PDA

Zobacz pe?n? wersj? : VK45DE gasnie



JANEK
14th-May-2016, 22:49
Witam wszystkich.
Potrzebuje pomocy.Moj fx45 od pewnego czasu ma dziwna przypadłość.Po ostrzejszej jeździe ,gaśnie w trakcie jazdy.Nie daje sie uruchomić od razu.po jakimś czasie auto normalnie odpala i można jechać dalej.Jednak od kilku dni jest coraz gorzej.nawet podczas spokojnej jazdy silnik gaśnie.Po ok.5-10 min zapala.Pojawia się kod błędu P0340.Wymieniłem oba czujniki walków rozrządu.Bez efektu.Kiedy samochód jest zimny jedzie normalnie,ale po przejechaniu ok.10-20 km sytuacja się powtarza.Rocznik 2006 ,vk45de,przebieg ok 300 tys.

darekFX45
14th-May-2016, 23:05
Miałem w moim podobny przypadek i też wymieniłem czujniki wałków rozrządu ale zupełnie nie potrzebnie -taką diagnozę postawili mi w serwisie Boscha a po tym doszli do wniosku że trzeba wymienić łańcuchy rozrządu -po takiej diagnozie wybrałem sie do serwisu nissana w Toruniu i jasno powiedzieli ze to czujnik położenia wału jest do wymiany - jak to zrobiłem to problemy się skończyły

JANEK
15th-May-2016, 11:54
Czy moze ktos mi powiedziec gdzie sie on znajduje?,bo przeszukujac caly internet nie ma zadnej wzmianki o jego lokalizacji.

grabba
15th-May-2016, 12:33
Serwisówka do Twojego samochodu jest do ściągnięcia z tego miejsca: http://www.nicoclub.com/FSM/FX/2006_FX45-35/