PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 i dopasowanie 19-inch Charcoal Metallic Performance Wheel od nowego Q60



slepy62
12th-October-2016, 21:22
Jak wiecie, zakupiłem Q60 - częściowo lol oczywiście, czyli felgi:

19-inch Charcoal Metallic Performance Wheel /19-calowe sportowe felgi w kolorze metalizowanego grafitu

8486 8487

W ubiegłą sobotę stwierdziłem że czas na zmianę i...

8489 :frusty: :smash: :doh: 8488

o ile wchodzą na tył to nie wejdą na przód (brakuje jakieś 5 mm)

stwierdziłem więc że :crazy: sprzedam, "niestety" żaden z IFAN'owców się nie skusił lol

w efekcie, po konsultacjach z Lukaszem, Ologtem i Grabbą (wielkie dzięki panom - od flaszki się nie wywiniecie)
zdecydowałem się na zakup dystansów (10 mm) i tu kolejny problem...
należy założyć przedłużone szpilki ale... czy te szpilki nie będą za długie do moich letnich 20" VOSSEN'ów ? (zakładanych bez dystansów - bo z dyatnsami 20"wylazły by już bokiem...)

w EIBACH - gdzie zamierzałem kupić dystanse - poinformowali mnie że standardowo wysyłają szpilki dłuższe o szerokość dystansów w stosunku do szpilek OEM, lub według rozmiaru podanego przez klienta
po kolejnych konsultacjach z serwisem :infi: (dzięki Marek za szybką informację) oraz z moim oponiarskim warsztatem
doszedłem do wniosku że szpilki powinny być dłuższe o ok. 5 mm - i takie dostałem po złożeniu zamówienia z EIBACH

8490

w sobotę kolejne podejście do metalizowanego grafitu :eyebrows: zobaczymy co z tego wyjdzie
przy okazji, po weryfikacji stanu obecnego być może od razu wymienimy klocki i tarcze ...

8491

W każdym bądź razie - wnioski dla :grouphug: "potomnych"
- felgi te można bez problemu zakładać do wszystkich wersji Q50 lol made in mercedes - czyli z normalnymi hamulcami
- w wypadku modeli z hamulcami AKEBONO SPORT (P-4 i T-2 tłoczkowe) niezbędne będą dystanse