. M-ka ma przejechane 64000 km, a wygląda jak oldtimer do remontu.
Problem jest chyba szerszy i stąd moja prośba o pomoc.
A tak na marginesie teraz już wiem skąd ta dobra cena przy zakupie auta w PGD. Nabywając samochód w salonie, mimo iż używany (54000 km), nie sądziłem że pod maską znajdę takie kwiatki.

dewon7
26th-March-2016, 12:46
Kurcz....powiem Ci, że tragicznie to wygląda. Nie chce się wierzyć że samochód ma dopiero 5 lat i 64 tyś k na liczniku. Komora silnika w moim prawie 11-letnim FX'ie wygląda jakby właśnie opuściła fabrykę w porównaniu z tym co widać na tych zdjęciach. Kupując samochód nie widziałeś tego?

docent
26th-March-2016, 13:09
Auto salonowe, serwisowane, bezwypadkowe, plus dwuletnia gwarancja kupowane przeze mnie w PGD - serwis Infiniti Warszawa. Do głowy mi nie przyszło aby przy kupnie prosić o demontaż osłony. Dopiero teraz, prawie po roku użytkowania - (zimą auto nie przejechało więcej niż 100 km), widzę to co widzę. Byłem zauroczony tym autem do tego stopnia, iż żal mi go było używać w zimie, a dzisiaj CZAR PRYSŁ !

butrym81
26th-March-2016, 16:31
U mnie podobnie było-jest. W aucie po 10 latrach postanowiłem zafundować pranie wnętrza no i przy okazji wykupiłem cały pakiet mycia prania woskowanie. Umyli też komore silnika i wygląda dokładnie jak u Ciebie. Myślę więc ,że to nie problem marki.Może to poprostu kwestia zbyt późnego spłukania środków myjących.
Zakonserwuj czymś mechanizm od odblokowywania maski bo zatrze się i za którymś razem nie otworzysz.

Ologt
26th-March-2016, 16:52
Kurde gdybyś nie pisał że masz go od nowości to pomyślał bym że jest po powodzi

docent
26th-March-2016, 18:19
Kurde gdybyś nie pisał że masz go od nowości to pomyślał bym że jest po powodzi


Nie mam od nowości. Kupiłem w PGD Warszawa w programie Premium Selekt (nieźle wyselekcjonowany) z przebiegiem 54000, rok temu. Poprzedni właściciel był z Katowic, gdzie w salonie nabył auto. Nadwozie i wnętrze jest wręcz w stanie fabrycznym - jak nowe, ale to co ukryły osłony silnika nie jest do zaakceptowania. Może pomogą specjaliści od auto detailingu ?

docent
28th-March-2016, 10:29
Może coś takiego ?

7848

http://fertan.pl/produkty/zabezpieczanie-przed-korozja/

Ologt
28th-March-2016, 13:48
No spróbuj ,jak pomoże to będziemy mieli sprawdzony środek.