PDA

Zobacz pe?n? wersj? : FX 35 - rzuca na zakręcie tylko jak się skręca w lewo !!!



Darek33
10th-April-2016, 12:13
Witam wszystkich,
Mam dość nietypowy problem z swoim autem. Mianowicie podczas jazdy na zakrętach samochód zachowuje się niestabilnie zaczyna nim rzucać jakby włączył się jakiś system ale nic się nie zapala. Dodatkowo dzieje się tylko jak się skręca w lewo w prawo trzyma się doskonale ewentualnie włączy się VDC. Próbowałem wyłączyć VDC i spróbować, niestety bez zmian !!! Jeśli ktoś się spotkał z takim przypadkiem lub jest mi w stanie pomóc będę ogromnie wdzięczny.
Czy ewentualnie brak czujnika ciśnienia w oponie może mieć wpływ na tą całą sytuację ???

Pozdrawiam

tiger456
10th-April-2016, 15:00
Nie wyświetlają się w momencie skręcania jakieś kontrolki na desce? Podłączałeś go pod komputer?

Darek33
10th-April-2016, 15:28
Żadna kontrolka się nie wyświetla, na komputer jadę jutro jeszcze raz... wcześniej żadnych błędów nie wyświetlał.
Wymieniłem łożysko oraz końcówki drążków bo mechanik miał pewne podejrzenia, ale w efekcie dalej jest to samo.
To wygląda jakby miała się włączyć kontrola trakcji ale się nie włącza tylko koryguje w sposób gwałtowny tor jazdy i wygląda to jakbym ja szarpał kierownicą na zakręcie. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko i pierwszy raz się z tym spotykam.

4est
10th-April-2016, 17:00
opony te same na obu osiach? miałem podobne objawy, gdy przez jakiś krótki czas z konieczności na obu osiach były różne opony (ten sam rozmiar, ale inny producent/bieżnik)

Grucha
10th-April-2016, 18:02
Sprawdź sworzeń (tuleję) metalowo-gumowy na tylnej tzw zwrotnicy. Miałem to...
To wg Infiniti element nierozbieralny i tej części nie mają w ofercie - zalecają wymianę całej zwrotnicy (koszt około 3000 netto).
Ale jak masz bystrego mechanika, to zakupi taką tuleję od którejś poprzedniej maximy (nie pamiętam której).
Mój mechanik wybił tą zużytą, zwymiarował i znalazł taką w hurtowni... Koszt zakupu, jak dobrze pamiętam, około 50-60 zł...


Pozdrawiam,
Grucha

Darek33
10th-April-2016, 18:14
Opony z ciekawości sprawdziłem i wszystko jest ok ... co do tylnej zwrotnicy to muszę podjechać do mechanika bo podnosiłem każde koło z osobna i sprawdzałem co prawda ręcznie czy nie ma jakichkolwiek luzów ... chyba że podjadę na stację kontroli i na szarpakach to sprawdzę ... sądzę że powinno wykazać luzy ???

Grucha
11th-April-2016, 09:01
Sprawdzaj od razu prawą stronę...


Pozdrawiam,
Grucha

Darek33
11th-April-2016, 10:14
Dziękuję ... masakra !!! tylny prawy wahacz praktycznie brak gumy i poduchy tylnej belki do wymiany ... niby sprawdzali mechanicy a dopiero na szarpakach wyszło jaki syf siedzi !!! teraz tylko dostać tuleje i do roboty ... :)

Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc

Grucha
9th-May-2016, 10:19
I jak? udało się ogarnąć?

hydro85
19th-December-2016, 23:39
Mam dokładnie identyczne objawy. Czy udało Ci się dojść do tego co było powodem?



Witam wszystkich,
Mam dość nietypowy problem z swoim autem. Mianowicie podczas jazdy na zakrętach samochód zachowuje się niestabilnie zaczyna nim rzucać jakby włączył się jakiś system ale nic się nie zapala. Dodatkowo dzieje się tylko jak się skręca w lewo w prawo trzyma się doskonale ewentualnie włączy się VDC. Próbowałem wyłączyć VDC i spróbować, niestety bez zmian !!! Jeśli ktoś się spotkał z takim przypadkiem lub jest mi w stanie pomóc będę ogromnie wdzięczny.
Czy ewentualnie brak czujnika ciśnienia w oponie może mieć wpływ na tą całą sytuację ???

Pozdrawiam

Grucha
20th-December-2016, 07:45
Mam dokładnie identyczne objawy. Czy udało Ci się dojść do tego co było powodem?

Sprawdź sworzeń (tuleję) metalowo-gumowy na tylnej tzw zwrotnicy. Miałem to...
To wg Infiniti element nierozbieralny i tej części nie mają w ofercie - zalecają wymianę całej zwrotnicy (koszt około 3000 netto).
Ale jak masz bystrego mechanika, to zakupi taką tuleję od którejś poprzedniej maximy (nie pamiętam której).
Mój mechanik wybił tą zużytą, zwymiarował i znalazł taką w hurtowni... Koszt zakupu, jak dobrze pamiętam, około 50-60 zł...


Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]