PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Jak się prowadzi G35 Coupe / 350Z



tas23
20th-April-2016, 15:43
Witam,

Zastanawiam się na co w przyszłości wymienić Audi TT mojej żonki i przeglądam sobie różne stronki, które mogą mnie ukierunkować.
Ja mam FXa, więc drugie auto raczej chciałbym mieć ze sportowym zacięciem. Bardzo poważnie rozważam G35 w coupe, lub ewentualnie 350Z. W grę wchodzi raczej G, bo w Nissanie to zapomnieli bagażnika i dwóch siedzeń zrobić.
Jednak do rzeczy: buszując w necie natrafiłem na kolejnego Bogusia, tym razem w 350Z https://www.youtube.com/watch?v=v3EgnlVyWDc
(https://www.youtube.com/watch?v=v3EgnlVyWDc)Abstrahując od szaleństwa na drodze zauważyłem, że chłopak bardzo szarpie kierownicą przy zmianie pasów. Zacząłem czytać komentarze pod filmem i kilka osób sugerowało, że 350Z prowadzi się co najmniej trudno.

I teraz pytanie do użytkowników:
1. Czy rzeczywiście jest tak słabo z prowadzeniem? Audi TT prowadzi się jak trochę utwardzona A3ka, więc jak dla mnie idealnie. Jest przy tym wystarczająco dzika, żeby poszaleć, ale też na tyle spokojna, żeby moja żona mogła nią jeździć na co dzień. Robi około 25-30kkm rocznie, więc nie potrzebuje auta, z którym będzie musiała walczyć.
2. Czy G35C i 350Z mają ze sobą wspólne zawieszenia, bo może są zupełnie różne w prowadzeniu?
3. Jak się jeździ G35C na co dzień?

Dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
Marcin

lukasz32
20th-April-2016, 20:33
Hej jeśli A3 prowadzi się jak civic, to g35 prowadzi się inaczej. Jak tylnonapędówka ;)
Z tego co wiem, to wspólne, ale 350z jest krótsze i pewnie łatwiej leci bokiem.
Dla mnie g35 trudne w manewrowaniu w miejscach zatłoczonych, bo nie mam czujników parkowania a dodatkowo mam manual z dość twardym sprzęgłem ACT. Promień skrętu nie jest mały. Żona przejechała kilometr i stwierdziła, że jeździć nim nie będzie, głównie z uwagi na sprzęgło ;) Mnie się idealnie jeździ nim po trasie, niekoniecznie szybkiej, ale ja i tak na miasto wolę rower, chyba że pada. Auto u mnie głównie stoi.

Podsumowując - kupuj, ale może lepiej automat i od razu na podstawowe mody, i strojenie do coobcia, on potrafi z tego silnika, ale i automatu wykrzesać coś więcej.

Bartek1987
20th-April-2016, 23:01
też mi się trudno parkuje w ciasnych miejscach, zwrotne auto to nie jest. Ale jest wygodne, zawsze ktoś z tyłu może usiąść, do bagażnika ze 4 torby sportowe wejdą, tylna kanapa się składa. Wnętrze przestronne i komfortowe fotele. U mnie jest automat i jest spoko, nie zamula. Jak dla mnie tak do kwoty 40k nie ma coupe ładniejszego i ciekawszego, no i jest bardzo rzadko spotykane na drodze.

zajac01
21st-April-2016, 08:17
Zetka jest fajna jako fun car, ale raczej nie dla kobiety do jazdy na codzień, zwłaszcza w korkach z manualem. Miałem wersje Track z USA. Sprzęgło było dosyć zero-jedynkowe. Do tego pamiętaj, że w pierwszych rocznikach były problemy z synchronizatorami.
Podjedźcie do jakiegoś komisu (myśle, że w Wawie coś się znajdzie), zróbcie runde, będziecie mieli najlepsze porównanie, czy G i Zetka wogóle spełniają Wasze oczekiwania.

Drzymek
26th-April-2016, 22:12
Do G wejdą 4 osoby 180cm bez problemu i trochę bagażu. Jest wygodnie, czuć powiew luksusowego coupe. Zetka bardziej sportowa, ciasna plastikowa, taki bardziej track car. Jak nie jesteś singlem co nie ma przyjaciół, to celuj w G35 tym bardziej że to egzotyk w porównaniu z popularnym i często wieśniaczonym Z.

Miko
27th-April-2016, 11:01
Przy moim 185 cm, w G mieściłem się spokojnie z przodu i tyłu. W Z-tce ciasno, miałem praktycznie głowę przy suficie i nie dało się ustawić fotela w wygodnej pozycji ( jazda próbna). Jak pisze kolega Drzymek, w Z, plastik aż skrzypi. G - zdecydowania bardzie luksusowe, lepiej wykończone, komfort o wiele lepszy.