PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Dtrl i Angel Eyes w moim FXie



sirtrojan
20th-August-2010, 23:55
W końcu znalazłem czas żeby przysiąść nad modyfikacjami w moim FXie - w garażu już od kilku miesięcy leżały i kurzyły sie środki lamp z zamontowanymi już Angel Eye ( AE) - Made by Marus.

Pracę zacząłem od uruchomienia DTRL wg instrukcji z naszego forum - roboty raptem na 5 minut :)
Dlaczego zacząłem od tego modułu - ponieważ chciałem żeby AE włączały się zaraz po przekręceniu stacyjki - w sumie wolał bym aby włączały się po starcie silnika ale nie ma co wybrzydzać :)

Kolejna sprawa to wyjęcie przednich lamp - niby łatwiej niż zdejmowanie tylnego zderzaka nie mniej jednak też od groma brudnej roboty:
W skrócie



odpinamy spinki zderzaka na górze - obok grilla
zdejmujemy przednie nadkole, pod błotnikiem odkręcamy jedną że śrubek lampy i odkręcamy 2 śrubki mocowania bocznego zderzaka - między błotnikiem a zderzakiem ( oczywiście ukręciły mi się śruby :frusty: na szczęście po jednej na stronie :)
pochylamy go do przodu bo na samym dole tuż pod żarówką postojową jest 5 śruba trzymająca lampę - ( trzy są na górze - doskonale dostępne , jedna wspomniana powyżej pod błotnikiem)

Po wyjęciu lamp czas na wypiekanie - zabrałem je do domu wyjąłem wszystko z piekarnika ale
:frusty::frusty::frusty: lampa nie mieści mi się do piekarnika! (Mam kuchenkę 50 cm - do 60 już wejdzie). Po wielu kombinacjach udało mi się w końcu rozkleić jedna lampę i zamienić ich wkłady na te od Marusa.

II lampę zrobiłem już metodą Poziomy -( dzięki Piotrek za wsparcie i konsultację telefoniczną :thumb:)
Do dużego pudla wrzuciłem lampę, zrobiłem w nim dziurę i włożyłem opalarkę - 8 minut podgrzewania powietrza w pudle wystarczyło żeby rozkleić lampę - ważna sprawa to uszczelnić dobrze pudełko żeby nam ciepło nie uciekało. Wymiana środków to praca na 10 minut - potem ponowne podgrzanie i złożenie lamp - trzyma stary klej wiec nie ma potrzeby dodatkowo zabezpieczać ich silikonem.
Montaż lamp to już sama przyjemność :) wcześniej jednak podpiąłem ringi do przewodów które obsługują postojowe/DTRL - dwa skrajne przewody z oznaczeniami " I "

Złożyłem auto do kupy i cieszyłem się jazdą na AE :) przez... tydzień. W między czasie zauważyłem że moje LEDY z AE oślepiają kierowców przede mną (duże rozproszenie bardzo jasnego światła z ledów) więc postanowiłem coś zmienić. Kupiłem kontrolery radiowe do LED i podłączyłem dziś do AE. Zrobiłem sobie dwa oddzielne do wewnętrznych i zewnętrznych ringów żeby móc wyłączyć wewnętrzne kiedy używam XENONÓW ( DTRL niestety tego nie robi :/ a powinien).

Kontroler pozwala na zdalne ( z pilota) przyciemnianie/rozjaśnianie i wyłączanie lamp - jak dla mnie świetna sprawa :thumb:


http://www.youtube.com/watch?v=S_MmNMEcjU0

Będą też fotki jak dostać się do lamp.

MARUS-owi dziękuję za świetne AE, pomoc techniczną i wsparcie psychiczne.

:clap2::clap2::clap2::first::clap2::clap2::clap2:

MARUS
21st-August-2010, 01:22
Gratulacje :)
Efekt koncowy - SUPER !!!

Ciesze sie ze lubisz moje AE. Troszke zabawy jest z dwoma pilotami ale ciekawy efekt. I gdzie zamontowales moduly do pilotow? W sroku czy gdzies za lampami?
Ja jeszcze do swoich AE nie mialem czasu tego podlaczyc. Zamowilem pilot z wiekszym zasiegiem i z i co ma wiecej funkcji. Dam znac jak go przetestuje

Pozdrawiam

sirtrojan
21st-August-2010, 01:32
Moduły wrzuciłem koło aku - pod pokrywą - pilot sięga wiec jest OKI.

Straszny bałagan zrobiłem tymi kablami jendak upchnę je przy okazji ;)

II piloty mi nie wadzą :)

Jacob_USA
22nd-August-2010, 18:06
Nice job man ;)

Black
25th-August-2010, 10:36
Wczoraj mieliśmy okazje podziwiać Grzegorzowe dzieło,i naprawdę żaden film ani zdjęcia nie oddają tego co widać 'na żywca'.

Efekt czy to w dzień czy w nocy jest po prostu zajebisty, no i pierwszy FX w PL z takim bajerem!.

Spodziewałem się czegoś mniej efektownego.

Gratulacje.

krzychu
26th-August-2010, 02:03
Grzesiu,
Piękna robota :) Gratulacje.
W rzeczywistości wyglada jeszcze lepiej niż na zdjęciu na komórce.

Teraz pozostaje jeszcze zrobić kierunkowskazy w lusterkach oraz spryskiwacze reflektorów.

Nie wspomne o obniżeniu i utwardzeniu zawieszenia, kompresorze albo turbince, ale to już inna historia.

Pozdrawiam
Krzychu

dewon7
26th-August-2010, 10:39
Potwierdzam... zaje.....sta sprawa. Sam już kombinuję jak zrobić coś podobnego w moim G. Teoretycznie miejsce jest idealne wzdłuż lamp - pytanie tylko jakie ledy żeby to jakoś wyglądało i świeciło ?

sirtrojan
26th-August-2010, 14:39
Rozmawiałem z markiem i postara sie cos wykombinować :)

dewon7
26th-August-2010, 15:10
W necie znalazłem taką fotkę i dokładnie o to mi chodzi -o te paski pionowe. Teoretycznie sprawa dość prosta do zrobinie, ale nie znam się na tych wszystkich ledach i nie wiem które będą dobre...

Jacob_USA
26th-August-2010, 17:17
Z tego co wiem Marek do sedana zakupil teraz swiatla i bedzie sie z nimi bawil ma mi dac znac jak bedzie mial je skonczone ;)

czarnaxp
26th-August-2010, 23:48
świetne te AE, bardzo mi sie podobają :)