PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Rozładowywujący się akumulator



Grzes
13th-September-2016, 12:33
Jak w temacie. Kupiłem w tamtym roku w styczni akumulator BOSCh. Parametrami zgodny z oryginałem. Niestety akumulator nie trzyma mi napięcia. Faktem jest że przez ostatnie dwa tygodnie wożę się motocyklem i samochód uruchamiany był może ze 2x ale wg mnie nie wyjaśnia to problemu.
W sobotę przejechałem autem dosyć sporo a już w poniedziałek nie mogłem z rana odpalić. Teoretycznie po dwóch dniach nie powinien się rozładować.
Wniosek 1:
Akumulator do :dupa:
Wniosek 2:
Duże zużycie prądu w stanie "spoczynku". Nie mam nic podpiętego akcesoryjnego w samochodzie.

Ile wam wytrzymuje akumulator przy bezruchu auta ?? Jaki polecacie akumulator do samochodu ?

dewon7
13th-September-2016, 14:06
Obstawiam, że akumulator do :dupa:. Moje INFI niekiedy stoi po 2-3 tygodnia nie odpalane w garażu i nigdy nie zdarzyło się, żeby były jakieś problemy z odpaleniem.

Grzes
13th-September-2016, 14:27
U mnie pierwszy fabryczny akumulator nie wytrzymał dłużej jak 10 dni stania.

Black
13th-September-2016, 15:52
Mam podobnie,nowy aku kupiony w grudniu,jak auto postoi ze 2 dni nie odpali-coś musi zżerać prąd na postoju.Wcześniej na starym też tak miałem...

dewon7
13th-September-2016, 16:04
Musicie sprawdzić co tak wam zżera prąd. Najlepiej wyjmować kolejno bezpieczniki i amperomierzem zamykać obwód. Tak chyba najszybciej znajdziecie przyczynę

Grzes
13th-September-2016, 16:10
Kiedyś miałem podpięty tuner TV i CB radio , które coś w tle "łykały" prądu ale auto odpalało po paru dniach bezruchu. Teraz urządzenia te są ustawione w taki sposób, że prąd dostają dopiero po włączeniu zapłonu. Mimo znośnej temperatury rano autko mnie wczoraj zawiodło, czego się nie spodziewałem po tak krótkim czasie spoczynku.
Może przez to że auto ostatnie 2 tygodnie było mało jeżdżone, akumulator był w stanie głębokiego rozładowania i nie trzyma teraz prądu ??
W aucie nie wprowadzałem żadnych modyfikacji wpływających na zużycie energii. Wspomniany tuner TV i CB radio po wyłączeniu zapłonu nie mają zasilania.

sirtrojan
13th-September-2016, 17:31
Pamiętajcie ze to diesel i potrzebuje w pełni sprawnego aku.

Grzes jesli sie rozładował do 0 to mógł się uszkodzić. Podjedz z nim do typów od akumulatorów żeby sprawdzili jego jego parametry.

jak teraz słabo pali to co bedzie zimą !

grabba
13th-September-2016, 19:28
Tak, jak pisał dewon7 - prosty miernik i wyciąganie bezpieczników. Gdzieś może być mikrozwarcie. Kup sobie dobry prostownik. Jak kupiłem kiedyś jakieś głano za 50 zł, pieniadze wywalone w błoto. W końcu kupiłem ctek mxs 5.0 - polecam.

Grzes
13th-September-2016, 21:34
Ok. Zajmę się tym w weekend. Jeszcze jest ładna pogoda to śmigam motocyklem. Aku podepnę na parę dni pod prostownik i później próba. Osobiście przewiduję że jednak akumulator jest walnięty. Od początku miałem takie wrażenie, że ciągnie z oporem. Dam znać co i jak w temacie.

Miko
13th-September-2016, 22:46
Nam wytrzymuje max 3 tygodnie. Co prawda mamy monitoring satelitarny i on ponoć zużywa dużo prądu. Rok temu, po 4 tygodniach stania w garażu, akumulator padł prawie na zero. Odpalenie na kable i chodził rok. W tym roku, stał trzy tygodnie i ledwo, ledwo odpalił.

Miko
13th-September-2016, 22:49
Dodam jeszcze ,że podobny problem był z G37. Tam akumulator padł i w ramach gwarancji go wymienili. Po wymianie sytuacja była podobna. Po miesiącu stania w garażu trzeba było odpalać na kable. ten typ tak ma:)

stef
16th-September-2016, 19:16
Mi się już 2 razy zdarzyło, że po 10-15 min. oglądania TV nie można już było odpalić auta. Podejrzewam, że jakby później postało z pół h to by odpalił ale nie sprawdzałem tego. Chyba dzisiejsze akumulatory są takie gówniane.

Adam_77
17th-September-2016, 09:10
Miałem podobna sytuacje, auto stało 3 dni i rano do pracy a tu lipa. Nie zastanawiałem się i kupiłem nowy aku, tamten miał 5 lat także pewnie miał dość. Po zakupie nowego aku wszystko ok, ale do momentu gdzie pojechałem na urlop, auto stało kilka dni i ledwo co odpalił [emoji35].
I tak jak ktoś pisał ten typ tak ma...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Adam_77
28th-November-2016, 21:52
Ogrzeje , dzisiaj zrobiłem pomiar , i tak pobór 0,23A w spoczynku duzo za duzo . Auto daje do elektryka o efektach napisze , z dodatkowych rzeczy to mam zestaw głośnomówiący noki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tiger456
28th-November-2016, 23:15
U mnie sprawę załatwiło przeczyszczenie i zakonserwowanie wszystkich miejsc masowych.

Adam_77
29th-November-2016, 14:21
Tiger456 a możesz sprawdzić ile masz u siebie w spoczynku?
Będe miał jakiś w ogóle odnośnik .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tiger456
29th-November-2016, 14:54
Adam nie mam możliwości, nie posiadam takiego sprzętu :/

Tomek954
2nd-December-2016, 21:00
Też mam ten problem tylko u mnie pobiera 0.8A... część pobiera radio bo po wyjęciu bezpiecznika spadło do 0.28A jednak nadal dużo. Czy to radio jest źle podłączone że tyle bierze?

Jednak tamte pomiary robione za szybko po przytrzymaniu miernika dłużej spada pobór do 0,28A i to nie wina radia... Adam daj znać jak zlokalizujesz winowajcę :)

Adam_77
4th-January-2017, 20:45
Witam, tak jak pisałem kilka postów wyżej , auto oddałem do elektryka udało się usunąć usterkę , winą była instalacja , ale co było tego nie dowiedziałem się. (wiedza kosztuje).Auto ma teraz pobór 0,03A, jednak tak jak pisał Tiger szukać w masach pojazdu (tak mi się wydaje)
Cena usługi za diagnozę i usunięcie usterki 550zł :censored: , ale teraz mogę spać spokojnie, jak auto stoi dłużej.

tiger456
4th-January-2017, 21:16
Mój Infuś nie chciał, żebym mu otwierał maskę lol Kopał mnie prądem! Porobiłem wszystkie miejsca masowe jak trzeba i :piwko: