PDA

Zobacz pe?n? wersj? : łożysko na tył - gdzie kupować i czy tylko oryginał jest wart kupna?



Piotr_FX
10th-June-2016, 17:51
Cześć, szukam łożyska na tył. W ASO łożysko 43210-WL000 kosztuje 880 pln :/ znalazłem stronę www.partsdealer.pl (http://www.partsdealer.pl) z oryginalnymi częściami, ale nie wiem czy mogę jej ufać. Telefonu nie odbierają. Łożysko mają w cenie 380 zł. Czy ktoś kupował u nich? Cena w sumie podobna do InfinitiParts, ale tam wysyłka z US do PL kosztuje drugie tyle co łożysko.

Pełno jest zamienników, ale każdy odradza. Ktoś mówił mi abym ew. kupił zamiennik firmy KOYO, ale tego też nigdzie nie widzę. HELP!

nero113
10th-June-2016, 18:32
W zeszłym roku kupiłem 4 szt z piastami, najtańsze na allegro (chyba NTY) i zrobiłem ok 20tys. km . Cisza...

tiger456
10th-June-2016, 18:43
Ja również zakupiłem najtańsze NTY, zrobiłem ponad 15000 km i cisza.

grabba
10th-June-2016, 20:12
Ja kupiłem 40tkm temu Febest na przód po ok 800 zł za szt i jedna już lekko słychać - szumi. Tylne OEM mają przejechane od nowości 120 tkm i ja ich nie słyszę.

Piotr_FX
10th-June-2016, 23:55
Nie no 40 tys to bardzo dobry wynik. 15-20 tys brzmi optymistycznie ale nie wiadomo ile pociągnie. Bo jak się zaraz rozleci to będą to łożyska na 1 rok :/

Najgorzej, że oryginalne części ma tylko ASO :/

slepy62
11th-June-2016, 09:56
Cześć, szukam łożyska na tył. W ASO łożysko 43210-WL000 kosztuje 880 pln :/ znalazłem stronę www.partsdealer.pl (http://www.partsdealer.pl) z oryginalnymi częściami, ale nie wiem czy mogę jej ufać. Telefonu nie odbierają. Łożysko mają w cenie 380 zł. Czy ktoś kupował u nich? Cena w sumie podobna do InfinitiParts, ale tam wysyłka z US do PL kosztuje drugie tyle co łożysko. Pełno jest zamienników, ale każdy odradza. Ktoś mówił mi abym ew. kupił zamiennik firmy KOYO, ale tego też nigdzie nie widzę. HELP!

Chcesz kupić 1 szt ??? bo jak wymieniasz to powinieneś już chyba oba...
W każdym bądź razie, zakup 2*OEM (43210-WL000) z transportem na terenie US ~ $228
paczka lotnicza POLAMER do PL jakieś $25~$30 (chyba że będzie więcej chętnych na jakieś "bebechy" - to wtedy koszty paczki będą proporcjonalnie niższe) w W-wie w poniedziałek/wtorek za tydzień lub za 2 tygodnie
+ ok. 50-zł w PL
sumarycznie zaokrąglając w górę $260 * 4,04-zł (kurs na dziś w PayPal) + 50-zł = 1100-zł za dwa łożyska OEM

8120

Jeżeli chcesz - mogę ściągnąć - tylko wtedy podaj dla pewności VIN na PRIV...

slepy62
11th-June-2016, 11:20
znalazłem stronę www.partsdealer.pl (http://www.partsdealer.pl) z oryginalnymi częściami, ale nie wiem czy mogę jej ufać. Telefonu nie odbierają. Łożysko mają w cenie 380 zł. Czy ktoś kupował u nich?

Cena na partsdealer.pl - jest dobra - pytanie tylko czy:
- to nie jest firma "krzak" ? / działalność jest jednoosobowa, właściciel z UKRAINY
- brak jakichkolwiek opinii na "necie" o tym e-sklepie - w każdym bądź razie nic nie znalazłem
- brak możliwości odbioru osobistego i zapłaty gotówką, nie widzę też możliwości zakupu i dostawy za pobraniem...
- strona internetowa jest strasznie prymitywna, większość linków nie działa - czyli po totalnej taniości
- rejestrację/siedzibę mają w Warszawie - więc można by podjechać i sprawdzić czy to nie jest tylko "BOX"
- czy oferują oryginały czy podróby oryginałów produkowane gdzieś...
- czasy realizacji + ilość magazynów wskazują że teoretycznie - dostawy są realizowane z różnych miejsc na świecie

Jeżeli to nie firma "krzak" - powinno być nowe źródło części w cenach porównywalnych do cen w US

ale...
http://www.ifans.pl/showthread.php?5507-sklep-PARTSDEALER-PL-czy-kto%B6-mia%B3-do-czynienia-zna-ten-sklep&p=56559#post56559

Piotr_FX
11th-June-2016, 23:40
Dzięki za sprawdzenie, miałem jechać do ich "siedziby", ale to drugi koniec Warszawy dla mnie. Dzwoniłem na komórkę, dzwoniłem viberem i nikt się nie zgłaszał, dlatego bałem się kupować.

Wymienić chcę jedno łożysko, drugie na razie nie daje oznak zużycia, więc na razie niech jeździ. Dzięki za propozycję ściągnięcia z US, ale kupując w ASO mogę wziąć fakturę, wiec wychodzi mnie mniej więcej tyle samo co z US. Szukam cały czas zamiennika KOYO/SKF ale nigdzie w necie tego nie mogę znaleźć, same chińskie badziewia.

grabba
12th-June-2016, 00:04
Fabest jeszcze robi piasty do Infiniti, ale ciężko kupić w PL.