PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Twardy dysk w fx 2012 rok



MISWRO
30th-April-2016, 20:15
Witam mam pytanie odnośnie zagrania muzy do auta wyczytałem że tylko zwykłe cd można nagrać bo inaczej nie występuje funkcja nagrywania może ktoś coś wie jak można wgrać to innym szybszym sposobem bo chyba mnie krew zaleje jeśli będę musiał kupić 200 płyt żeby zgrać muzykę do auta za dobre rady pięknie dziękuję i pozdrawiam was wszystkich serdecznie

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

holdek
30th-April-2016, 21:34
a podłączenie dysku przez USB w podłokietniku nie pomoże?

Miko
30th-April-2016, 21:47
Witam mam pytanie odnośnie zagrania muzy do auta wyczytałem że tylko zwykłe cd można nagrać bo inaczej nie występuje funkcja nagrywania może ktoś coś wie jak można wgrać to innym szybszym sposobem bo chyba mnie krew zaleje jeśli będę musiał kupić 200 płyt żeby zgrać muzykę do auta za dobre rady pięknie dziękuję i pozdrawiam was wszystkich serdecznie

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Wgraj mp3

MISWRO
30th-April-2016, 21:56
Ani mp3 anu dysk przez USB niestety nie jest możliwe oczywiście twardy zewnętrzny dysk nawet nie pójdzie w aucie sprawdzałem palca no i niestety także nie idzie w chwili obecnej jedyny mi znany sposób sprawdzony bo zagrałem płytę 14 utworów z płyty CD i tyle

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Miko
30th-April-2016, 22:34
Ani mp3 anu dysk przez USB niestety nie jest możliwe oczywiście twardy zewnętrzny dysk nawet nie pójdzie w aucie sprawdzałem palca no i niestety także nie idzie w chwili obecnej jedyny mi znany sposób sprawdzony bo zagrałem płytę 14 utworów z płyty CD i tyle

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Szczerze powiem, że do tej pory nie wnikałem ja wgrywa się płyty. Natomiast mamy kilka płyt CD z muzyka mp3 i odtwarzacz sam je zgrywa i grupuje w pliki. Wgranie około 100 piosenek w formacie mp3 zajmuje kilka minut-czas odsłuchania 1 piosenki. Ale są wejścia USB i na pewno możesz wgrać muzykę na twardy dysk. Podczas odbioru z salonu naszego Fx-a mówiono nam ,że nie ma problemu z odtwarzaniem muzyki z dysku zewnętrznego, ale dotąd tego nie próbowaliśmy. Proponuje dokładne przestudiowanie instrukcji obsługi

MISWRO
30th-April-2016, 22:42
Może i to pójdzie tyle że ja na jednej płycie mam zrobiony folder z muzyką może porostu to nie może być w ten deseń z folderach tylko porostu utwory mp3 i wtedy odtwarzacz sam to złapie zapisze i zrobi porządek

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

MISWRO
30th-April-2016, 22:43
Nie mam pojęcia jutro nagram płytę pomijając foldery i zobaczę co z tego wyjdzie

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

bobofruit
1st-May-2016, 02:29
MISWRO zgrać muzykę na dysk wewenętrzny samochodu można raczej tylko z płyty CD (a to trwa). MP3 nie zgrasz na dysk wewnętrzny. W FX z 2009 na pewno się nie da.
Mój FX zrzuca sobie na dysk wewnetrzny muzykę w skompresowanym formacie, ale tylko z płyty CD z plikami WAV (nie przegra plików MP3 z płyty CD na dysk HDD).
Dużo łatwiej i prościej kupić pendrive USB 16 lub 32GB i tam wgrać na komputerze muzykę.
Wsadzasz go później do portu USB i infi ją wówczas widzi w odpowiednich katalogach takich jak je wgrłeś na Pendrive.
Muzyka na USB to lepsze rozwiązanie. Nie kręci Ci się ciągle płyta ani nie zarzynasz niepotrzebnie dysku HDD przy słuchaniu muzyki.
Tak samo można wgrać mu na tego pendrive filmy DIVX (jak lubisz oglądać na postoju). Ale filmy musza być skompresowane odpowiednim kodekiem. Którymś popularnym, pamiętam na pewno że mój FX toleruje tylko kilka tych kodeków. Trzeba popróbować.

slepy62
1st-May-2016, 10:09
MISWRO zgrać muzykę na dysk wewenętrzny samochodu można raczej tylko z płyty CD (a to trwa). MP3 nie zgrasz na dysk wewnętrzny. W FX z 2009 na pewno się nie da.
Mój FX zrzuca sobie na dysk wewnetrzny muzykę w skompresowanym formacie, ale tylko z płyty CD z plikami WAV (nie przegra plików MP3 z płyty CD na dysk HDD).
Dużo łatwiej i prościej kupić pendrive USB 16 lub 32GB i tam wgrać na komputerze muzykę.

Tak jak pisze Bogdan,
1. "duży" pendrive lub inne urządzenie z muzą (dysk zewnętrzny, ipod, telefon) które podpinasz i z którego odtwarzasz...
2. jeżeli masz na kompie pliki muzyczne - kupujesz kilkadziesiąt CD, wypalasz w formacie WAV i wgrywasz na HDD
Innej możliwości chyba nie ma i rocznik auta jest bez znaczenie,
chodzi o kwestie legalności źródła itd... dlatego nie zgrasz z innych nośników niż CD w formacie WAV - do tego dochodzi współpraca z bazą Gracenote;

MISWRO
1st-May-2016, 17:14
Dziękuję za informację i właśnie zagrałem muzykę na palec i mam to w nosie też gra hehe

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Mateusz ex37
26th-July-2019, 08:49
Odkopię nieco temat by nie zakładać nowego i nie zaśmiecać forum. Otóż jak sprawdzić czy mój EX37 posiada wbudowany dysk. Dodam, że nie ma nigdzie USB.

slepy62
26th-July-2019, 09:47
Odkopię nieco temat by nie zakładać nowego i nie zaśmiecać forum. Otóż jak sprawdzić czy mój EX37 posiada wbudowany dysk. Dodam, że nie ma nigdzie USB.

O ile dobrze pamiętam masz 2008 więc stary entertainment, dyski weszły produkcyjnie chyba od II połowy 2009,
w wersjach europejskich (nazewnictwo z FX'ów, nie pamiętam czy tak samo było w EX'ach):
- GT i SPORT - 10 GB (tylko NAVI)
- w PREMIUM i SPORT PREMIUM 30 GB (NAVI + możliwość wgrywania muzyki, zdjęć itd...)