PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Oba samochody wreszcie w domu



imnowak
29th-October-2016, 19:50
wiec wczoraj odebralem oba nowe iiii w salonie we Frankfurcie
8573857485758576

Sam wracalem do domu QX-em, kolega Q30.
Moje wrazenia, tak na szybko, raczej pozytywne. Jako, ze do wczoraj jezdzilem M37S to automatycznie porownuje te nowe oczywiscie do tego starego.
Na plus silnik przede wszystkim, ogolne wrazenie jakosci wykonania, ilosc miejsca "na szerokosc", spalanie srednie 16,1l, "trzymanie" sie drogi.
Na minus drobnostki jak brak schowka na okulary, oprogramowanie, chociaz intuicyjne to jednak stare jak w M z roku 2010, na razie nie znalazlem ogrzewania kierownicy (brak czasu). Siedzenia, w moim odczuciu za waskie, zonie jednak bardziej sie podobaja. Najbardziej jestem roczarowany chalasem przy wiekszych predkosciach, do M sie nie umywa, nie mowie tu o odglosach silnika, ale opon i szumu powietrza. Oczywiscie jest to opinia subiektywna, ale to nie premium. Wczoraj bylem w drodze na oponach letnich, dzisiaj juz na zimowych. Zadnej roznicy.

Co do Q30 to wyjechalem dzisiaj nim z garazu, wkrecilem zone (nic nie wiedziala, ze dostanie nowy samochod), wjechalem do garazu. Bylo cicho poza szlochem zony. Na marginesie raz szlochala bo nowe dostala, drugi raz jak po pierwszym szoku doszlo do niej, ze jej Peugota 607 sie pozbedziemy (nasz pierwszy rodzinny samochod). Nie pomoglo, jak sie okazalo, ze Peugota juz 2 tygodnie temu sprzedalem. No, ale zycie jest ciezkie:eyebrows:.
Ok, wracam do tematu. Jak zobaczylem w salonie mojego QX-a to juz wiedzialem co mnie czeka. Jak odkryto Q30 to nam szczeki opadly. Piekny kolor, aplikacje na felgach w kolorze nadwozia, panoramiczny dach itd itd.
Prosze sie nie dziwic, ze bylem zdziwiony, polecenie dla sprzedawcy bylo, Q30S z jak najlepszym mozliwym wyposazeniem, niska cena :). Warunki spelnil, umowa podpisana. Byc moze jutro wyjade malym na zew. to cos napisze. Jezeli byloby zainteresowanie to wrzuce jeszcze pare fotek.

To, tak na szybko, kilka pierwszych spostrzezen.

stef
29th-October-2016, 22:18
Ogrzewania kierownicy w QX70 nie szukaj bo nie ma :). Co do hałasu, no to niestety, po pierwsze dużo wyższe nadwozie a co za tym idzie większe opory powietrza i większy hałas. Druga sprawa to seryjne opony Dunlop są po prostu głośne, może na innych jest inaczej ale 265 szerokości i niski profil robią swoje. Masz za to świetną trakcję i super trzymanie na zakrętach. To jest sportowy suv, nie komfortowa limuzyna. Pokochasz :)

grabba
29th-October-2016, 22:47
Imnowak - szkoda, że nie ma w EU M56x, wówczas miałbyś wszystko - V8, 4x4, komfort i ciszę.

imnowak
30th-October-2016, 04:58
Ogrzewania kierownicy w QX70 nie szukaj bo nie ma :). Co do hałasu, no to niestety, po pierwsze dużo wyższe nadwozie a co za tym idzie większe opory powietrza i większy hałas. Druga sprawa to seryjne opony Dunlop są po prostu głośne, może na innych jest inaczej ale 265 szerokości i niski profil robią swoje. Masz za to świetną trakcję i super trzymanie na zakrętach. To jest sportowy suv, nie komfortowa limuzyna. Pokochasz :)

Nie zrozum mnie zle, juz pokochalem, a glupi usmiech z twarzy mi od piatku nie schodzi:nod:.

imnowak
30th-October-2016, 05:01
Imnowak - szkoda, że nie ma w EU M56x, wówczas miałbyś wszystko - V8, 4x4, komfort i ciszę.

szczerze mowiac nie rozumie tej polityki Infiniti. W w/w konfiguracji mogliby powalczyc mocniej w tym segmencie.

ArtPol74
30th-October-2016, 08:07
Gratulacje! ....najbardziej podoba mi się ten fragment opisu...z żoną �� tak na marginesie, często jeździła autem,jak przez dwa tygodnie nie zauważyła,że go nie ma ��

imnowak
30th-October-2016, 09:09
Nie zauważyła, bo samochód klient dopiero wczoraj odebrał.

ArtPol74
30th-October-2016, 15:27
Ok. :-)

lonek_rwl
30th-October-2016, 18:24
Oba samochody przepiękne.
QX70 to auto które sprawiło że zapytałem co to jest "Infiniti".
Żałuje tylko że w Europie cały czas nie ma QX70 po drugim liftingu.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161030/bf9909c4f78546acd729906767e27c1a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

imnowak
30th-October-2016, 19:46
Oba samochody przepiękne.
QX70 to auto które sprawiło że zapytałem co to jest "Infiniti".
Żałuje tylko że w Europie cały czas nie ma QX70 po drugim liftingu.

To nie jest ponoc zaden lifting tylko jakas limitowane seria, chyba Ultimate, no i, za sprzedawca, ma byc oferowana bez V8-emki.

imnowak
30th-October-2016, 20:57
jeszcze pare fotek
8578857985808581

Jak juz raz pisalem te nici jak i wzorek na felgach sa w kolorze nadwozia. Musze powiedziec, ze swietnie to wyglada w rzeczywistosci.

holdek
30th-October-2016, 23:39
QX piekny, jeszcze raz gratulacje!

Ologt
31st-October-2016, 00:57
gratuluje , tylko pozazdrościć.

slepy62
31st-October-2016, 13:21
jeszcze pare fotek
Jak juz raz pisalem te nici jak i wzorek na felgach sa w kolorze nadwozia. Musze powiedziec, ze swietnie to wyglada w rzeczywistosci.

Nieźle zamieszałeś lol gratulacje "pięknego" garażu

Jak chwilę potestujecie Q30 - opisz wrażenia - oczywiście nie porównuj przypadkiem osiągów do 5.0 bo....
chodzi mi bardziej o "kobiecy odbiór auta: komfort i wygodę"

imnowak
31st-October-2016, 17:57
Na poczatku dziekuje za mile slowa.

Wczoraj udalo sie troche pojezdzic Q30, zona kierowala, ja bylem pasazerem. Z jej punktu widzenia, jest zachwycona. Autko idealnie duze, badz male, zalezy od punktu widzenia. Siedzenia, sportowe, dla niej bardzo wygodne (170 cm wzrostu, szczupla). Widocznosc troche slabiej, jednak parkowanie dzieki kamerom i senorom stosunkowo latwe. Co do wlasciwosci jezdnych to najbardziej podoba jej sie ECO. Nie ma odpychania pedalu a jednoczesnie kierownica ma troche luzu i samochod lagodniej przyspiesza. Na S-ce jest bardzo czule, nie wybacza niczego. Bardzo twarde (felgi 19 cali), naprawde szybkie, 350 Nm sa praktycznie od razu wykorzystane.
Dla mnie za male (192 cm wzrostu), z przodu jeszcze sie da wysiedziec, z tylu bez szans, mysle, ze 180 cm bylby gornym pulapem. Siedzenie z przodu jest dla mnie za wysoko i mimo, ze jak najnizej opuszczone to ma sie wrazenie patrzenia na krawedz szyby z dachem. Bardzo mi sie nie podoba "wajcha" sterowania kierunkowskazami. Wszystko na niej upchnieto, rowniez sterowanie wycieraczkami, tez ta tylna. Wiem, ze to z Mercedesa, ze tam w A klasie lewarek zmiany biegow z prawej strony sie znajduje, ale mozna by bylo te pare Euro do reki wziasc i zrobic to porzadnie. Fajnie sterowanie radiem, ogrzewaniem siedzen czy klimatyzacja, troche slabiej juz z nawigacja poniewaz menus sa ukryte, chociaz sama nawigacja dziala bardo dobrze. Na plus rowniez monitor gdyz touch a nie jak w Mercedesie tylko pilotem.

Na chwile obecna to wszystkie spostrzezenia, dzisiaj w nocy wybieramy sie na pare dni do Polski wiec wiecej wrazen z jazdy Q30 poki co nie bedzie. W pozniejszym terminie jezeli cos odkryje to chetnie napisze. Teraz jestem ciekaw jak sie bedzie, w dluzszej trasie, QX70 spisywac.

holdek
3rd-November-2016, 10:07
Teraz jestem ciekaw jak sie bedzie, w dluzszej trasie, QX70 spisywac.
wiadomo jak: duuuuze spalanie, opcjonalnie jakis mandat i banan na twarzy kierowcy :)

maciekk
25th-December-2016, 22:32
Oba samochody przepiękne.
QX70 to auto które sprawiło że zapytałem co to jest "Infiniti".
Żałuje tylko że w Europie cały czas nie ma QX70 po drugim liftingu.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161030/bf9909c4f78546acd729906767e27c1a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Tak to jest jakas limitowana edycja. Ojciec dwa tygodnie temu odbierał QX70 i chyba nic prócz grilla na wzór Q50 sie nie zmieniło.
8818