PDA

Zobacz pe?n? wersj? : LPG W G37X coupe 2010



pedro
31st-August-2016, 23:06
Witam

Nie mogę nigdzie znaleźć tematu LPG w silnikach 3.7L a dokładnie w G37 Coupe ( ten silnik ma bezpośredni wtrysk paliwa?) Interesuje mnie ogólnie temat tolerowania gazu przez ten silnik. Czy nie ma problemu z silnikiem, czy potrzebne jest dodatkowe smarowanie,oczywiści przy uwzględnieniu dobrze wykonanej instalacji.
Ponad to ciekawi mnie jaką największa butle mozna wpakować do bagaznika ( zamiast koła zapasowego) tego auto, oczywiści bez redukcji i tak małego bagażnika.

grabba
31st-August-2016, 23:16
Wtrysk jest pośredni.

pedro
31st-August-2016, 23:50
to dobrze
Wtrysk jest pośredni.
..a jeżeli chodzi o resztę posta to ma ktokolwiek jakiekolwiek sugestie, a może doświadczenie?

sirtrojan
3rd-September-2016, 17:20
taki mały off - G37 coupe w napędach? rzadkość!

lukasz32
4th-September-2016, 02:10
Myślę ze typowy zestaw jak do g35 obrobi ten silnik. Weź linijkę i zmierz wymiary w bagażniku. Butlę kup niską, pewnie do 20cm, średnica w g35 wychodzi w granicach 68cm i pojemności ca. 55l. Jeśli podegniesz pływak starczy na 400km normalnej jazdy.
Smarowanie się przydaję, ale akurat nie przy gazie, nie wiem co ty chcesz tam smarować ;)
Jeśli nie będziesz tego zakładać w kiepskim warsztacie, to zanim załatwisz gniazda zaworowe koszt zrobienia głowicy zwróci się kilkukrotnie.
Ktoś gdzieś na hamowni mierzył ten motor, 15hp mu spadło na lpg, moment adekwatnie w całej linii, waga instalacji pustej koło 35kg, więc na taki spadek osiągów sie przygotuj.

korzen
4th-September-2016, 14:11
To chyba bedzie pierwsze w Polsce G37 z LPG... :confused:

Miko
4th-September-2016, 16:13
Nie nie bedzie . Widziałem na bemowie na Bp jak gość tankował G37

pedro
6th-September-2016, 00:50
...na pewno nie bedzie pierwszy na allegro sie spotkałem z kilkoma. No niestety nie chciał bym tego robić ale, pomimo że nie jestem jeszcze zdecydowany będę chyba musiał. Szukam póki co minusów tego "gwałtu" bo plusy każdy zna. Jeżeli po tej analizie minusów bedzie za duzo G zostanie na Pb.

pedro
6th-September-2016, 00:52
... rzadkość, rzadkość. W 2011 roku jak trafił do Polski to dopiero był rodzynek.
taki mały off - G37 coupe w napędach? rzadkość!

sirtrojan
6th-September-2016, 00:53
Bodajże teraz coobcio ma takiego.

pedro
7th-September-2016, 23:48
Wracając do tematu czy Waszym zdaniem silnik ten jest wrażliwy na tego typu ingerencje. Jezdze samochodem zasilanym LPG juz długie lata i naprawde nie widz e jakichkolwiek problemów związanych z taką formą zasilania paliwem jakim jest wspomniany LPG. Chciałbym aby G37 jezdził na benzynie lecz niestety bede musiał to zmienić. Uważam iż z dobrze dobrana i zainstalowana instalacja bedzie nieodczuwalna ( poza kosztami jazdy) dla mnie i silnika.
Jeżeli jesteście innego zdania proszę o odpowiedz.

korzen
8th-September-2016, 09:50
Sa gusta i gusciki. Jedni powiedza profanacja, inni zakladaj po co przeplacac na stacji...
Ja nie neguje. Jak zalozysz sam (pierwszy) pozadna instalacje, bez oszczedzania, pozadnie to wystroisz (tak btw g37 ma sonde szerokopasmowa czy jak VQ35?) to przejedziesz spokojnie 100tys km. Koszta zmniejszonej trwalosci silnika, poniesie wiec zapewne nastepny wlasciciel (albo i jeszcze kolejny - biada mu lol). Jak bedziesz na biezaco serwisowal LPG, to bedzie pewnie ok. Jezeli nie przeszkadza Ci wiercenie w kolektorze, dodatkowe wtryski, butla w bagazniku, straszny wskaznik paliwa w srodku doklejony, jakies reduktory i weze pod maska, problem z parkingami podziemnymi, wolne tankowanie i zazwyczaj dluzsze kolejki do dystrybutora LPG, to zakladaj. Jak bedziesz chcial polatac szybciej, przelaczysz na Pb. W trasie na LPG pojedziesz za polowe ceny. Ja wprawdzie mam zle doswiadczenia z gazem w infiniti, ale to kwiestia zaniedban poprzedniego wlasciciela. Sa tacy na forum, ktorzy przejechali na lpg ponad 100tys km i to w starszym VQ35DE (moim zdaniem mniej trwalym niz VQ37HR, ale to jeszcze czas pokaze).
Decyzja nalezy do Ciebie. A ne myslales o instalacji z wtryskiem w fazie cieklej? Moze jest drozej, ale do takiego auta to byloby fajne. No i znikaja problemy z wzrostem temperatury na wylocie i zwiazanych z tym problemow glowicowych...

Coobcio
6th-November-2016, 19:46
Bodajże teraz coobcio ma takiego.
Tacie go oddałem a mi trafiło się okazyjnie M37s :)
Ps. Jutro postaram się o wykres dobrze wystrojonego VQ37 na gazie VS benzyna różnica jest ok 10KM i 15Nm na niekożyść LPG...

tiger456
6th-November-2016, 20:02
Stag (nie wiem jak z innymi firmami) zarzucił teraz najnowszy sterownik, dzięki niemu w momencie jeżeli brakuje nieco mocy na gazie dotryskuje benzynę. Podobno jest tak unowocześniony, że nie ma żadnej utraty mocy... Być może i w swoim coś takiego zamontuję :)

redzi84
25th-July-2017, 16:55
Wie ktoś gdzie w Warszawie najlepiej kłaść gaz do G37? Szukam warsztatu ale wolał bym sprawdzony.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3010 przy użyciu Tapatalka

tleniony
1st-August-2017, 22:41
Osobiście zakładałem instalację w Klinika Autogaz przy Wale Miedzeszyńskim. Montaż dwa dni, kolektor ściągany, estetycznie. Istalka STAG i wszystkie graty też Staga.
Ustawienie jeszcze wymaga dopieszczenia, ale ogólnie polecam. Wcześniej robili poza moim jeszcze FX-a.

Math
3rd-September-2017, 14:29
Montował ktoś w końcu LPG w G37 Coupe ? Interesuje mnie sprawdzona informacja jaki zbiornik może wejść w miejsce koła. Przymierzam się do auta, ale z racji sporego spalania dobrze byłoby ratować się gazem. Z góry dzięki !

redzi84
20th-September-2017, 21:21
Ja założyłem finalnie w Auto-Dakar
https://www.facebook.com/Auto-Dakar-152462028594694/
Mieli największe doświadczenie w Infiniti i muszę powiedzieć że jest bajka. Auto jeździ rewelacyjne. Jedno co to spore spalanie które jest spowodowane zbyt mocnymi wtryskiwaczami ale już jestem umówiony na zmianę samych dysz :). A co jak trzeba przyp... To niech ma zapas.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3010 przy użyciu Tapatalka

Math
4th-October-2017, 00:17
A jakie to spalanie ?
Widzę, że to sedan, a nie coupe, ale chyba wiele się nie różni.
Podłoga wycinana, ale czy nie wszedłby zbiornik o większej średnicy?

redzi84
21st-November-2017, 17:16
A jakie to spalanie ?
Widzę, że to sedan, a nie coupe, ale chyba wiele się nie różni.
Podłoga wycinana, ale czy nie wszedłby zbiornik o większej średnicy?Tak ciałem podłogę. Wyszło rewelacyjnie. Nic nie widać ani w środku ani pod samochodem. Za same zabezpieczenie zapłaciłem 600pln :). Samochód już wysterowany i sprawuje się rewelacyjnie. Spalanie ok 14l. Co jest bardziej niż satysfakcjonujące. Całość tania nie była bo dałem 4600 jednak profesjonalizm zakładu i samochody które go odwiedzają (po mnie gazowany był charger hellcat) to wiem że dobry wybór :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3010 przy użyciu Tapatalka