PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 czujniki parkowania w deszczu



Ravmax
14th-July-2016, 18:11
Mam pytanie czy wam też głupieją czujniki parkowania w momencie kiedy pada deszcz. Jestem właścicielem q50 hybrid od tygodnia i dzisiaj zauważyłem, że kiedy ada to w zasadzie co postój na światłach to czujniki parkowania mnie ostrzegają i na górnym ekranie włącza się kamera z czerwonym alertem. Czy te modele tak mają czy to u mnie jest coś nie tak?

slepy62
14th-July-2016, 21:00
Mam pytanie czy wam też głupieją czujniki parkowania w momencie kiedy pada deszcz. Jestem właścicielem q50 hybrid od tygodnia i dzisiaj zauważyłem, że kiedy ada to w zasadzie co postój na światłach to czujniki parkowania mnie ostrzegają i na górnym ekranie włącza się kamera z czerwonym alertem. Czy te modele tak mają czy to u mnie jest coś nie tak?

Jeżeli nie dojeżdżasz do innego samochodu, motoru, czegoś tam - zbyt blisko - NIE. Przyczyny mogą być różne, ale:
- sprawdź jaką masz przednią podkładkę pod tablicą rejestracyjną - w wersjach EU oryginalne podkładki powinny być przyciete - na początku sprzedaży w PL praktycznie wszyscy zgłaszali podobny problem - przyczyną była wystająca bokami do przodu podkładka pod tablicę rej. (niwelująca krągłość zderzaka) - którą czujniki brały za przeszkodę...
- masz gwarancję - więc głoś kalibrację czujników w trakcie pierwszego przeglądu lub umów się na serwis jak będziesz miał zaplanowany pobyt gdzieś w pobliżu
Na TERAZ możesz jeszcze spróbować wejść w menu i zmniejszyć czułość czujników
Było sporo na ten temat - więc poszukaj...

Na bardzo mocno padający deszcz mogą ci zareagować systemy z tarczy np. może się samoczynnie wyłączyć ICC, ALC itp.

a.... jeszcze jedno - czujniki będą się wzbudzać w wypadku mocnego zabrudzenia np. błoto, w zimie śnieg/oblodzenie oblepiające czujniki/zderzak (ja w zimie często je wyłączam na stałe)

Ravmax
29th-July-2016, 01:00
Dzięki za odpowiedź, problemem okazał się dość mocno padający deszcz. Przestało padać i problem zniknął.

piotrekts
30th-July-2016, 19:40
Ja wywaliłem ramkę pod tablice rejestracyjną i przykręciłem bezpośrednio do tego czarnego plastiku zamontowanego fabrycznie i problem ustąpił

czejzee
3rd-August-2016, 23:13
U mnie wczoraj coś z drzewa pospadało i osiadło na jednym czujniku. Odzywał się cały czas. Wystarczyło to coś zdjąć i po problemie..