PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 - chip tuning, a gwarancja



Ubiq
7th-September-2016, 15:01
Hej, dawno mnie nie było :) W między czasie sprzedałem G35S i kupiłem Q50 2.0t. Auto fajne, ale trochę brak mi mocy. 300KM to nie 211KM którymi obecnie dysponuję. Wiem, że te silniki fajnie przyjmują program na ok 250KM i to pewnie byłoby już do przeżycia. ALE pojawia się kwestia gwarancji. Czy ktoś z Was robił chipa w swoich Infach i jak się do tego odniosło ASO? Oni to w ogóle sprawdzają?

Dzięki za odpowiedź

zyrafal
18th-September-2016, 00:13
Ja się noszę z zamiarem boxa programowanego pod moje auto, którego można wyciągnąć na czas serwisu. W Piasecznie to można zrobić.

czejzee
18th-September-2016, 21:27
Mam zbadane praktycznie wszystko, tj punkty w PL, które takiego zabiegu się podejmują (bo silnik jest znany wśród tunerów, ale niekoniecznie w Q50 - zmodyfikowany soft i generalnie mało tych 2.0t). W Piasecznie mamy najbliżej. Cena ok 400-500 EURO, pomiary na hamowni, +50KM, +90Nm.

Co do serwisu Infa nie wiem jeszcze, ale koledzy od BMW i Mercedes nie mieli nigdy tego sprawdzanego. Dowiadywałem się też u kierownika serwisu Mercedesa, nawet jak wykryją pewne anomalie pojawiające się w czasie, gdy box był wpięty, to niby każdy wie o co chodzi, ale jak nie złapiesz na gorącym uczynku - nikt nic nie udowodni. Poza tym raczej mały odsetek klientów nowe auta tuninguje, więc wątpię aby tego typu sprawdzenie było stałym elementem okresowego przeglądu, czy tam serwisu... ja właściwie jestem w 90% zdecydowany na update. Jedyne co mnie blokuje to brak czasu i chwilowe wydatki na wykończenie mieszkania. Jak to wszystko ogarnę, wrzucę na pewno porównanie przyspieszenia przed i po.

A tak poza tym, wszystko co przyspiesza poniżej 7,5s jest odpowiednie do miasta, jednak doskonale rozumiem przyzwyczajenie do poprzedniej mocy... ;)

Maxx
26th-September-2017, 00:15
Mam zbadane praktycznie wszystko, tj punkty w PL, które takiego zabiegu się podejmują

Znalazłem coś takiego
http://44tuning.pl/chip-tuning-infiniti-q50-2.0t-211-km-euro-6
Godni zaufania ?

zyrafal
26th-September-2017, 12:54
Nie warto. Lepiej uderz do Mastersa w Piasecznie. Z tego co czytałem po różnych forach te parametry są nie do osiągnięcia. Q50 2.0t nie kręci się wiele więcej jak 240km i 360-380nm. Są jakieś ograniczenia w silniku w odprowadzaniu spalin oraz turbo jest małe. Niby jednostka taka sama jak w MB, ale najwyraźniej coś pozmieniali i nie osiąga to tyle co MB po podkręceniu (ca 260-280km).

czejzee
26th-September-2017, 18:15
Box też podobno fajnie działa ;)