PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Infiniti FX45



cwq
29th-May-2016, 11:05
Witam
Mam problem z autem fX45 2005R świeżo po zakupie otóż auto na wysokich obrotach mocno kopci na biało przy normalnej jeździe nie kopci natomiast na wysokich obrotach pełno białego dymu , moc jest , płynu nie ubywa oleju też nie , świeci się kontrolka Service engine soon , problem występuj na benzynie , na gazie auto narzazie nie jeździ bo się nie przełącza . Ma ktoś jakiś pomysł co na początku sprawdzić ?

nero113
29th-May-2016, 11:53
Jak na moje oko to może być uszczelka pod głowicą.
Czy podczas jazdy są skoki temperatury ?
Na zimnym silniku odkręć korek chłodnicy i odpal go. Jeżeli po minucie, dwóch pojawią się bąbelki tzn, że przyszedł czas na planowanie dwóch głowic i zakup dwóch uszczelek pod głowicą (plus olej i filtr oleju).
Dym pojawił się niedawno, czy trwa to już chwilę?

cwq
29th-May-2016, 12:46
Jak na moje oko to może być uszczelka pod głowicą.
Czy podczas jazdy są skoki temperatury ?
Na zimnym silniku odkręć korek chłodnicy i odpal go. Jeżeli po minucie, dwóch pojawią się bąbelki tzn, że przyszedł czas na planowanie dwóch głowic i zakup dwóch uszczelek pod głowicą (plus olej i filtr oleju).
Dym pojawił się niedawno, czy trwa to już chwilę?


Dym pojawił się po zakupie :-) Podczas jazdy niema skoków temperatury chociaż wskaźnik jest nie na samym środku tylko odrobinę niżej nie wiem czy tak ma być ale jest w jednej pozycji , szybko łapie temperaturę i ja trzyma . Z rzeczy które jeszcze występują odnośnie silnika to na postoju delikatnie falują obroty tak jakby miał silnik się zgasić ale nie jest to zawsze czasami jest ok .

Black
29th-May-2016, 14:24
skoro świeci się kontrolka to odczytaj błąd i będziesz bliżej zdiagnozowania usterki,bo tak to każdy słysząc o białym dymie,powie ci że to wina uszczelki pod głowicą.

btw

kiedy go kupiłeś?