PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Dodatkowe monitory DVD



sebastian77
14th-October-2016, 10:22
Witam czy do fabrycznego dvd w fx ii, można dołożyć dodatkowe monitory na tył, i czy wogóle będzie odbiór w czasie jazdy?

slepy62
14th-October-2016, 18:27
W serwisie PL za około 11 tys. zł (w tym tuner TVHD)

W USA
- nowsze wersje (wyższa rozdzielczość) $1300~$1500
- starsze wersje (niższa rozdzielczość) można trafić na promocjach w cenie $300~$500

W obu wypadkach są to 2 samodzielne odtwarzacze DVD (kompletne zagłówki które zakładasz w miejsce fabrycznych) + 2 x słuchawki bezprzewodowe z możliwością pracy
- każdy oddzielnie (2 różne "filmy")
- oba razem (jeden pracuje jak monitor)
- pojedyńczo (pracuje tylko jeden, drugi jest wyłączony)

8496

Po niewielkich przeróbkach - o ile się nie mylę - można je spiąć z przednim DVD

ALE... przednie DVD - żeby pracowało w trakcie jazdy (zakazane przepisami ruchu drogowego)
- należy odblokować (ja zlecałem to w serwisie :infi: na Krasnobrodzkiej za 500-zł - była to usługa firmy zewnętrznej)

Samodzielny montaż opisany w poście:
http://www.ifans.pl/showthread.php?2873-OKAZJA-Dual-DVD-Headrest-Wheat-(tan)-Java-(brown)&highlight=head

przykładowo:
8498

stef
14th-October-2016, 22:50
Tak jak pisze kolega Irek, trzeba odblokować dvd aby działało w czasie jazdy. Trzeba jeden kabelek zmasować a drugi zrobić na włącznik, na 2 h roboty.

Natomiast zestaw dokładany w serwisie to dodatkowy odtwarzacz dvd w schowku i on działa niezależnie, także w czasie jazdy. Do tego masz 2 ekrany, słuchawki i tuner tv. Na pewno można oglądać to samo na trzech monitorach ( na postoju lub po odblokowaniu), ale też wydaje mi się, że można na każdym co innego, jeszcze nie przetestowałem wszystkiego :)

sebastian77
15th-October-2016, 00:55
ok, dzięki panowie, czyli tak naprawdę w każdym serwisie car audio można to założyć nie koniecznie ASO, bo to i tak oddzielne urządzenie dvd, lub poprosto pozostać przy tablecie:)

slepy62
15th-October-2016, 16:29
ok, dzięki panowie, czyli tak naprawdę w każdym serwisie car audio można to założyć nie koniecznie ASO, bo to i tak oddzielne urządzenie dvd, lub poprosto pozostać przy tablecie:)

Działa oddzielnie - ale systemowo jest połączone z "entertaiment" (wymiana kostki/złączki w podłokietniku)
Możesz zakładać w dowolnym serwisie lub serwisie audio - montaż jest trywialnie prosty i dość czytelnie opisany w kolorowej instrukcji.
Trzeba tylko uważać żeby Ci w serwisie Audio nie powyłamywali zaczepów / "pinów" - zwłaszcza jak będą demontować kokpit/podłokietnik i przy zdejmowaniu pokryw tylnych foteli - bo są "delikatne".

Jak wygląda montaż wersji EU - nie wiem bo tam jest jeszcze dodatkowo tuner HDTV...