PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zmiany w Q50 2017



lonek_rwl
5th-November-2016, 11:12
ZnalazŁ‚em notkę prasową dotyczącą konkretnie rynku europejskiego i opisującą jakie zmiany czeka Q50 w 2017 roku.


DESIGN AND TECHNOLOGY UPGRADES FOR 2017 INFINITI Q50



World debut for upgraded 2017 Q50 sports saloon in Paris
New exterior colours and customisation options; Designer Pack for interior
Introduction of 16-speaker BoseŸ Performance Series sound system
New Telematic Control Unit for European models

Rolle / Paris – INFINITI has enhanced the 2017 Q50 sports saloon with new exterior and interior design features and the adoption of new in-car technologies. The upgraded 2017 INFINITI Q50 will make its World debut at the 2016 Paris Motor Show (Mondial de l’Automobile) on 29 September 2016.
The Q50 sports saloon has been further developed to offer buyers a higher level of personalisation and driving engagement, bringing INFINITI’s signature design, empowering driver technology, and exhilarating performance to the sports saloon segment.
The enhancements come at a time of significant momentum for the Q50. Global sales of the car have grown 6% in the first eight months of 2016 compared to the same period in 2015, with more than 144, 675 sold from January to August.


Design: new colours and customisation options
The 2017 Q50 is available with a trio of new metallic exterior colors: Midnight Black, Pure White, and – replacing Venetian Ruby – Dynamic Sunstone Red. The latter colour is the result of a new paint application process developed by INFINITI which employs a combination of coating machinery and manual techniques to achieve the deep, lustrous finish.
Red brake calipers have been added to Q50S 3.0t models, powered by INFINITI’s all-new 400 hp 3.0-litre V6 twin-turbo ‘VR’ engine.
Inside the 2017 Q50, buyers can now specify a new Designer Pack for the cabin that is available on Sport and Sport Tech grades. It delivers significant upgrades in terms of interior design including: new Graphite or Java Brown colours for the quilted semi-aniline leather cabin upholstery, a new open-pore dark wood veneer, dark chrome trim and a black roof lining.


Technology: comfort, convenience, and connectivity
Buyers of the 2017 Q50 can specify a new BoseŸ Performance Series sound system, which features 16 speakers and all-new electronic architecture with high-performance components. Other than the Q60 coupe, the Q50 is the only car worldwide to feature this high-powered, custom-engineered system. The fully-immersive Bose audio system is engineered to transform the cabin into the driver’s very own audio haven, and features an ‘industrial’ design, adding an even more distinctive, high quality look and feel to the cabin. To achieve Performance Series status, the Bose system in the new Q50 had to meet stringent hardware software, and industrial design requirements set by Bose and Infiniti.
Combining new system components with proprietary digital signal processing capabilities – including Bose Advanced Staging Technology, Bose CenterpointŸ 2.0surround technology, Bose AudioPilotŸ 2.0 noise-compensation technology, and Bose SurroundStage circuitry – the Bose Performance Series system produces an extremely wide and clear sound stage, no matter where passengers are seated in the Infiniti Q50.
For European markets, INFINITI has equipped the 2017 Q50 with a new Telematic Control Unit, allowing the owner to control elements of their car remotely via INFINITI’s InTouch Services smartphone app, for greater security and convenience. New features include remote horn and light activation, car locator, and stolen vehicle tracking. The telematics services bring the future of in-car connectivity.
The 2017 Q50 goes on sale in selected markets later this year.
The Q50’s refined interior sets the car apart in dramatic fashion thanks to its natural elegance and the brand’s signature craftsmanship, attention to detail and premium materials. In the design, there is a clear focus on the person behind the wheel, reinforcing the driving appeal at the heart of every Infiniti”, said Matt Weaver – Infiniti Design Director .
-Ends-



Źródło: http://www.infinitipress.eu/en_GB/en/release/5156

W punktach na górze wymieniono trzy najważniejsze zmiany:
- nowe kolory - midnight black, pure white oraz dynamic sunstone red który zastępuje venetian ruby,
- nowe wykończenie wnętrza - Designer Pack - m. in. czarna podsufitka, ciemne wewnętrzne chromy.
- nowy, 16 głośnikowy system BOSE - tutaj jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie oraz czy będziemy w stanie zmodyfikować nasz, 14 głośnikowy system o te dodatkowe 2 głośniki.
- moduł telematyczny - czyli Q50 otrzyma zdalny dostęp do: klaksonu, świateł, lokalizatora samochodu itp.


Trochę o zdalnym dostępie do auta można dowiedzieć się z broszury Infiniti Q60, które to również będzie wyposażone w moduł telematyczny.

Poniżej wycinek z broszury Q60

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161105/72979ee1cd79f0a85cbdc3939a6d3577.pngm

czejzee
5th-November-2016, 14:59
To obszycie skórą nad wyświetlaczem też będzie dostępne? Faaaajne. Sądziłem, że to tylko w Q60 jest dostępne...

lonek_rwl
5th-November-2016, 15:01
To obszycie skóra nad wyświetlaczem też będzie dostępne? Faaaajne. Sądziłem, że to tylko w Q60 jest dostępne...

Nie, nie, nie.

To wycinek z broszury Q60 i kokpit Q60. Wkleiłem to tylko aby okazać dostępne zdalne usługi :)

Ale fakt - faaaajne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

czejzee
5th-November-2016, 15:03
Szkoda. Na mnie bardzo pozytywne wrażenie zrobiła alcantara w Q30. Widziałbym to również w Q50 jako pokrycie deski.

mariuszzar
5th-November-2016, 16:13
Zmiany w q50 sa potrzebne bo konkurencja poszla bardzo do przodu. Mamy nowe a4, c klase, a na poczatku przyszlego roku nowe bmw 3. Choc cena konkurencji juz dawno przestala byc rozsadna.
Np. w nowym "zwyklym" a4 mamy dostepne te opcje co we flagowej limuzynie. W C klasie jest podobnie.

Coobcio
5th-November-2016, 17:35
Najistotniejsza zmiana to 3.0 Biturbo 400KM :D

mariuszzar
5th-November-2016, 20:26
Dokladnie. Oj brakowało takiego agregatu mocy w Infiniti.

lonek_rwl
5th-November-2016, 21:03
Najistotniejsza zmiana to 3.0 Biturbo 400KM :D

No właśnie a propos tego silnika. Pomijając już różnice cenowe USA - EURO - POLSKA czy jesteście w stanie mi wytłumaczyć jak to jest że auto z silnikiem 3.0 400km kosztuje 100k więcej niż z silnikiem 2.0?

Ja naprawdę średnio znam się na rynku motoryzacyjnym i nie potrafię tego pojąć. No chyba że drugie turbo tyle kosztuje :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

premilka
6th-November-2016, 00:27
Magiczne słowo: akcyza plus polityka handlowa.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

slepy62
6th-November-2016, 11:09
Pomijając już różnice cenowe USA - EURO - POLSKA czy jesteście w stanie mi wytłumaczyć jak to jest że auto z silnikiem 3.0 400km kosztuje 100k więcej niż z silnikiem 2.0?

Zasada ogólna mówi

- hamerykańce hulają więc pojemność większą taniej mają lol

- ECOeuropejczycy zęby zagryzają i mercedesa wspierają lol

A tak na poważnie - Lonek - coś u Ciebie nie "teges" z matmą - bo mi wyszło 50 tys. zł (dokładnie zmiana w konfiguratorze PL z 2.0T na 3,0T to kwota 48 088 zł; jeszcze przed wyborem pakietów)

analizując różnice cenowe (mając na uwadze obecny kurs $) - WCALE TAK ŹLE NIE JEST:

Q50S 2.0T SPORT RWD + wszystkie pakiety : US = $48 000 ; PL = 207 000 -zł

Q50 3.0T RED SPORT RWD + wszystkie pakiety: US = $58 000 ; PL = 254 000 -zł

grabba
6th-November-2016, 14:01
Faktycznie, przy kursie prawie 4zł za $ wychodzą u nas ceny jak W US. O ile pamiętam u nas konfigurator podaje cenę brutto, a w US trzeba jeszcze dodać jakieś podatki + koszt przygotowania sam. do wydania.

mariuszzar
6th-November-2016, 14:25
Jakby nie patrzeć za ok. 250-260k zl mamy 400konne auto. Cena bardzo rozsadnie skalkulowana. Dodatkowo jeszcze jakis rabat (te kilka procent) od dealera dostaniemy.

mariuszzar
24th-November-2016, 13:02
Filmik prezentujacy Q50 2017.

https://www.youtube.com/watch?v=UdERBVkPUXI

lonek_rwl
24th-November-2016, 13:07
Ładne fotele, czarna podsufitka super.

Teraz jestem ciekawy różnicy między naszym BOSE a tym nowym z dwoma dodatkowymi głośnikami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

czejzee
24th-November-2016, 23:53
Jakby nie patrzeć za ok. 250-260k zl mamy 400konne auto. Cena bardzo rozsadnie skalkulowana. Dodatkowo jeszcze jakis rabat (te kilka procent) od dealera dostaniemy.
A nawet taniej... Fajne ceny..http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161124/ba0b393c67db93abbbbf0c2c3b6b7d10.jpg

http://www.blog.infinitipolska.com.pl/2016/11/22/infiniti-bez-akcyzy-juz-dzisiaj/

mariuszzar
25th-November-2016, 06:58
Jest oddzielny temat odnośnie obniżek cen w Infiniti.

czejzee
25th-November-2016, 10:00
Ok nie widziałem...

czejzee
7th-March-2017, 08:49
No to mamy ten lifting. Non Sport ma też bardzo ciekawy zderzak i w sumie do zastanowienia, który jest lepszy. Tył lekko się zmienił. Dodano dyfuzor, oraz zmieniono lampy, a przynajmniej ich wkład. Taka mniej już Mazda 6, bardziej Jetta ;PP No dobra, żartuję, jest inny, na jednym zdjęciu trochę z VW mi się skojarzyło (srebrne Q, zdjęcie od tyłu poniżej), ale oceńcie sami. Wg mnie to faktycznie odświeża look Q50, choć szkoda, że nie zaimplementowano świateł z Q60/Q30.

9125 9126 9127 9128 9129 9130 9131

Bartek
7th-March-2017, 16:25
Mieszane mam uczucia. Raczej wolę przedlift. Raczej na pewno ;).

czejzee
7th-March-2017, 17:00
A tu video:


https://www.youtube.com/watch?v=dEpBkgSsouU&feature=youtu.be

Nie jest jakoś super, dyfuzorek ok, wydech, a właściwie końcówka (swoją drogą, czy ona coś dodaje dźwięku?) ok. Reszta nie powala. Te szwy niby na skórze na desce rozdzielczej znane już z Q60. Obudowa głośników, pikowana skóra (pakiet Design) dostępna była już w Iridium Blue m.in. w Hybrydzie 2016 która jest dostępna na Krasnobrodzkiej, czy na allegro stoi/stała. No fajnie, ale nie powala. Dla mnie super by było gdyby wprowadzono Silver Sport 300KM wycenianą w PL np. na 230 - 240k (nowa, wersja sport). Oraz AWD do każdej wersji. To by było coś...

slepy62
8th-March-2017, 20:45
Dodano dyfuzor, oraz zmieniono lampy, a przynajmniej ich wkład. Taka mniej już Mazda 6, bardziej Jetta ;PP No dobra, żartuję, jest inny, na jednym zdjęciu trochę z VW mi się skojarzyło (srebrne Q, zdjęcie od tyłu poniżej), ale oceńcie sami. 9128

Tylne światła są identyczne jak w Q70 po lifcie...

9142

czejzee
8th-March-2017, 21:39
No to taki lifting na szybko więc..