PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Opony letnie - ktore wybrac ?



Norek
16th-April-2016, 19:30
Panie, Panowie,

mam FX 37S z 2009. Musze kupic opony letnie 265/45/21.

Z tego co widzialem dostepne sa najczesciej:

1. Dunlop SP Sport 01
2. Nokian zLine SUV
3. Pirelli P Zero

Mam pytanie o Nokiany - macie z nimi jakies doswiadczenia ? Nie ukrywam, ze cena sklania mnie do ich zakupu - roznica na oponie 300 zl. Warto je brac ?

Jak nie te to jakie polecacie najbardziej ?

A moze ktos ma komplet kol z letnimi oponami w dobrej cenie ? Rozwazalbym tez taka opcje :)

Pozdrawiam,

Norek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Norek
20th-April-2016, 21:27
Halo ..., czy ktos pomoze ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

slepy62
21st-April-2016, 13:44
Ja osobiście nie zachęcę Cię do Nokianów - oczywiście porównując je do jazdy na Dunlopa'ch Sp Sport 01...

Ale masz inną możliwość - opony 275/45R21 - różnica do fabryki wynosi +1,15% czyli w normie, średnica oponu jest większa o 9 mm
- zdecydowanie lepszy komfort
- lepsze trzymanie drogi
- spalanie nieznacznie wyższe (u mnie to było 0,3 litra - ale w FX30d)

Najważniejsze że masz do wyboru o ile się nie mylę 7 opon w niższych cenach (mówię o firmowych, nie biorę pod uwagę chinszczyzny za 500~600 zł)...

Ja jeździłem na Good Year'ach EAGLE F1 ASYMMETRIC - jak "pogrzebiesz" po necie - znajdziesz ceny w granicach ~900-zł za sztukę.

korzen
21st-April-2016, 15:21
Ja mialem Nokian Zline SUV i uwazam, ze sa swietne. Niczym w moim odczuciu nie ustepuja wiodacym producentom. Teraz mam GoodYear Eagle F1 Assymetric na mercu i zlego slowa tez powiedziec nie moge. Inne auta zupelnie, wiec porownanie srednie. Nokiany wydawaly mi sie cichsze, ale to pewnie kwestia samochodu bo teraz w mercu to szoruje dupa po asfalcie w porownaniu do FX lol GoodYear wydaje mi sie lepiej "kleic" na zakretach, ale znow to inne auta, rozmiary itp...
Dorzuc do powyzszej listy Goodyeary i bierz co bedzie w dobrej cenie...

Norek
21st-April-2016, 17:59
Dzieki, ale te GY to 275/45/21 ? Beda pasoway ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

slepy62
21st-April-2016, 18:38
Dzieki, ale te GY to 275/45/21 ? Beda pasoway ? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przyjmuje się że różnica nie powinna być większa niż 2~2,5 % a tu masz różnicę 1,15%

Na FX - założyłem je jeszcze w trakcie gwarancji i serwis :infi: w Wawce - nie kwestionował, przejechałem jakies 45 000 km - potem sprzedałem auto.

Co do NOKIAN'ów - nie kwestionuję zdania KORZENIA - teraz się połapałem że po zmianie - jeździłem na zimowych NOKIAN'ach
i moim zdaniem miały 75% potencjału PIRELLI SCORPIO ICE&SNOW - gdzieś na forum są moje wpisy na ten temat
http://www.ifans.pl/showthread.php?3435-NOKIAN-WR-G2-SPORT-UTILITY-vs-PIRELLI-SCORPION-ICE-amp-SNOW-265-45R21&highlight=nokian

GOOD YEAR'y ocenił bym na jakieś 95% potencjału DUNLOP SP SPORT 01 / minus DUNLOP'ów w stosunku do GY to dużo szybsze zużycie

7958

holdek
21st-April-2016, 18:50
ja dorzuce od siebie ze Dunlopy "zjadam" szybko wiec teraz wzialem Pirelli
Jak na razie po zrzuceniu zimowek standardowa zmiana na lepsze jakbym mial nowy samochod :)

pojezdze to zobaczymy

maxs
21st-April-2016, 20:28
Ja śmigam na good year f1 assymetric 275/45 r20 110Y i je polecam ani raz mi nie podpadły:) a dumałem nad oponami z miesiąc, też myślałem o nokianach ale made in russia mnie trochę odstraszyło:) no i good year-y cenowo były droższe od nokianów a tańsze od innych marek.

tomwojko
10th-August-2016, 12:29
Hej
Może ktoś z Was podzieli się doświadczeniami odnośnie opon letnich. Waham się pomiędzy Nokian zLine Suv 21", Pirelli PZero i Goodyear Eagle F1 Asymmetric. Generalnie chodzi mi o jazdę i hamowanie na mokrym, jak widzę Nokiany mają najlepsze parametry jeżeli chodzi o ww. warunki plus są cichsze, cena też najniższa, ale chodzi mi bardziej o bezpieczeństwo niż koszty.

korzen
10th-August-2016, 19:25
Nokian zLine Suv te mialem na FX 20". Sa bardzo dobre. Widzialem swoje ex auto jakies 2 tygodnie temu i dalej jest na nich sporo bieznika. Smialo moge polecic.
Goodyear Eagle F1 Asymmetric te w tym roku kupilem na Merca i sa rewelacyjne... Ciezko porownac, ale nie sadze, zebys przy zadnej z wymienionych opon poszedl w zla strone. Na mokrym najlepsze byly z tych co mialem Uniroyal Rainsport (aquaplaning zjawisko obce lol), ale na upalach byly za miekkie troche. Ja bym bral z tego co wymieniles to co bedzie w dobrej cenie w tej chwili...

stef
20th-August-2016, 16:58
Też zacząłem się rozglądać za nowymi oponami i te Nokiany to naprawdę dobra oferta. Dobre na deszcz, ciche i cena rewelacyjna. Jeszcze biorę pod uwagę Dunlopy sport maxx rt2, są równie dobre ale jeszcze bardziej ciche, natomiast droższe. Dobrze, że jest już jakiś wybór w tym rozmiarze :)

tiger456
20th-August-2016, 17:44
Sport Maxxy to bardzo dobre opony, ale troszkę szybciej się ścierają. Mamy założone na Lexusie i szczerze polecam :)

4est
20th-August-2016, 17:45
kupiłem niedawno Nokiany i póki co są ok. Ważny dla mnie był hałas jaki generuje opona i Nokian to jedne z najcichszych w swojej grupie cenowej. Po założeniu i wyważeniu, odczuwałem jednak lekkie bicie na kierownicy - wyważałem ponownie po raz drugi - to samo. Dopiero trzeci warsztat się przyłożył - chłopaki stwierdzili że trzeba odpowiednio ustawić (obrócić) opony na feldze. Z tego co mówili Nokian jest dość wymagający jeśli chodzi o wyważanie i układanie na feldze (podobno przez włókna aramidowe, które są chyba od niedawna użyte w tych oponach).

slepy62
21st-August-2016, 10:38
Też zacząłem się rozglądać za nowymi oponami i te Nokiany to naprawdę dobra oferta. Dobre na deszcz, ciche i cena rewelacyjna. Jeszcze biorę pod uwagę Dunlopy sport maxx rt2, są równie dobre ale jeszcze bardziej ciche, natomiast droższe. Dobrze, że jest już jakiś wybór w tym rozmiarze :)

Ja po założeniu 20" - wybrałem DUNLOP SPORT MAXX RT i jestem MEGA zadowolony.
Jedyny "minus" - jak pisze Tiger - dość szybkie zużycie ale... coś za coś bo trzymają zajeb... i są najcichsze - przynajmniej z tych wszystkich które brałem pod uwagę.