PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Jak dołożyć navi, ekran dotykowy itp



sirtrojan
28th-August-2010, 19:11
Ponieważ po naszych drogach śmiga mnóstwo FXów I gen które nie mają nawigacji ani kamery cofania, chciałbym przedstawić jedną z możliwości aby wejść w posiadanie wyżej wymienionych.

W miejscu zegarka - można zamontować radio z wysuwanym monitorem i wszystkimi funkcjami o których sobie zamarzymy.

Poniżej wrzuciłem fotki auta Rookiego -FXera ze Stanów - wtedy było akurat w fazie przejściowej - teraz już tak nie wygląda :) Zamontowany jest sprzęt Alpine

563560561562564565

Mimo że nie jest to tania modyfikacja (chociażby ze względu na cenę radia) - jest chyba warta inwestycji.

danielV6
28th-August-2010, 19:50
Tego typu radio chciałbym zamontować w swoim G35 tylko nie ma jak, a może ktoś z was widział gdzieś na zagranicznych forach jakieś pomysły jak to zamontować.

Black
28th-August-2010, 20:02
Zeby zainstalować w G normalne radio potrzebny jest taki kit

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2003-04-INFINITI-G35-STEREO-INSTALL-DASH-KIT-COMBO-7604-/200451697374?pt=Car_Audio_Video&hash=item2eabda2ade

mnie rownież podoba sie takie radyjko które Grzech zaprezentował

danielV6
28th-August-2010, 20:19
Spadasz mi z nieba :) Zastanowię się nad tym...

sirtrojan
28th-August-2010, 21:46
radyjo może być nawet za mniej niż 2k - ( np bez navi) albo jakaś używka za ok 1,5 k PLN.

co do ramki to pamiętam że ktoś narzekał na niską jakość.

POZIOMA
29th-August-2010, 06:45
Jakość na tym zdjęciu odbiega strasznie od rzeczywistości ale można przywyknąć do Chińszczyzny i da się wszystko zamontować.

http://img52.imageshack.us/img52/8393/mmg9115.th.jpg (http://img52.imageshack.us/i/mmg9115.jpg/)

Black
29th-August-2010, 10:48
Mały OT

Kurde Piotrek co ty robisz o tej porze przed kompem?:)

sirtrojan
29th-August-2010, 11:13
toż to już radyjko/stacja 2DIN - nice :)

babel
10th-October-2010, 18:10
A dało by się to zamontować zamiast kaseciaka? Z tego co oglądałem manuala to wydaje mi się, że kaseciak jest stałą częścią całego systemu audio.

sirtrojan
10th-October-2010, 19:31
Nie da rady :/ można zamontować coś niżej w miejscu zegarka ale tylko z wysuwanym monitorem(jak kilka postów wyżej). albo jak zrobil SZJ2020 wrzucić kolorowy ekran w schowek na okulary. :)

Max
29th-October-2010, 21:00
witam,
mam właśnie tak zamontowane radio Alpine z wysuwanym ekranem, na którym można wywoływać wszystkie wymienione wyżej funkcje. Wskutek tego jednak nie działa mi tempomat, gdyż odłączono (nie wyjęto) radio firmowe, którego piny są ponoć połączone wspólnymi wiązkami elektrycznymi do kierownicy - na którym są też przyciski tempomatu. Ponieważ posiadam to auto od niedawna, nie rozpoznałem jeszcze możliwości ponownego podłączenia tempomatu. Jak można rozwiązać ten problem?
Pozdrawiam - Max

sirtrojan
29th-October-2010, 21:23
wziąłeś tego szarego FXa (pomarańczowa tapicerka) z pomorza?

nie wiem wpiąć radio w fabryczna instalacje to rozumiem ale żeby pruć coś i zepsuć tempomat to już rzeźnia. Poczytam trochę i dam ci znać czy u innych też tak jest czy wszystkie funkcje zostały zachowane.

Schirru
29th-October-2010, 21:46
no właśnie to jest ten ból, że montując taki wysuwany monitor i dodatkowe radio trzeba odłączać fabryczny sprzęt. troche mi to nie leży..;/ no chyba że nie trzeba i da się to wszystko jakoś rozsądnie połączyć??:) generalnie najciekawszą jak do tej pory przeróbką jaką widziałem było wrzucenie fabrycznego monitorka w podsufitke, a w jego miejsce jakis kombajnik. tyle że to pewnie kosztowne i ciekaw jestem czy ktoś by mi cos takiego w Wawie ogarnął...;/

sirtrojan
29th-October-2010, 22:39
to jak widziałem nizłą opcję - w konsoli zamiast głośnika centralnego - nad wyświetlaczem - była winda z monitorem! Fajna sprawa i dodatkowo sprzęt jest ukryty.

Max
5th-November-2010, 18:54
Witam,
u mnie sprawa się wyjaśniła - po prostu mechanik wpiął wtyczkę gdzieś pod kierownicą - i tempomat gra, aż miło! Radio Alpine pozostało tym, które gra. Zaś radio firmowe "działa" - bezgłośnie. Nie mogę się jednak dobrać do basów (są zbyt słabe). Gdzie w FX-ie schowany jest wzmacniacz?

Max

sirtrojan
5th-November-2010, 22:48
Max jak masz to wrzuć fotę swojego zestawu :thumb: