PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Czujnik cisnienia w oponach FX 2009



Norek
10th-June-2016, 16:19
Witam,

Regeneruje felgi i wykonawca mowi mi, ze nie moze odkrecic czujnikow cisnienia i zeby dokonczyc renowacje musieliby je zniszczyc.

iIe kosztuje komplet nowych i czy jest sens je zakladac ?

Bede wdzieczny za szybka odpowiedz, za ktora z gory dziekuje.

Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

borewicz
10th-June-2016, 17:24
Około 1000-1100zł musisz wydac.Jeżeli nie jesteś pewien, że chcesz/potrzebujesz,to możesz na razie założyć zwykłe wentyle w miejsce czujników.

slepy62
11th-June-2016, 08:15
czy jest sens je zakladac ?

Hmm.. dzięki czujnikom masz bieżącą kontrolę ciśnienia w oponach czyli dosyć przydatną informację
jeżeli ich nie zamontujesz - po każdym odpaleniu będziesz maił komunikat "warning" oraz na stale świecący wykrzyknik na kokpicie/desce...
ale ogólnie rzecz biorąc - jeździć bez problemu możesz

OEM w sklepach :infi: w USA to koszt około $70 sztuka * 4 + $25~$30 transport lotniczy do PL (taniej jeżeli będzie kilku chętnych), więc przy obecnym kursie $$$ - chyba taniej wyjdzie zakup w serwisie :infi: w PL + spasowanie/zaprogramowanie ich w serwisie :infi: lub nissana lub przez kogoś kto ma do tego urządzenie (zapytaj bobofruita)

można też chyba kupić inne czujniki - zastępcze i je zaprogramować do Twojego samochodu / modelu - ale o to już pytaj kolegów na forum którzy to robili (poszukaj w postach)..

Adam_77
12th-June-2016, 09:44
Nie rozumiem dlaczego ma ten spec od opon zniszczyć czujniki , jeśli nawet uszkodzi wentyl masz zestawy naprawcze
Zobacz ofertę: Zestaw Naprawczy Czujnik Ciśnienia Nissan Infiniti
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5012563899

Wymienia je i dalej cieszysz sie z działajacych czujników.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

slepy62
12th-June-2016, 11:53
Nie rozumiem dlaczego ma ten spec od opon zniszczyć czujniki , jeśli nawet uszkodzi wentyl masz zestawy naprawcze
Zobacz ofertę: Zestaw Naprawczy Czujnik Ciśnienia Nissan Infiniti
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5012563899
Wymienia je i dalej cieszysz sie z działajacych czujników.


Prawdopodobnie zapiekły/zaspawały się nakrętki mocujące na feldze - pytanie czy nie można ich rozciąć - nie niszcząc czujników, nakrętki kosztują ~$8 za sztukę ale sądzę że można znaleźć w PL podobne / zastępcze

Natomiast jeżeli te zestawy naprawcze pasują - to jest to idealne rozwiązanie...
wyglądają identycznie więc warto spróbować bo cena jest "żadna"...

Norek
12th-June-2016, 17:26
Dzieki, dam znac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Norek
16th-June-2016, 23:57
No wiec jest tak:

Po pierwsze odebralem dzisiaj auto po renowacji felg. Wyglada super. Dziekuje Forumowiczom, ktorzy polecili mi renowacjefelg.pl w Warszawie na Krakowskiej. Tez ich polecam.

Trzy czujniki zniszczone, jeden sie uchowal. Ich konstrukcja faktycznie pokazuje, ze inaczej sie chyba nie dalo.

Mam teraz pytanie. Na Alledrogo widzialem 2 uzywki identyczne z moimi. Jeden mam swoj. Czy mozna tak z roznych aut montowac te urzadzenia ? A czy wobec tego, ze czwartego nie ma w sieci, to mozna by wziac zamiennik i np. sklonowac czujnik oryginalny (lub nawet nie klonowac) ? Czy taka kombinacja mialaby szanse dzialac poprawnie ?

Generalnie moge poczekac na tego czwartego, ale jak nigdy nie trafie to bede mial problem i albo dokupie czwartego zamiennika albo 4 zamienniki i bede mial 3 oryginalne w zapasie. Nie jest to tania zabawa wiec wolalbym uniknac tego.

Jak to widzicie ?

A tak btw w aucie byly czujniki Nissana, takie zolte - fotka w zalaczniku. Nr czesci 40700 JYOOB. Moze ktos ma jeden na sprzedaz ?

Czy uwazacie, ze nr czesci musi byc identyczny ? Widzialem 40700 ale z inna reszta numeru i w innym kolorze, tj. niebieskim i zielonym. Czy takie by dzialaly ?

Pozdrawiam serdecznie


http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160616/d205a6eea09258efbbc13ddf9aa8ea96.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bobofruit
17th-June-2016, 02:33
Ja na przykład zamiast takiego źółtego zastosowalem 40700-1AY0A szary.
Te żółte najczęściej widziałem z 2009 i 2010r. Czyli są troszkę stare. Wewnątrz czujnika jest bateria a jej żywotność może się skończyć nawet po 5-6 latach . Szukaj nowszych. Na czujniku jest rok produkcji.
Ważna jest częstotliwość pracy czujnika. Wersje dla EUROPEJSKICH samochodów pracują na innej częstotliwości niż AMERYKŃSkie. I to jest bardzo ważne.

Dla wersju EU częstotliwość TPMS to 433MHz
Dla USA częstotliwość TPMS 315MHz

Sprzedający powinien Ci koniecznie potwierdzić że to wersja EU lub USA.

Te czujniki robi firna Schrader. Wejdź na ich stronę i znajdź jaki najnowszy symbol zalecają dla twojego wozu.

Dla EU
https://www.schraderinternational.com/Document-Library/EU-TPMS-Application-Guide?sc_lang=en-US-E

Dla wersji USA
https://www.schraderinternational.com/Document-Library/NA-EZ-sensor-Application-Guide?sc_lang=en-US-NA

Każdy z tych kolorowych czujników ma unikalny kod zaszyty wewnątrz.
By samochód wiedział że ma nowe czujniki konieczne jest poinformowanie go o tym przez odpowiednie wpisy w pamięci samochodu dotyczące kodów z nowych czujników (zrobisz to odpłatnie w serwisie infiniti, nissan, większych zakładach wulkanizacyjnych).

Grzes
17th-June-2016, 09:19
Ja kupiłem na alldrogo 2 czujniki ciśnienia zamienniki. Przesłałem tylko kody do wczytania do nich i otrzymałem już zaprogramowane. Auto je widzi i wszystko jest ok. Oryginalne czujniki, które posiadałem się rozszczelniły a są nierozbieralne więc musiałem zamienić. Poza tym bateria w czujnikach funkcjonuje 6 - 7 lat więc starych używek nie polecam. Nazwa sprzedawcy: czujniki-tpms. Zamienniki są rozbieralne w przeciwieństwie do oryginałów i umożliwiają wymianę samego zaworu.

Tomek g35c
12th-March-2017, 23:53
Wracam do tematu.
Jak odczytać te kody żeby zaprogramować czujnik który właśnie zakupię.
Czy każdy wulkanizator może to ogarnąć czy nie bardzo.

pgkoci
13th-March-2017, 06:56
Ja też podepnę się pod temat. Czy znacie w okolicach Warszawy jakiś zakład (poza ASO), któy zajął by się tematem kompleksowo tj. ma w ofercie zamienniki czujników, by je zainstalował oraz skalibrował z samochodem (wersja USA)?

slepy62
13th-March-2017, 16:48
Ja też podepnę się pod temat. Czy znacie w okolicach Warszawy jakiś zakład (poza ASO), któy zajął by się tematem kompleksowo tj. ma w ofercie zamienniki czujników, by je zainstalował oraz skalibrował z samochodem (wersja USA)?

Obawiam się że w wersji USA - masz inną częstotliwość niż wersje UE.
Mi do mojej Q50'tki serwis :infi: W-wa kazał kupować czujniki w US - choć wychodziło drożej niż w PL - więc wpierw sprawdź na jakiej częstotliwości Ci chodzą czujniki.

Ale mogę się mylić - bo już kilku kolegów zakładało do I generacji - więc... można

danielo3333
13th-March-2017, 19:45
USA ma 315MHz a Europa 433MHz

Tomek g35c
13th-March-2017, 20:18
Wracam do tematu.
Jak odczytać te kody żeby zaprogramować czujnik który właśnie zakupię.
Czy każdy wulkanizator może to ogarnąć czy nie bardzo.

Jeszcze raz pytanie odnośnie programowania czujników.
Czy ktoś może wie jak odczytać kod czujnika żeby podać prawidłowy do zakodowania sprzedawcy. Tak abym nie musiał się tym zajmować po zakupie. Czujnik kosztuje 185 pln na aledrogo...

bartek1706
13th-March-2017, 20:51
Tomek, kupowałem jakiś czas temu w motofactory dwa czujniki po 140 zł sztuka. Zaprogramowali mi je bez problemu w wulkanizacji 24H na terenie skry. FX II wersja eu z czujnikami na 433mhz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

yoozeg
14th-March-2017, 10:54
Witam,
ja właśnie jestem po zakupie i programowaniu czujników do wersji USA.
Zakupiłem takie czujniki: http://allegro.pl/sensor-tpms-uniwersalny-315mhz-usa-programowanie-i6627820584.html.
Czujniki dobrze wykonane, u mnie zostały sklonowane (do letniego zestawu) i działają bez problemu.
Jeżeli chodzi o odczytanie kodu czujnika, to zajmuje to ok. 1 minuty, ważne, żeby zakład wulkanizacyjny miał odpowiedni sprzęt.
Wcześniej adaptowałem u nich nowy czujnik i po podpięciu się przez OBD również nie mieli z tym problemu.

banderas77
21st-March-2021, 15:31
Witam
Nie zakładam nowego tematu. Na wstepie chciałbym sie przywitać.
Płynie do mnie FX35 2009 (II poł. 2008) z US
Opony 20" i felgi zakupione, ale powstał problem z czujnikami.
Znalazłem takie" Czujnik ciśnienia opon TPMS Autel MX 315Mhz USA Kraków - Allegro.pl (https://allegro.pl/oferta/czujnik-cisnienia-opon-tpms-autel-mx-315mhz-usa-6176767218?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_opony_pla_opony_i_felgi&ev_adgr=Opony+i+felgi+-+Osprz%C4%99t+i+akcesoria&gclid=EAIaIQobChMIv5mS6LfB7wIVkwDmCh2zzA1OEAYYASAB EgJjm_D_BwE)

Podejdą i czy każdy wulkanizator z obojetnie jakim użądzeniem poradzi sobie z ich sparowaniem z autem?
Na stronie Tiptopolu są 433/315 nawet:
Czujnik ciśnienia TPMS Autel 1-Sensor 433/315 MHz z zaworem aluminiowym - sklep tiptopol.pl (https://sklep.tiptopol.pl/czujniki-cisnienia-tpms/autel-1-sensor-alu.html)

A może ma ktoś odsprzedać 4 czujniki Tpms 315 Mhz?

Dzięki i pozdrawiam
Marcin

slepy62
22nd-March-2021, 08:08
A może ma ktoś odsprzedać 4 czujniki Tpms 315 Mhz?


Czujniki do Twojego
https://www.ifans.pl/showthread.php?9943-Czujniki-TPMS-do-wszystkich-modeli-INFINITI-2-generacji&highlight=Tpms

W FX35 2009 -TYLKO czujniki 315 MHz

Info też na PRIV

Mateusz ex37
24th-July-2021, 12:38
A ja mam pytanie z innej strony. Czy można wyłączyć komunikat o braku odczytu z czujników? Może gdzieś w ukrytym menu albo poprzez Obd2? Mam drugie felgi a czujniki kupię dopiero za dwa miesiące.

wlaziu
24th-July-2021, 20:55
Zależy o którym aucie mowa.
Jeśli QX60 to raczej nie ma takiej opcji, ponieważ ten model nie występował bez TPMS.
Jeśli EX37 to tam można zmienić konfigurację BCM na bez TPMS. Potrzebny Consult i interfejs OBD2.
Wszytko zależy od modelu i tego ile opcji konfiguracji jest w module BCM.
Możesz również spróbować metodę na partyzanta. Jest to niewątpliwie najtańsza i najprostsza metoda, ale musisz pierw wyjąć czujniki z opon i chyba prościej kupić drugi zestaw... https://www.instructables.com/Tire-Pressure-Sensor-Bypass/
(https://www.instructables.com/Tire-Pressure-Sensor-Bypass/)

djoneway
25th-July-2021, 09:19
Ja robiłem metodą na partyzanta, tzn nawet nie potrzebowałem tej tuby ciśnieniowej tylko zaprogramowałem czujniki za pomocą EL-50448 VXScan na sucho bez montowania ich w kołach i trzymałem je w schowku. Samochód je widział cały czas i nie wyświetlał się komunikat o niskim ciśnieniu ani kontrolka TPMS.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Gdanio
25th-July-2021, 12:01
Ja robiłem metodą na partyzanta, tzn nawet nie potrzebowałem tej tuby ciśnieniowej tylko zaprogramowałem czujniki za pomocą EL-50448 VXScan na sucho bez montowania ich w kołach i trzymałem je w schowku. Samochód je widział cały czas i nie wyświetlał się komunikat o niskim ciśnieniu ani kontrolka TPMS.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Ja ostatnio zmieniałem felgi i czujniki się nie odkręciły 2 się połamały założyłem bez czujników i żadna kontrolka się nie pali .

djoneway
25th-July-2021, 12:06
Ja ostatnio zmieniałem felgi i czujniki się nie odkręciły 2 się połamały założyłem bez czujników i żadna kontrolka się nie pali .A ile km już przejechałeś od tamtego czasu? Mnie się zapaliła kontrolka po przejechaniu paruset kilometrów, widocznie komputer z opóźnieniem zorientował się że nie ma odczytu z 2 czujników których też nie miałem w kołach.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Gdanio
25th-July-2021, 12:11
około 2500 kilometrów i 3 miesiące

djoneway
25th-July-2021, 12:16
To już masz spokój[emoji106] a na wyświetlaczu gwiazdki z tych 2 kół?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Gdanio
25th-July-2021, 12:20
Z 4 nie mam żadnego czujnika . Na desce się nic nie pali jak wejdziesz w radiu w menu to gwiazdki są na 4-czujnikach

djoneway
25th-July-2021, 12:22
I tak to powinno wyglądać, nie masz czujników, nie masz wskazań ale też żadna kontrolka nie świeci Ci nachalnie po oczach. [emoji846]

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Gdanio
25th-July-2021, 12:42
Dokładnie . Wcześniej dzwoniłem do Nissana czy wykasują te czujniki to powiedzieli że się nie da . W razie czego to mam 4 nowe czujniki i 1 używany więc będę kombinował.

Ologt
16th-September-2021, 17:27
Ja robiłem metodą na partyzanta, tzn nawet nie potrzebowałem tej tuby ciśnieniowej tylko zaprogramowałem czujniki za pomocą EL-50448 VXScan

Ciekawe czy w 2 gen FX by zadziałał Twój programator ? W jaki sposób wywołałeś funkcje programowania w aucie ?

Sebbs
8th-January-2022, 20:35
Ostatnio po przejechaniu kilku km zaświeciła mi się kontrolka czujników ciśnienia. Wszedłem w radiu we wskazania czujników i prawy tył pokazywał same gwiazdki. Wcześniej sprawdzałem i pokazywał wartości. Dojechałem na miejsce zgasiłem samochód i po jakichś 2h wracałem do domu. Odpaliłem i nie było już kontrolki od tpms, wszedłem w radiu we wskazania a tam pokazuje wartość poprawnie. Znowu przejechałem kilka km i kontrolka się zaświeciła i prawe tylne koło pokazało gwiazdki. Przed wymiana opon na zimówki było wszystko okej, wymieniłem opony w listopadzie i samochód w sumie więcej stał niż jeździł ale jak jeździłem na miejscu to żaden komunikat nie wyskakiwał. Teraz wziąłem go przegonić po tym postoju i po jakichś 15km wywaliło kontrolkę od tpms.