PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Lakierowanie - jak się uchronić od posądzenia o bite auto



tas23
23rd-August-2016, 12:22
Cześć,

Użytkuję FX35 od blisko roku i chciałbym go poprawić optycznie. Miałem go wysłać do spa (car detaling), ale po przyjrzeniu się karoserii zobaczyłem, że mam w kilku miejscach malutkie ogniska korozji (największe ma z 5mm średnicy), a maska przednia wiele odprysków od kamyków (standard w SUVach). Zatem zanim pójdzie na spa, warto się tym zająć.

Kłopot w tym (a może szczęście), że auto kupiłem od pierwszego właściciela i miało lakierowany tylko prawy przedni błotnik. Reszta lakieru fabryczna.
Jak teraz przelakieruję ze dwa elementy (resztę się da zrobić punktowo) to przy odsprzedaży będzie "bity, z dwóch składany"...

Macie jakieś sprawdzone sposoby żeby się przed tym zabezpieczyć? Wiem, że zdjęcia przed i po lakierowaniu nie każdego przekonują. Może jakiegoś rzeczoznawcę, który zaznaczy co jest do poprawienia i faktura na te naprawy?

Pozdrawiam
Marcin

tiger456
23rd-August-2016, 12:59
Ja tam się niczym takim nie przejmowałem, tylko umalowałem cały przód i tył (również ze względu na odpryski, tył umalowany ze względu na dosyć sporą rysę), a reszta poszła do porządnej polerki. Ogniska rdzy na FX-ach z naszych roczników to żadna nowość. To jest twoja sprawa czy chcesz poprawić go wizualnie czy nie, a jeżeli ktoś się będzie chciał o coś przyczepić to i tak zawsze znajdzie powód. Zrób go tak, żeby tobie się podobał.

Ologt
23rd-August-2016, 14:59
a maska przednia wiele odprysków od kamyków (standard w SUVach)

To nie jest standart tym bardziej w Suvach ,zderzak to rozumię ale maska dosyć wysoko jest.




będzie "bity, z dwóch składany"...

To fakt , na pewno nie miłe to będzie wysłuchiwać przy odsprzedaży i patrzenie na miernik i pokazywanie palcem przez "cfaniaków"




Macie jakieś sprawdzone sposoby żeby się przed tym zabezpieczyć?

Spróbuj może właśnie w spa (car detaling ) wykonują smart repair i potrafią polakierować punktowo że nie ma śladu , ktoś na forum wykonywał taką naprawę i był zadowolony . FX-ów szczególnie 1 gen w oryginalnym malowaniu jest to jak wygrana w totka ,więc utrzymuj to póki jeszcze możesz .

ArtPol74
23rd-August-2016, 15:20
Cytat Napisał tas23 Zobacz post
a maska przednia wiele odprysków od kamyków (standard w SUVach)
To nie jest standart tym bardziej w Suvach ,zderzak to rozumię ale maska dosyć wysoko jest.
Chyba jednak możliwy standard, mój drugi SUV i maska trochę sponiewierana odpryskami w jednym i drugim.

tas23
23rd-August-2016, 15:38
Dzięki tiger456 za słowa otuchy. Chyba poprzestanę na fotorelacji, a potencjalny klient uwierzy, albo nie.


To nie jest standart tym bardziej w Suvach ,zderzak to rozumię ale maska dosyć wysoko jest.
A jednak:) We wszystkich osobówkach jakie miałem maski były bez odprysków, albo miały ich tylko kilka, ale za to szyby w każdej były podziurawione od kamyków.

egze81
23rd-August-2016, 15:56
a maska przednia wiele odprysków od kamyków (standard w SUVach)
U mnie też odpryski na masce

tiger456
23rd-August-2016, 18:18
[QUOTE=tas23;57798]Dzięki tiger456 za słowa otuchy. Chyba poprzestanę na fotorelacji, a potencjalny klient uwierzy, albo nie.


Jak zawsze do usług :yo:

Ologt
23rd-August-2016, 18:34
Ja oczywiście też mam ale dosłownie kilka , ale w osobówkach do tego lekko obniżonych to było sito.

220483
23rd-August-2016, 22:12
Lakiernik może wycinać lakier do podkładu. Jak nie pomaluje zbyt grubo to na czujniki wyjdzie dobrze.