PDA

Zobacz pe?n? wersj? : subwoofer a lpg



Tomek954
16th-April-2016, 14:34
Witam przymierzam się do montażu lpg i zastanawiam się co zrobić z subem montowanym w miejsce zapasu... Czytałem że można jakoś przyczpić z boku ale jak to się sprawdza? Ewentualnie obok butli ale musiałbym pociąc plastik pod podłogą:/ Czy ktos może wrzucić fotkę jak to u niego wygląda?

tiger456
16th-April-2016, 14:41
Czy masz ten subwoofer, czy też nie i tak jakość dźwięku w FX-ie jest naprawdę kiepska :) A teraz do sedna sprawy, wyjmujesz subwoofer, jeżeli masz dodatkowo "gumową wykładzinę", to z prawej strony jak patrzysz z tyłu na samochód będziesz miał wycięcie na kable i tam przepuszczasz całą wiązkę. Następnie przymocowujesz puszkę najlepiej za pomocą przyklejanych rzepów do wykładziny i tak jeździsz. Lepszego wyjścia nie ma :)

Tomek954
17th-April-2016, 10:30
Ok dzięki za info

korzen
19th-April-2016, 11:03
Ja tak zrobilem. Mialem butle i brak suba. Dokupilem subwoofer oryginalny i jak tiger napisal wozilem w bagazniku. Nie dlugo lol Porazka. Nie ma roznicy czy go masz czy nie i tak jest lipa. Zreszta polecam Ci go odpiac i posluchac bez. Z tego co pamietam w tym potworze jest glosnik 8cm (maks 10cm), wiec nawet nie basowy. Do tego w plastikowej skrzynce. Lipa dodana, zeby w katalogu mozna bylo dopisac "system bose z x glosnikami i subem". To samo maja mazdy 6, RX8. Niestety nie gra to kompletnie.
Najlepsze rozwiazanie, to wrzucic butle w kolo a suba dac na monobloku zabudowanego ladnie z boku bagaznika. Sa temety na infinitiscene z opisem wiazki itp. Zdecydowanie najlepsza droga :thumb:

Johnny
30th-April-2016, 12:18
7985

u mnie sub latal na przewodach to go przymocowalem na 80cm gume..prosto i tanio

krisp
3rd-January-2017, 14:23
Panowie świetny patent pokazała mi firma Filartech z Łodzi. Przerabiają plastiki w bagażniku tak, że mieści się i sub i butla około 48litrów.
8884
8883

http://lpg-forum.pl/fx35-by-filartech-t59486.html

holdek
3rd-January-2017, 14:43
super sprawa ale zbiornik jest koszmarnie maly .. chyba lepiej zamienic na suba w zabudowie na bocznej scianie bagaznika jak zostalo to juz zasugerowane.

krisp
3rd-January-2017, 17:07
super sprawa ale zbiornik jest koszmarnie maly .. chyba lepiej zamienic na suba w zabudowie na bocznej scianie bagaznika jak zostalo to juz zasugerowane.
Zapomniałem dopisać ze 48 litrów wchodzi wiec pojemność brutto butli będzie pod 60 litrów.

djoneway
3rd-January-2017, 23:24
Dobry motyw od gości z Łodzi, sprawdzę czy u mnie da się to zastosować przy moim rozmiarze butli.:yo:

Ologt
8th-January-2017, 20:02
Jak będzie cieplej zabieram się za to , ciekawy patent.Nie wiesz czy ten bok plastikowy jest tylko poobcinany czy wycięty o połowę?

krisp
8th-January-2017, 22:05
Wydaje mi się że poobcinany ale jak będę u chłopaków to dopytam.

djoneway
9th-January-2017, 12:39
Ogólnie jak patrzalem u siebie to po lewej str znajdują lewarek, klucze itp a z prawej wzmacniacz. Szkoda likwidować to miejsce na lewarek chyba że jest szansa to przenieść w inne wolne miejsce

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

tas23
10th-January-2017, 08:27
Ja poszedłem za radą forum i po montażu butli subwoofer zamontowałem na półce w garażu:) Nie wpłynęło to negatywnie na jakość dźwięku:)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

djoneway
20th-February-2017, 22:55
Dziś sprawdziłem temat włożenia suba obok butli LPG pod podłogą. A więc u mnie przy rozmiarze butli 720mm/200mm 60L jest to nie możliwe. Ani z lewej czy też prawej strony nie idzie upchać suba przy docięciu plastików oraz nawet przy docięciu zewnętrznych ścianek samego subwoofera. A więc na zdjęciach przedstawionych powyżej zbiorniczek jest niewielki, myślę że to 50 litrów brutto. Niestety ten mod odpuszczam :amen:

Grain
21st-February-2017, 20:15
Dziś sprawdziłem temat włożenia suba obok butli LPG pod podłogą. A więc u mnie przy rozmiarze butli 720mm/200mm 60L jest to nie możliwe. Ani z lewej czy też prawej strony nie idzie upchać suba przy docięciu plastików oraz nawet przy docięciu zewnętrznych ścianek samego subwoofera. A więc na zdjęciach przedstawionych powyżej zbiorniczek jest niewielki, myślę że to 50 litrów brutto. Niestety ten mod odpuszczam :amen:

Hej czeka mnie wymiana butli pytanie czy tą co masz to ile wchodzi gazu? Czy podłoga jest płaska czy butla lekko wystaje?

djoneway
21st-February-2017, 20:40
Z podgiętym pływakiem wchodzi ok 58 litrów, podłoga prawie na równi, w miejscu gdzie styka się z tymi zdejmowanymi bocznymi klapkami jest różnicy ok 5mm.